Finał 6. edycji Nagrody Naszej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta

Temat: Nagroda Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta

  • Biznes zauważył rodzimych programistów. "Tutaj są kapitalni ludzie"
  • 100 milionów zł od Kulczyków na walkę z biedą. "Zacznijmy szlachetną rywalizację"
  • "Biznesowe Oscary" rozdane. Zobacz, kto sięgnął po nagrody
  • Zobacz, do kogo trafiły "biznesowe Oscary". Relacja z finałowej gali
  • Biznesowy Oscar. "To była najistotniejsza nagroda, jaką dostaliśmy"

Dzisiaj wieczorem poznamy zwycięzców 6. edycji Nagrody Naszej Rady Biznesu imienia Jana Wejcherta. Na transmisję w żywo z uroczystej gali zapraszamy do TVN24 i TVN24 BiS o godzinie 20. 00.

W tegorocznej edycji "biznesowych Oscarów", jak często określa się przyznawane od 2012 roku Nagrody PRB im. Jana Wejcherta, kandydatów zgłaszało niedaleko tysiąc opiniotwórczych instytucji jak i również osób prywatnych z całkowitej Polski. Z grona kilkuset osób nominowanych z całej Polski Kapituła Nagrody, w skład której wchodzą autorytety życia gospodarczego, naukowego, kulturalnego, a także członkowie rodziny patrona nagrody, wyłoniła dziewięciu finalistów.

Nagroda PRB im. Jana Wejcherta. Jaki jest idealny kandydat?

Wartości, które przyświecają Nagrodzie, ujęte są w trzech słowach: Wierzyć. Działać. Oferować. Wartości te odpowiadają trzem kategoriom, w których przyznawana jest Nagroda: kategoria Pomyślność – dla osób, które wykazały się wyjątkowymi osiągnięciami biznesowymi, kategoria Wizja jak i również Innowacje – dla osób, które prowadzą innowacyjne czy wizjonerskie działania szczególnie adekwatne do wsparcia i promocji oraz kategoria Działalność Społeczna – dla osób, które własna pracą i chęcią niesienia pomocy innym, budują systemowe rozwiązania pomagające tysiącom osób.

25 lat PRB

Finał 6. edycji Nagrody PRB im. Jana Wejcherta odbędzie się w 25. rocznicę powstania PRB, pierwszej naszej organizacji zrzeszającej największych kontrahentów. Będzie dzięki temu okazją do spojrzenia na historię polskiej przedsiębiorczości przez pryzmat działalności PRB, której współzałożycielem i pierwszym prezesem był Jan Wejchert. Nagrody PRB to naturalne rozwinięcie idei, która stała u podstaw powołania tej organizacji.

Ideą przewodnią 6. edycji Nagrody jest "Polska przy Europie, Europa w Polsce". W 2017 roku obchodzimy 25. rocznicę podpisania porozumienia o utworzeniu Europejskiego Areału Gospodarczego oraz podpisania traktatu z Maastricht, które istnieją fundamentem rozwoju europejskiej gospodarki, a także polskiej przedsiębiorczości, jako nieodłącznej części europejskiego rynku.

Idea Nagrody PRB im. Jana Wejcherta oparta jest na poszukiwaniu ludzi, którzy swoimi postawami i działaniami odwzorowują najlepsze cechy polskich przedsiębiorców, jacy, tak jak patron gratyfikacyj, coś więcej niż potrafią osiągać pomyślność, ale są odważni jak i również zdeterminowani w realizacji swych wizji.

Bardzo ważną rolę odgrywa kategoria "Działalność Społeczna", bo docenia ona ludzi, którzy bezinteresownie, odrzucić licząc na poklask, pomagają potrzebującym i zmieniają świat na lepsze. Laureat rekompensaty w tej kategorii oprócz statuetki otrzyma dodatkowo nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych.