Zrozumienie różnych rodzajów kredytów hipotecznych i opcji

Category: Miesięczna Rata
17.02.2021

Kiedy już przemyślisz swoje cele i ustalisz, ile domu może obsłużyć Twój budżet, nadszedł czas, aby wybrać kredyt hipoteczny. Przy tak wielu dostępnych kredytach hipotecznych wybór jednego z nich może wydawać się przytłaczający. Dobra wiadomość jest taka, że ​​kiedy pracujesz z odpowiedzialnym pożyczkodawcą, który może jasno wyjaśnić twoje opcje, możesz lepiej wybrać kredyt hipoteczny odpowiedni dla twojej sytuacji finansowej.

Oto najczęstsze rodzaje kredytów hipotecznych:

Kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu

Kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu oznacza, że ​​oprocentowanie kredytu hipotecznego – a całkowita miesięczna spłata kapitału i odsetek – pozostanie niezmienione przez cały okres spłaty kredytu. Zapewnia to spójność, która może pomóc w ustaleniu budżetu.

Kiedy kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu może mieć sens?

 • Jeśli planujesz posiadać swój dom przez długi czas (zwykle 7 lat lub dłużej)
 • Jeśli uważasz, że stopy procentowe mogą wzrosnąć w ciągu najbliższych kilku lat i chcesz utrzymać obecną stopę procentowąJeśli wolisz stabilność stałej spłaty kapitału i odsetek, to się nie zmieniaKredyt hipoteczny o zmiennym oprocentowaniu (ARM)

  Kredyty hipoteczne o zmiennym oprocentowaniu (ARM) mają stopę procentową, która może zmieniać się okresowo w zależności od zmian w odpowiednim indeksie finansowym powiązanym z pożyczką. Ogólnie rzecz biorąc, miesięczna płatność wzrośnie lub zmniejszy się, jeśli wskaźnik indeksu wzrośnie lub spadnie.

  Pożyczki ARM są zwykle wymieniane na podstawie długości okresu, w którym stopa procentowa pozostaje stała, i częstotliwości późniejszej korekty stopy procentowej. Na przykład w przypadku 5/1 ARM 5 oznacza początkowy okres 5 lat, podczas którego stopa procentowa pozostaje stała, podczas gdy 1 oznacza, że ​​stopa procentowa podlega później korekcie raz w roku.

  Kiedy kredyt hipoteczny o zmiennej stopie procentowej może mieć sens?

 • Jeśli planujesz przeprowadzić się przed końcem wprowadzającego okresu stałej stawki, nie martw się o możliwe podwyżki stawek
 • Jeśli chcesz, aby początkowa miesięczna rata była niższa niż zwykle oferuje hipoteka o stałym oprocentowaniuJeśli uważasz, że stopy procentowe mogą spaść w przyszłościAlternatywne opcje kredytu hipotecznego

  Niektórzy uprawnieni nabywcy domów mogą kwalifikować się do pożyczki FHA (Federal Housing Administration) lub VA (Department of Veterans Affairs). Pożyczki te zwykle pozwalają na niższą zaliczkę i ocenę kredytową w porównaniu z tradycyjnymi pożyczkami.

  Pożyczki FHA to pożyczki ubezpieczone przez rząd, które mogą być dobrym rozwiązaniem dla nabywców domów z ograniczonymi dochodami i środkami na zaliczkę. Bank of America (pożyczkodawca zatwierdzony przez FHA) oferuje te pożyczki, które są ubezpieczone przez FHA. Pożyczki VA są oferowane przez pożyczkodawców zatwierdzonych przez VA (takich jak Bank of America) i są ubezpieczone przez Departament Spraw Weteranów. Aby kwalifikować się do pożyczki VA, musisz być obecnym lub byłym członkiem sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych albo obecnym lub pozostałym przy życiu współmałżonkiem. Jeśli spełniasz te wymagania, pożyczka VA może pomóc w uzyskaniu kredytu hipotecznego.

  Wreszcie, nie zapomnij zapytać swojego specjalisty ds. Pożyczek, czy oferuje on niedrogie produkty pożyczkowe lub czy uczestniczy w programach mieszkaniowych oferowanych przez miasto, powiat lub stanową agencję mieszkaniową. Możesz kwalifikować się do grantów, elastycznych opcji niższych zaliczek oraz zaliczki i / lub pomocy w zakresie kosztów zamknięcia. Dowiedz się o hipotece Bank of America’s Affordable Loan Solution ®, która ma konkurencyjne stopy procentowe i oferuje zaliczkę na poziomie zaledwie 3% (obowiązują limity dochodu).

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy