Wymagania Amex Platinum (dochód, ocena kredytowa) [2020]

17.02.2021

Opinie, recenzje, analizy i rekomendacje należą wyłącznie do autora i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani zatwierdzone przez żaden z tych podmiotów. Firma UponArriving nawiązała współpracę z CardRatings w zakresie obsługi produktów kart kredytowych. UponArriving i CardRatings mogą otrzymać prowizję od wydawców kart.

Karta Platinum od American Express to jedna z najbardziej wartościowych kart kredytowych na rynku, oferująca doskonały dostęp do poczekalni na lotnisku i pięciokrotny zysk z przelotów.

Ale jak trudno jest uzyskać akceptację karty platynowej?

W tym obszernym artykule przyjrzymy się, jakie kryteria kredytowe, dochody i inne kryteria są wymagane dla Karty Platynowej, a także podamy kilka wskazówek, jak sprostać tym wymaganiom, jeśli obecnie brakuje Ci trochę punktów.

Spis treści

Jakie są wymagania Amex Platinum?Amex Platinum będzie na ogół wymagał dobrej lub doskonałej oceny kredytowej (720+) oraz średniego lub wysokiego dochodu. Jednak nie ma sztywnych granic dla żadnego z tych wymagań, co zostanie pokazane poniżej. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej, jak złożyć wniosek!

Ocena kredytowa wymagana dla karty Amex PlatinumNie ma ścisłych wymagań dotyczących Twojej zdolności kredytowej, ale prawdopodobnie będziesz chciał mieć solidną zdolność kredytową FICO równą lub wyższą niż 720. Pamiętaj, że Amex zwykle pobiera dane z Experian, więc jest to wynik FICO, na który musisz zwrócić uwagę . Możesz zarejestrować się, aby sprawdzić swoją zdolność kredytową tutaj.

Niższa ocena kredytowa w porządku?

Jeśli przeprowadzisz wystarczająco dużo badań, możesz znaleźć wiele punktów danych osób, które uzyskały akceptację z wynikami kredytowymi poniżej 720. W rzeczywistości wiele osób zostało zatwierdzonych z punktami kredytowymi w latach 600-tych, więc zdecydowanie nie potrzebujesz doskonałej oceny kredytowej.

Jeśli masz już długoletnią relację z American Express, prawdopodobnie nie będziesz potrzebować tak wysokiego wyniku kredytowego, kiedy złożysz wniosek.

Ale jeśli jest to Twoja pierwsza aplikacja do Amex, a Twój wynik mieści się w latach 600-tych, prawdopodobnie czeka Cię ciężka bitwa. Z tych powodów generalnie zalecałbym skupienie się na poprawie zdolności kredytowej, jeśli jest ona w latach 600.

Popraw swoją zdolność kredytową

Jeśli chcesz poprawić swoją zdolność kredytową i chcesz to zrobić w pośpiechu, rozważ następujące opcje:

 • Zostań dodanym jako autoryzowany użytkownik
 • Przelew salda na firmową kartę kredytową Przenieś dług odnawialny na dług ratalny Wykorzystanie listów dobrej woli Więcej o tych metodach io poprawie zdolności kredytowej (szybko) można przeczytać tutaj.

  Wskazówka : nie przegap mojej nr 1 karty podróżnej. Ta karta oferuje teraz nową wysoką ofertę w wysokości 60 000 punktów (o wartości 750 USD na podróż) po wydaniu 4000 USD w ciągu pierwszych trzech miesięcy po otwarciu konta!

  Wymagania dochodowe dla Amex Platinum Nie ma również ścisłych wymogów dotyczących dochodów ani wynagrodzenia w przypadku Karty Platynowej.

  Jednak posiadacze kart Platynowych mają średnio bardzo wysokie dochody.

  Istnieją jednak doniesienia o ludziach, których dochody sięgają 50 000 dolarów lub mniej. Po raz kolejny Twoja historia z Amex może być głównym czynnikiem wpływającym na uzyskanie zatwierdzenia, jeśli jesteś kandydatem z pogranicza. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej, jak złożyć wniosek!

  Powinieneś wiedzieć, że dzięki ustawie o kartach kredytowych z 2009 r. Możesz zgłaszać dochody współmałżonka i / lub członków rodziny, o ile jest to racjonalnie dostępne dla ciebie i masz 21 lat lub więcej. Dowiedz się więcej o tym, jaki rodzaj dochodu jest „rozsądnie dostępny tutaj.

  Różnica w stosunku do Business Platinum

  Amex Business Platinum ostatnio wymagał minimalnego dochodu biznesowego w wysokości 1000 USD dla wielu kandydatów, ale nie wprowadzono podobnego wymogu minimalnego dochodu dla wersji osobistej.

  Brak wymagań dotyczących rocznych wydatków, takich jak Amex Black Card (Centurion)

  Jedno jest jasne, że nie ma wymogu rocznych wydatków na Platynę, tak jak w przypadku karty American Express Centurion, znanej również jako czarna karta Amex.

  Karta Black American Express zazwyczaj wymaga wydatkowania co najmniej 250 000 USD rocznie tylko po to, aby otrzymać zaproszenie do złożenia wniosku. W przypadku biznesowej wersji karty Centurion, gdy wydasz około 500 000 USD (lub prawdopodobnie 450 000 USD) w roku kalendarzowym, możesz otrzymać zaproszenie.

  Tak więc Czarna Karta jest znacznie inną kartą premium niż Karta Platynowa i oferuje więcej korzyści. Oto krótkie spojrzenie na niektóre zalety Czarnej karty:

  • Hilton Diamond
  • IHG Priority Club Rewards Platinum EliteMedalion Delta SkyMiles PlatinumRelais & CheauxAmex Fine Hotels & ResortsProgram Centurion HotelMiędzynarodowe usługi przylotów firmy CenturionMiędzynarodowy program linii lotniczychKorzyści z wynajmu samochodu (podstawowe ubezpieczenie wynajmu samochodu, Hertz Platinum i Avis President’s Club)Przywileje rejsoweProgram zakupów CenturionUsługi ConciergeWięcej o czarnej karcie przeczytasz tutaj.

   Salon Amex Centurion.

   Historia kredytowa

   Generalnie sugeruję, aby ludzie najpierw wybrali inną kartę American Express, aby nawiązać relacje z Amex przed złożeniem wniosku o Platynę.

   Nie musisz tego robić w ten sposób ale jeśli uważasz, że jesteś aplikantem z pogranicza, a twoja historia kredytowa jest twoją słabością, może to nie być zły pomysł.

   Budowanie swojej historii z Amex

   Świetną kartą do rozważenia jest nowa zielona karta Amex. To solidna karta do zbierania punktów, która zarabia 3X na podróżach i posiłkach oraz zawiera kredyty dla CLEAR i Lounge Buddy, które pozwalają zrównoważyć roczną opłatę. Jest znana z tego, że jest jedną z najłatwiejszych kart Amex do uzyskania zatwierdzenia, więc jest to dobry sposób na rozpoczęcie budowania historii kredytowej.

   Jak długo czekać

   Jeśli przygotowujesz się do złożenia wniosku o pierwszą kartę American Express i zdecydujesz się skorzystać z jednej z łatwiejszych opcji, aby uzyskać zgodę możesz poczekać od 6 miesięcy do roku, aby ubiegać się o kartę Platinum.

   To powinno dać firmie Amex trochę czasu, aby nauczyć się Ci ufać.

   Niektórzy lubią czekać jeszcze dłużej na ustalenie historii kredytowej, ale generalnie od 6 miesięcy do jednego roku to wystarczająco dużo czasu, aby banki zaczęły Ci trochę ufać.

   Uaktualnij później?

   Jak omówię poniżej, istnieje różnica między kartami obciążeniowymi a kredytowymi. Jeśli Twoje konto karty obciążeniowej ma dobrą opinię, możesz mieć możliwość uaktualnienia dowolnej ze swoich kart do karty Platynowej. Na przykład możesz potencjalnie ulepszyć Zieloną Kartę do Platynowej Karty.

   Zatwierdzenie Zielonej Karty jest zwykle łatwiejsze do uzyskania, więc może to być sprytny sposób na nawiązanie relacji z firmą Amex, a następnie zawsze możesz rozważyć aktualizację w późniejszym terminie. Pamiętaj jednak, że ze względu na zasady aplikacji Amex, jeśli dokonasz upgrade’u, nie będziesz uprawniony do otrzymania bonusu powitalnego za Kartę Platynową (możesz otrzymać specjalną ofertę na upgrade).

   Jeśli chcesz iść tą drogą, upewnij się, że nie pomyłkowo ubiegasz się o kartę kredytową.

   Niektórzy twierdzą, że czekanie, aż osiągniesz wiek dorosły (21), aby złożyć wniosek, może zwiększyć Twoje szanse na akceptację.

   Karta Platynowa nie jest dokładnie kartą dostosowaną do potrzeb osób poniżej 21 roku życia, a Amex prawdopodobnie będzie miał wątpliwości co do Twoich dochodów i / lub historii kredytowej w młodym wieku poniżej 21 lat. Jeśli więc masz mniej niż 20 lat, rozważ próbę zbudowania najpierw kilka lat historii kredytowej, aby zwiększyć swoje szanse na akceptację.

   Autoryzowany użytkownikJeśli twoja zdolność kredytowa nie jest tak wysoka lub twój dochód jest niższy, być może jest ktoś inny, kto może ubiegać się o kartę Platinum, jak małżonek lub członek rodziny. Dodanie trzech autoryzowanych użytkowników do Platynowej Karty kosztuje tylko 175 USD i otrzymują oni wiele kluczowych korzyści, takich jak Priority Pass i Centurion Lounge.

   Limity kredytoweTradycyjna karta kredytowa zapewnia limit kredytowy i nie możesz użyć więcej kredytu niż określony limit. Jednak karta Platinum nie jest tradycyjną kartą kredytową.

   Karty obciążeniowe

   Karta Platinum to karta płatnicza oferowana przez American Express.

   Oznacza to, że w momencie zatwierdzenia nie masz ustalonego limitu kredytowego. Zamiast tego oczekuje się, że pod koniec każdego miesiąca będziesz spłacać miesięczne opłaty. Dzięki temu masz dużą elastyczność w wydatkach i dlatego uważam kartę Platinum za jedną z najlepszych kart kredytowych dla osób, które dużo wydają.

   Coś, co należy wyjaśnić , nie oznacza, że ​​Twój limit kredytu jest nieograniczony.

   Zamiast tego Amex prawdopodobnie będzie monitorować Twoje miesięczne nawyki związane z wydatkami i powoli zwiększać Twoje możliwości wydawania, gdy zdobędziesz ich zaufanie, pokazując, że możesz spłacić saldo.

   W międzyczasie możesz opłacić swoje rachunki z góry, aby zwolnić kredyt, jeśli musisz to zrobić.

   Płać w czasie

   Amex oferuje jednak coś, co nazywa się „Pay Over Time.

   Pozwala to na wybranie pewnych opłat powyżej 100 USD, które będziesz płacić w czasie, tak jak w przypadku tradycyjnej karty kredytowej. Będziesz płacić odsetki od tych opłat, więc miej to na uwadze.

   Jedną wspaniałą rzeczą dotyczącą płatności w czasie jest to, że Amex często wysyła ofertę promocyjną, w której można zdobyć nagrody członkowskie tylko za zapisanie się do płatności w czasie.

   Powinieneś spodziewać się oczekiwania od około sześciu miesięcy do jednego roku, zanim otrzymasz propozycję płatności z upływem czasu, chociaż prawdopodobnie zależy to od Twojej historii z Amex. Przeczytaj więcej o Amex Pay Over Time tutaj.

   Funkcje Amex PlatinumAmex Platinum ma jedne z najlepszych funkcji spośród wszystkich kart kredytowych.

   • 60000 mil po wydaniu 5000 $ w ciągu pierwszych 3 miesięcy
   • 200 dolarów doładowania Uber i 200 dolarów do wykorzystania na linie lotniczeDostęp Priority Pass dla Ciebie i dwóch gościDostęp do saloników Centurion dla Ciebie i dwóch gościDostęp do Delta SkyClub podczas lotu DeltaStatus elity Hilton Honors GoldMarriott Gold5X w przypadku biletów lotniczych i 5X w przypadku hoteli rezerwowanych przez portal Amex TravelKredyt TSA Pre-Check / Global Entry w wysokości 100 USDOpłata roczna: 550 USD (NIE zniesiona w pierwszym roku)Bonus powitalny

    Standardowy bonus powitalny wynosi 60000 mil po wydaniu 5000 $ w ciągu pierwszych 3 miesięcy, co jest bardzo konkurencyjne dla kart kredytowych premium. Można jednak znaleźć oferty do 100 000 punktów.

    Jeśli cenisz nagrody za członkostwo na poziomie 1,8 centa za punkt, to jest to 1 080 USD z niższą premią powitalną w wysokości 60 000 punktów, która prawie pokryłaby opłatę roczną przez dwa lata.

    Zarabianie bonusów

    Platinum zarabia 5 razy na biletach lotniczych i 5 razy na hotelach zarezerwowanych przez portal Amex Travel, co czyni ją jedną z najlepszych kart kredytowych do wykorzystania przy zakupach biletów lotniczych. Uzyskanie 5X w hotelach zarezerwowanych przez Amex Travel jest również przyjemne, ale wymaga rezerwacji pobytów opłaconych z góry, które nie zawsze są idealne.

    Kredyty podróżne

    Platinum zawiera 200 dolarów doładowania na linie lotnicze i 200 dolarów doładowania Ubera. Oba te kredyty mogą zrównoważyć wysoką roczną opłatę do 150 USD, dzięki czemu ta karta jest znacznie bardziej atrakcyjna. Platinum ma również 100 dolarów kredytu Saks.

    Dostęp do poczekalni

    Myślę, że karta Platinum to najlepsza karta kredytowa do dostępu do poczekalni.

    Dzięki niemu będziesz mógł odbierać

    • Dostęp Priority Pass dla Ciebie i dwóch gości
    • Dostęp do saloników Centurion dla Ciebie i dwóch gości Dostęp do Delta Sky Club podczas lotu Delta Większość innych kart premium, takich jak Chase Sapphire Reserve, oferuje tylko członkostwo Priority Pass. Ale saloniki Centurion są jednymi z najpiękniejszych salonów na lotniskach, a kluby Delta SkyClub mogą być imponujące, więc dla wielu osób jest to świetna okazja.

     Status elitarny

     Dzięki karcie Platynowej uzyskasz więcej z pobytów w hotelu, uzyskując następujące statusy elitarne:

     Mogą one zapewnić korzyści, takie jak bezpłatne śniadanie, podwyższenie klasy, późne wymeldowanie i kilka innych fajnych korzyści, które mogą nawet obejmować dostęp do poczekalni.

     Roczna opłata

     Roczna opłata jest wysoka i wynosi 550 USD, ale jak stwierdzono, kredyt podróżny rekompensuje znaczną część tej kwoty, a wartość, którą otrzymasz z dostępem do poczekalni i korzyściami dla elity hotelowej, prawdopodobnie będzie warta znacznie ponad 150 USD dla osób często podróżujących. Pamiętaj, że jeśli jesteś w wojsku, możesz znieść roczną opłatę.

     Partnerzy transferowiMożliwość przesłania ciężko zarobionych nagród członkowskich do niesamowitych partnerów turystycznych to wielka sprawa, ponieważ ci partnerzy pozwalają ci otrzymać ponadprzeciętną wartość za punkty.

     Na przykład raz przelałem 55 000 nagród członkowskich do Aeroplan, a następnie zarezerwowałem bilet w klasie biznes do Europy i zarobiłem aż 14 centów za milę!

     Oto wszyscy partnerzy podróżniczy American Express:

     Linie lotnicze
     • Avianca
     • Delta SkymilesClub Premier AeroMexico (1000 = 1600 punktów Premier)Aeroplan Air CanadaAer LingusFlying Blue Air France / KLMMilleMigilia Club AlitaliaANAAsia MilesAvios British AirwaysEl Al (1000 = 20 punktów Matmid)Emirates SkyrewardsEtihad GuestHawaiian AirlinesIberia PlusJetBlue TrueBlue (250 punktów = 200 punktów TrueBlue)KrisFlyer Singapore AirlinesVirgin America (200 punktów = 100 punktów Elevate)Virgin AtlanticHotele
      • Przywileje wyboru
      • Hilton Honors (1000 punktów = 2000 punktów Honors)Marriott (1000 punktów = 333 punkty Starpoints)Członkostwo Rewards pozwoliło mi doświadczyć niektórych z moich najlepszych wrażeń z podróży, takich jak latanie pierwszą klasą Emirates.

       Emirates A380 Pierwsza klasa.

       Amex Poleć znajomemuJedną z wspaniałych cech karty platynowej (i kilku innych kart Amex) jest to, że zazwyczaj można generować linki polecające, aby uzyskać dodatkowe punkty bonusowe.

       Jeśli ktoś użył Twojego linku polecającego, aby złożyć wniosek i zostanie zatwierdzony, otrzymasz punkty bonusowe do 55 000 punktów rocznie. Niestety, nie ma żadnej znanej przewagi ani wzrostu ich szans na zatwierdzenie, jeśli użyją twojego linku. Możesz przeczytać więcej o tym programie poleceń tutaj.

       Zasady aplikacji AmexAmerican Express ma bardzo szczegółowe zasady ubiegania się o karty.

       Na szczęście większość z tych zasad dotyczy kart kredytowych, a nie ich kart obciążeniowych.

       Ale musisz mieć świadomość, że mają zasady raz na całe życie i ostatnio rozprawili się z ludźmi próbującymi oszukać system, zdobywając oferty powitalne. Możesz dowiedzieć się więcej o tych zasadach tutaj.

       Ostatnie słowoWymagania Amex Platinum Card są dość proste: potrzebujesz solidnej oceny kredytowej i dobrego dochodu.

       Jednak nie ma sztywnych granic dla tych wymagań, a w zależności od innych czynników, takich jak historia kredytowa i wcześniejsze relacje z American Express, możesz uzyskać zatwierdzenie, nawet jeśli Twoje liczby są niskie.

       Firma UponArriving nawiązała współpracę z CardRatings w zakresie obsługi produktów kart kredytowych. UponArriving i CardRatings mogą otrzymać prowizję od wydawców kart. Reklamodawca bankowy nie udziela ani nie zleca odpowiedzi. Odpowiedzi nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez reklamodawcę banku. Zapewnienie odpowiedzi na wszystkie posty i / lub pytania nie jest obowiązkiem reklamodawcy banku.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy