Belka u prezydenta, Szczurek na temat NBP. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat  Informacje

Belka u prezydenta, Szczurek o NBP. Oglądaj TVN24 Biznes jak i również Świat

We wtorek w TVN24 Biznes jak i również Świat śledzimy wydarzenia ws. afery podsłuchowej, patrzymy też na Ukrainę. Marek Belka spotka się z prezydentem i z Radą Polityki Pieniężnej, a minister finansów Mateusz Szczurek przedstawi kalendarium prac nad nowelizacją ustawy o NBP.

Belka w ogniu pytań

Po ujawnieniu nagrań z rozmów m. in. szefa NBP Marka Belki i ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza, szef banku centralnego spotka się z prezydentem Bronisławem Komorowski. Rozmowa obu panów ma się odbyć po godzinach rannych. Po rozmowie z prezydentem Marka Belkę czeka ciężka rozmowa z członkami Rady Polityki Pieniężnej. Dziś odbędzie się albowiem robocze posiedzenie RPP. W TVN24 Biznes i Rzeczywistość śledzimy wydarzenia ws. draki podsłuchowej.

Przyglądamy się też wtorkowemu posiedzeniu rządu, który zajmie się projektem założeń do zmian po ustawie o NBP. Na posiedzeniu rządu planowana jest konferencja prasowa, na której minister finansów ma wyłożyć o co chodzi po ustawie, jak przebiegały operacje nad nią i które to zapisy są proponowane.

Po rozmowie Belka-Sienkiewicz. Opisujemy kulisy zadań nad zmianami w NBP

Ukraina szuka gazu

Ukraina chce kupować gaz od czasu europejskich firm. Jej przedstawiciele będą o tym rozmawiać na forum energetycznym przy Budapeszcie. Według szefa ukraińskiego Naftohazu, Ukraina otrzymuje obecnie oferty taniego gazu, przy cenie poniżej 350-320 dolarów za 1000 metrów sześciennych, ostatnia propozycja Rosji to 385 dolarów za tysiąc metrów sześciennych surowca. Gazprom ogłosił wczoraj wprowadzenie przedpłat dla Ukrainy za gaz, co jest równoznaczne wraz ze wstrzymaniem dostaw.

Irak pogodzi USA i Iran?

Waszyngton jest ochoczy rozmawiać z Iranem w temat Iraku. W wywiadzie dla portalu Yahoo! News sekretarz stanu USA John Kerry nie wykluczył przy tym kontekście ewentualnej amerykańsko-irańskiej współpracy militarnej. Z kolei prezydent Barack Obama poinformował Kongres o wysłaniu 275 żołnierzy do ochrony amerykańskiej ambasady w Bagdadzie.

Brazylii problemy z gospodarki

W Brazylii trwa mundial. W TVN24 Biznes i Świat pytamy, czy państwo podźwignie się gospodarczo na tej wielkiej imprezie sportowej? Ostatnio JP Morgan a także Goldman Sachs ścięli prognozę wzrostu PKB Brazylii.

Schumacher wybudził się ze śpiączki

Michael Schumacher wybudził się ze śpiączki. Siedmiokrotny mistrz Formuły 1 był w szpitalu od pół roku, po fatalnym wypadku na nartach i z urazem głowy. Walkę o życie wygrał - opuścił szpital - ale poprzednio nim kolejna jeszcze dłuższa prosta, czyli trudna rehabilitacja. W TVN24 Biznes jak i również Świat zapytamy, kim wydaje się Michael Schumacher dla ruchu?