Jak będzie wyglądać świat? Futurystyczne wizje przyszłości Elona Muska

14 błyskotliwych refleksji Elona Muska na temat przyszłości

Od elektrycznych samochodów do odwiedzenia kosmicznych wypraw – Elon Musk to Thomas Edison naszych czasów. Oto jego 14 błyskotliwych wypowiedzi dzięki temat przyszłości, jaka może czekać nas i oficjalną planetę.

O latających samochodach:

Moglibyśmy zbudować latający samochód. Zdecydowanie. Lecz to nie jest najtrudniejsze. Pozostaje pytanie: jak zbudować latający samochód, który jest superbezpieczny i cichy? To wydaje się być wyzwanie.

O konkurencyjności i innowacji:

Po idealnym scenariuszu powinny istnieć 3-4 podmioty, które wraz ze sobą konkurują. Taka sprawa, moim zdaniem, prowadzi do odwiedzenia innowacji na najwyższym poziomie. Każda firma, która nie zaakceptować rozwija się, stoi w miejscu ze swoją techniką, zostaje wyprzedzona przez rywalizację.

O autonomicznych pojazdach:

W pełni autonomiczne samochody wyjadą na ulice znacznie szybciej, niż się wszystkim wydaje. Ale jest przecież wielu ludzi, dla których prowadzenie samochodu to praca, więc ta zmiana, która nadchodzi, będzie duża i nastąpi bardzo szybko. Musimy więc zastanowić się nad tym, co się spośród tymi ludźmi stanie.

Foto: Steve Jurvetson/FANUC Wyszukiwarka Assembly Demo / Wikimedia/CC BY 2. 0

O innowacjach:

Gdy chcesz wymyślić coś nowego, musisz zastosować podejście, jakie stosują fizycy. Fizyka to w rzeczywistości badanie nowych rzeczy, które są z pozoru sprzeczne z intuicją, taka jest np. mechanika kwantowa.

O sztucznej inteligencji:

SI to coś, co przesądza ryzyko na poziomie cywilizacyjnym, dlatego potrzebne są doświadczenia i działania, które umożliwiają nam bezpieczeństwo.

O konieczności odchodzenia od pojazdów na benzynę:

Jeżeli chcemy mieć w miastach czyste powietrze, trzeba zaryzykować na samochody elektryczne.

O odnawialnych źródłach energii:

Załóżmy, że jedyna energia, jaką dysponujemy, wówczas energia ze Słońca. Mała część Hiszpanii mogłaby zasilić całą Europę.

Foto: Y Combinator / YouTube

O kolonizacji innych planet:

Jeśli ludzie staną się gatunkiem międzyplanetarnym, będzie niezbędny przełom w działaniu rakiet – potrzebne są rakiety wielokrotnego użytku.

O kosmicznych wyprawach:

Zechcemy otworzyć kosmos dla ludzkiego gatunku. By to zrobić, wszechświat musi być osiągalny finansowo.

O Marsie:

Najważniejsze jest stworzenie samowystarczalnego miasta na Marsie. Wówczas kluczowa rzecz, która zezwoli zwiększyć szanse przetrwania osób na tej planecie i zadecyduje o tym, jak długo trwać będzie ta cywilizacja.

O naszym, że ważne są efekty:

Nie wierzę przy proces. Prawda jest takowa, że gdy przeprowadzam gadaninę kwalifikacyjną i słyszę od kandydata: "Najważniejszy jest proces", uważam, że to zły znak. W wielu firmach ów proces zastąpił myślenie. Zachęca się ludzi w dodatku, by byli małym trybikiem w skomplikowanej machinie. Wówczas sprawia, że w spółce trzymani są ludzie, jacy nie są do ukończenia błyskotliwi, nie są faktycznie kreatywni.

O długowieczności:

Nie jestem jakimkolwiek szczególnym orędownikiem długowieczności. Myślę, że życie w porządnej formie przez dłuższy okres jest lepsze. Moglibyśmy doradzić sobie z tym, jak może się z naszym biurem stać na starość, np. z demencją – wówczas ważne. Ale nie pragnąłbym żyć wiecznie. 100 czasów dobrego życia, no może odrobinę więcej, wystarczy.

Foto: Heisenberg Media / Wikimedia/CC BY 2. 0

O dochodzie podstawowym:

Masowe bezrobocie będzie ogromnym zadaniem. Myślę, że w końcu będziemy musieli mieć dochód główny. To będzie konieczność. Stanie się coraz mniej zawodów jak i również pracy, którą człowiek stanie się w stanie wykonać lepiej niż maszyna. To nie zaakceptować jest coś, o czymże marzę. Po prostu wydaje mi się, że to w którymś momencie zajdzie.

O różnicy między człowiekiem a maszyną:

Gdy ktoś umiera, swoim cyfrowa wersja nadal "żyje". Z biegiem czasu pozostaniemy coraz silniej łączyć biologiczną i cyfrową inteligencję. Teraz jest tak, że komputer potrafi się komunikować spośród szybkością biliona bitów na sekundę, a my – za pomocą naszych kciuków, pisząc wiadomość – wyłącznie z szybkością 10, najwyżej 100 bitów na moment. To bardzo wolno.

Nowa firma Elona Muska chce połączyć ludzki intelekt z komputerem

Tagi: Elon Musk SpaceX Tesla Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij po link „Zgłoś Facebookowi” tuż przy wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod linkiem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem zagniewany. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktokolwiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przerabia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zniknąć spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie