CyberBerkut ujawnia: George Soros proch opracować plan dla Ukrainy  Ze świata

Temat: Ukraina

  • Poroszenko: sytuacja z dostawami gazu ustabilizowana
  • Fala zarobkowej migracji do Polski może nadal wzrosnąć. Bank centralny Ukrainy ostrzega
  • Polak będzie zarządzał ukraińską spółką
  • Odciski palców i fotografie cyfrowe. Zmiany na ukraińskich granicach
  • Są młodzi i płacą kasą. Ukraińcy chętnie kupują mieszkania nad Wisłą

Zachowanie pozorów stabilności hrywny jak i również systemu bankowego, uzyskanie pomocy finansowej od Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Komisji Europejskiej oraz przywrócenie zdolności bojowej - takie działania miał rzekomo zalecać George Soros ukraińskim władzom. Tajną korespondencję ujawnili prorosyjscy hakerzy.

Hakerzy z prorosyjskiej grupy CyberBerkut ujawnili rzekomą korespondencję między amerykańskim miliarderem George’em Sorosem, an ukraińskim prezydentem Petro Poroszenką. Dokumenty mogą mieć pochodzić z marca 2015 i grudnia 2014 roku kalendarzowego.

Wschód walczy na temat dostęp do Europy. Każdy chce zarabiać na gazie, ale na swoich postanowieniach

Szkolenie i broń

Według doniesień serwisu Sputnik News, czyli tuby propagandowej Kremla amerykański miliarder proch przygotować strategie dla pogrążonej w konflikcie zbrojnym Ukrainie. Pierwsza dotyczyła od trzech do pięciu miesięcy, natomiast druga od trzech służące do pięciu lat.

Soros miał pisać w swych listach m. in. w celu prezydenta Petro Poroszenki i premiera Arsenija Jaceniuka, hdy Stany Zjednoczone powinny użyczyć broń lotniczą Ukrainie, a w tajemnicy szkolić tamtejszych żołnierzy np. w Rumunii.

W ujawnionych przez prorosyjskich hakerów dokumentach możemy także przeczytać, że amerykańscy wojskowi mieli też wspomóc Ukraińcom w przywróceniu umiejętności bojowej ich armii po warunkach porozumień z Mińska.

Utrzymać pozory

W rzekomej strategii, którą proch opracować Soros możemy odczytać, że radzi on przywódcom Ukrainy, aby przywrócili pozory stabilności hrywny i działania sytemu bankowego. Twierdzi również, że należy zachować wytrwałość instytucjom państwowym, a także zapewnić ukraińskiemu bankowi centralnemu niezależność.

Podkreśla także, że ukraiński rząd musi utrzymać kluczowe dla ekonomii gałęzie przemysłu oraz przekazać sojusznikom namacalnego dowodu w to, że wie spośród czego wynikają nieszczelności po budżecie oraz jak je załatać.

Pomoc z Unii

Według informacji CyberBerkutu, które podaje Sputnik Wiadomość, George Soros miał też radzić, aby przedstawiać Ukrainę jako kraj, którego gospodarka nie jest mocno zarysana. Miało to pomóc w uzyskaniu pomocy finansowej ze strony Komisji Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Kim są?

CyberBerkut to grupa prorosyjskich hakerów z Ukrainy. Nawiązuje służące do Berkutu, czyli specjalnej jednostki ukraińskiej milicji, która zajmowała się tłumieniem m. in. prounijnych protestów w Kijowie.