Sprzedaż domu ze stałym kredytem hipotecznym

Category: Pytania Dotyczące
17.02.2021

Badamy, co się dzieje, gdy przeprowadzasz się do domu, jeśli masz kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu

Nadszedł czas, aby znaleźć lepszą ofertę Ze stopami procentowymi na historycznie najniższych poziomach, teraz jest czas, aby porozmawiać z doświadczonym brokerem kredytów hipotecznych, aby dowiedzieć się, ile możesz zaoszczędzić

Brak wpływu na zdolność kredytową

 • Dom
 • Kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniuSprzedaż domu ze stałym kredytem hipotecznymPete był doradcą hipotecznym od ponad 10 lat i jest regularnie cytowany w prasie branżowej i krajowej.

  Aktualizacja: 6 października 2020 *

  Kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu mogą zapewnić pewien poziom przewidywalności właścicielom domów, którzy korzystają z gwarantowanej stopy procentowej. Często są też tańszą alternatywą dla innych produktów hipotecznych.

  Problem, z którym boryka się wielu właścicieli domów, polega na tym, czy mogą przenieść lub sprzedać swój dom z kredytem hipotecznym o stałym oprocentowaniu.

  Wiele osób martwi się finansowymi konsekwencjami wcześniejszego zerwania umowy, podczas gdy inni chcą zachować swój kredyt hipoteczny i po prostu przenieść stawkę i warunki na nową nieruchomość.

  Aby dowiedzieć się, czy sprzedaż domu z kredytem hipotecznym o stałym oprocentowaniu jest możliwa, przeczytaj poniższy przewodnik.

  Różne okoliczności mogą wpłynąć na możliwość sprzedaży domu w przypadku kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu, dlatego porozmawiaj z doradcą pod numerem 0808 189 2301 lub zapytaj o dostępne opcje.

  Znajdziemy dla Ciebie idealnego brokera kredytów hipotecznych – bezpłatnie

  Zaoszczędź czas i pieniądze dzięki doświadczonemu brokerowi hipotecznemu, który specjalizuje się w przypadkach takich jak Twoja

  Czy mogę sprzedać swój dom, jeśli mam kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu?

  Umowy kredytu hipotecznego na czas określony mogą oferować konkurencyjne stawki przez uzgodniony okres. Może to trwać od 2 do 5 lat (czasem dłużej), a dla wielu właścicieli domów daje to pewność, której potrzebują i pozwala efektywnie budżetować w tym okresie. Wiedzą, że ich płatności nie wzrosną, nawet jeśli tak się stanie.

  Chociaż kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu mogą być korzystne, podobnie jak większość umów hipotecznych, mogą mieć restrykcyjne warunki. To dlatego ludzie pytają nas: „Czy mogę sprzedać dom, jeśli mam kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu? wyjaśniamy, że chociaż może to być możliwe, zobowiązania umowne mogą to utrudnić.

  Jednak sprzedaż domu w przypadku kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu jest dość powszechną rzeczą. Pomimo tego, że jest to powszechne, niektórzy właściciele domów pozostają nieświadomi, że jeśli chcą sprzedać swoją nieruchomość, wpływy ze sprzedaży muszą zostać wykorzystane na spłatę pożyczki. Tym samym zakończenie umowy kredytu hipotecznego.

  Zawierając umowę o kredyt hipoteczny na początku umowy, zgadzasz się na określone warunki, takie jak długość okresu spłaty kredytu hipotecznego. Często ma to miejsce przez 25 lat, chociaż może się to różnić.

  Sprzedając dom i wcześnie opuszczając umowę, możesz naruszyć warunki umowy, a wielu pożyczkodawców może naliczyć za to opłaty za wyjście lub wcześniejszą spłatę, co może być kosztowne.

  Powiązane opłaty przy sprzedaży domu w przypadku kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu

  Gdybyś zostawił swój kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu przed upływem okresu o stałym oprocentowaniu, twój pożyczkodawca straciłby odsetki, więc aby odzyskać część zysków, pobiera opłatę, aby zasadniczo ukarać cię.

  Kwota, jaką pożyczkodawca może pobrać z tytułu opłaty za wcześniejszą spłatę lub opłaty za wyjście, może się różnić, chociaż opłata ta zwykle stanowi procent niespłaconego zadłużenia hipotecznego.

  Dlatego im bliżej końca okresu stałej stawki, tym niższa może być opłata. Nie zawsze tak jest i ważne jest, aby skonsultować się z pożyczkodawcą lub zasięgnąć porady pośrednika hipotecznego przed sprzedażą domu w przypadku kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu.

  Ewentualnie porozmawiaj z doradcą-ekspertem, który może sprawdzić Twoją aktualną umowę kredytu hipotecznego, aby ustalić, ile zapłacisz za sprzedaż domu, a tym samym wcześniejszą rezygnację z kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu.

  Zadzwoń do nas pod numer 0808 189 2301 i pozwól, że przedstawimy Ci jednego z ekspertów rynkowych, z którymi codziennie współpracujemy lub prześlij zapytanie online.

  Czy możesz przeprowadzić się do domu, jeśli masz stały kredyt hipoteczny?

  Wiele osób pyta nas o takie rzeczy, jak „Jeśli mam kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu, czy mogę przenieść dom? a odpowiedź brzmi potencjalnie tak.

  Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to jest możliwe…

  Czy mogę przenieść swój kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu do innej nieruchomości?Tak. Niektórzy kredytodawcy hipoteczni umożliwiają swoim klientom przeniesienie kredytu hipotecznego. Nazywa się to czasem „przenoszeniem kredytu hipotecznego.

  Składając wniosek o przeniesienie kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu, możesz podlegać kontroli przystępności, ponieważ zasadniczo, mimo że stawki i warunki będą takie same, ubiegasz się o nową pożyczkę.

  Twój pożyczkodawca może zadawać pytania dotyczące wskaźnika zadłużenia do dochodów, historii kredytowej, liczby osób na utrzymaniu i ich wieku.

  Stan nowej nieruchomości, do której chcesz się przenieść za pomocą kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu, będzie również brany pod uwagę, ponieważ niektóre rodzaje nieruchomości, takie jak wieżowce lub budynki zabytkowe, mogą być trudniejsze do hipoteki.

  Przeprowadzka z kredytem hipotecznym o stałym oprocentowaniu może być przytłaczająca, ale z pomocą doradcy hipotecznego proces ten może przebiegać znacznie płynniej. Korzystając ze swojej wiedzy i wiedzy na temat Twojej sytuacji, mogą doradzić, czy przeprowadzka do domu w przypadku kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu jest dobrym pomysłem.

  Specjalista od kredytów hipotecznych może również obliczyć, ile będzie Cię kosztować przeprowadzka, w tym opłaty za wyjście, opłaty prawnika i koszty przeprowadzki. Sprzedaż nieruchomości w celu przeprowadzki to ogromna decyzja, która może mieć duży wpływ na Twoje finanse, dlatego zawsze zasięgaj porady specjalisty, który może wskazać niekorzystne warunki w nowej umowie.

  Zapytaj maklera kredytów hipotecznych o sprzedaż domu ze stałym kredytem hipotecznym

  Jeśli nadal zadajesz sobie pytanie: „ Czy mogę przeprowadzić się do domu, jeśli mam kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu? Lub„ Czy mogę sprzedać swój dom w ramach kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu? następnie nie wahaj się poprosić o pomoc jednego z doradców, z którymi współpracujemy.

  Zadzwoń do doradcy hipotecznego online już dziś pod numer 0808 189 2301 lub złóż zapytanie online.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy