Rządowy program pożyczek dla małych firm ponownie pożycza pieniądze. Oto jak złożyć wniosek

Category: Więcej Informacji
17.02.2021

T huy Petersen nigdy nie spodziewał się, że w czasie pandemii założy małą firmę. Zaledwie kilka miesięcy temu skupiła się na otwarciu swojej firmy – przestrzeni zabaw i nauki dla dzieci o nazwie House of Playful Soul w Forest Hills, Queens – i opiece nad jej noworodkiem.

Ale jej plany, podobnie jak wielu na całym świecie, zostały zniweczone przez wybuch COVID-19. Po tym, jak 39-letnia przedsiębiorczyni rozmawiała z przyjaciółką, która jest lekarzem pogotowia w pobliskim szpitalu Elmhurst – hotspotu koronawirusa – postanowiła tymczasowo zamknąć swoją firmę zaledwie tydzień po jej otwarciu, aby zapewnić bezpieczeństwo swojej społeczności.

Petersen mówi, że najtrudniejszą częścią zamknięcia było zwolnienie jej personelu. Wiedziała, że ​​potrzebują pieniędzy i na nią liczyła. „Nigdy, nigdy, nigdy nie pomyślałam, że będę musiała pozwolić im odejść, ponieważ nie zamierzaliśmy być otwarci – mówi. „Celowo spędziłem tak dużo czasu na przeglądaniu prognoz i prognozowaniu, aby upewnić się, że mogę uwzględnić pracowników, których mieliśmy zamiar przyjąć.

Próbowała ubiegać się o program ochrony pensji (PPP), federalny program awaryjnych pożyczek, który miał pomóc małym firmom w utrzymaniu płacenia pracownikom. Ale programowi, który został podpisany jako część ustawy CARES w dniu 27 marca, zaskakująco szybko zabrakło pieniędzy, zanim Petersen i wielu podobnych do niej zobaczyło nawet centa.

W piątek prezydent Trump podpisał ustawę, która zwraca program PPP dodatkową pożyczką w wysokości 310 mld USD. Nowa runda finansowania oznacza, że ​​właściciele małych firm, tacy jak Petersen, będą mieli drugą szansę na uzyskanie pożyczki, która pomogłaby im utrzymać się na powierzchni, a co najważniejsze, zapłacić ludziom, którzy na nią liczyli.

Petersen obawia się, że ma „niski wynik w ankiecie totemów w swoim banku i jest mało prawdopodobne, aby nawet tym razem otrzymała pieniądze. Jednak eksperci twierdzą, że ona i inni właściciele małych firm wykluczeni z pierwszej rundy mądrze byłoby spróbować ponownie – a im szybciej podejmą działania, tym większe mogą być ich szanse na otrzymanie pomocy.

Oto, co właściciele małych firm powinni wiedzieć o drugiej rundzie programu ochrony wypłat.

Jak ubiegać się o pożyczkę w ramach programu ochrony wypłaty (PPP)?

Właściciele małych firm, którzy jeszcze nie złożyli wniosku o program ochrony wypłaty, powinni złożyć wniosek za pośrednictwem uprawnionego pożyczkodawcy, takiego jak lokalny bank. US Small Business Administration (SBA) ma listę kwalifikujących się pożyczkodawców, którą można wyświetlić tutaj.

Eksperci twierdzą, że właściciele firm powinni składać wnioski za pośrednictwem banku, z którym mają stałą relację, na przykład takiego, w którym mają konto firmowe lub w którym zaciągnęli pożyczkę. Dzieje się tak dlatego, że banki już teraz mają nadwyżkę, pomagając swoim obecnym klientom w radzeniu sobie z kryzysem COVID-19 i mogą mieć mniejszą zdolność do współpracy z nowymi partnerami. Banki muszą również weryfikować nowych klientów, co wymaga czasu.

„Będzie kilka banków, które przyjmą nowych klientów i wprowadzą ich do programu PPP – mówi LJ Suzuki, założyciel CFO Share, który świadczy usługi finansowe i księgowe dla małych i średnich firm. Dodaje jednak, że „zdecydowana większość banków nie będzie, ani małych, ani dużych. Jest po prostu zbyt wiele ruchomych części, jest po prostu zbyt wiele pilnych problemów, którymi się zajmują. I traktują priorytetowo swoich obecnych klientów .

Kandydaci muszą złożyć formularz SBA 2483 (Formularz wniosku o program ochrony wypłat) i dokumentację płacową; więcej informacji można znaleźć na stronie FAQ SBA.

Czy jest coś innego w tej rundzie pożyczek PPP?

Nowa ustawa jest w dużej mierze podobna do starego prawodawstwa, ale 60 miliardów dolarów z tej rundy jest skierowane w szczególności do małych i średnich banków, a także spółdzielczych kas pożyczkowych, z czego około 30 miliardów dolarów zarezerwowano dla pożyczkodawców działających w społeczności, w tym instytucji rozwoju społeczności i mniejszościowe instytucje depozytowe. Zmiany te zostały wprowadzone po tym, jak krytycy pierwszej rundy powiedzieli, że zbyt dużo pieniędzy trafia do większych firm, takich jak duże sieci restauracji, a nie do naprawdę małych firm.

Steven Hamilton, adiunkt ekonomii na The George Washington University, mówi, że trudno powiedzieć z wyprzedzeniem, czy zmiany w drugiej turze faktycznie ułatwią małym firmom uzyskanie pożyczek PPP. Ale, mówi, „to nie może boleć. Dodaje, że teraz, gdy firmy o większym wpływie otrzymały już pożyczki PPP, są powody, by sądzić, że następna runda trafi do mniejszych, mniej połączonych firm. Niektóre większe firmy mogą również niechętnie ubiegać się o tę rundę finansowania, biorąc pod uwagę konsekwencje public relations, w obliczu których stoją większe firmy, które wzięły pieniądze z PPP (na przykład spółka macierzysta Ruth’s Chris Steakhouse powiedziała, że ​​zwróci 20 milionów dolarów pożyczki po publicznej krytyce ).

W zaktualizowanych wytycznych opublikowanych 23 kwietnia SBA podkreślił, że firmy ubiegające się o pożyczki w ramach PPP muszą zaświadczyć, że rzeczywiście potrzebują tych pieniędzy. „Jest mało prawdopodobne, aby spółka publiczna o znacznej wartości rynkowej i dostępie do rynków kapitałowych była w stanie złożyć wymagany certyfikat w dobrej wierze, a taka spółka powinna być przygotowana do przedstawienia SBA na żądanie podstawy jej certyfikacji, – powiedziała agencja.

Nowa ustawa sprawia, że ​​rolnicy i przedsiębiorstwa rolne zatrudniające mniej niż 500 pracowników kwalifikują się do otrzymania pożyczki na wypadek szkód ekonomicznych, programu SBA, który pożycza pieniądze małym firmom w kryzysie.

Ile pieniędzy na pożyczkę może otrzymać moja mała firma?

W ramach PPP firmy zatrudniające do 500 pracowników (i niektóre inne firmy) mogą otrzymać pożyczkę na 2,5-krotność miesięcznych kosztów wynagrodzeń, do wysokości 10 mln USD. Pożyczka może zostać umorzona, jeśli firmy przeznaczą co najmniej 75% umorzonej kwoty na listy płac, a pieniądze zostaną przeznaczone na listy płac, odsetki od kredytów hipotecznych, czynsz i media.

Właściciele małych firm, którzy mają problemy z uzyskaniem pożyczki PPP, powinni również zbadać inne opcje. Todd McCracken, prezes National Small Business Association, poleca program pożyczek SBA na wypadek szkód ekonomicznych, który dzięki nowym przepisom otrzyma dodatkowe 50 miliardów dolarów i może pokryć wydatki, takie jak wynagrodzenia i czynsz.

„Nie można ich wybaczyć, ale istnieje niskie oprocentowanie i dobre warunki spłaty – mówi McCracken. „Zatem dla firm, które optymistycznie patrzą na swoją długoterminową przyszłość, [ale] potrzebują teraz pomocy, pożyczka może mieć sens.

Czy ta runda pożyczek PPP zaspokoi cały popyt?

Prawdopodobnie nie. Chociaż tym razem wiele dodatkowych firm prawdopodobnie otrzyma finansowanie w ramach PPP, niektóre firmy prawdopodobnie pozostaną w tyle – szczególnie te, które nie miały wcześniej relacji z bankiem, wolno zgłaszają się do programu lub są nowe, jak firma Petersena.

Hamilton, profesor ekonomii, mówi, że chociaż jest „ogromna ilość dostępnych dodatkowych pieniędzy, właściciele małych firm powinni wiedzieć, że „nie wiemy, czy to przetrwa. Jego rada? „Dotrzyj tam tak szybko, jak to tylko możliwe – mówi.

Hamilton dodaje, że od początku uważał, że początkowe finansowanie PPP w wysokości 349 miliardów dolarów będzie niewystarczające. Oszacował, że pokrycie wszystkich list płac dla firm zatrudniających mniej niż 500 pracowników wymagałoby około 600 miliardów dolarów, zakładając, że każda firma pożyczyłaby maksymalną możliwą kwotę.

Mimo to Hamilton był zszokowany, gdy pierwotne fundusze wyczerpały się w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Dla niego był to znak, że pieniądze z PPP wyciekają – prawdopodobnie, jak sądzi, z powodu luk w programie umożliwiającym firmom, które nie są tradycyjnie uważane za małe firmy, dostęp do pożyczek PPP.

„Biorąc pod uwagę, że wiemy, że zbiór firm jest większy niż początkowo oczekiwaliśmy, nawet 600 miliardów łącznie prawdopodobnie będzie niedofinansowanych – mówi Hamilton. „Nie wiemy, ile jest niedofinansowane. Bardzo trudno jest poznać tę liczbę. Zasady programu są tak skomplikowane – bardzo trudno jest dokładnie określić, które firmy się kwalifikują, [i] w związku z tym określić, ile pieniędzy będziemy potrzebować na pokrycie tych wszystkich kosztów .

Nawet znaczne pożyczki w ramach PPP mogą nie wystarczyć, aby pomóc niektórym małym firmom przetrwać w dłuższej perspektywie. Program ma na celu pokrycie kosztów wynagrodzeń tylko przez osiem tygodni i nie jest jasne, jak długo wiele firm pozostanie zamkniętych lub w inny sposób ograniczonych w związku z wybuchem COVID-19.

Niektórzy eksperci twierdzą również, że PPP jest mniej pomocne dla bardzo małych firm zatrudniających tylko kilku pracowników, zwłaszcza jeśli wydają więcej na koszty, takie jak czynsz, a nie płace.

Złożyłem wniosek o pożyczkę PPP w ostatniej turze, ale nigdy nie otrzymałem pieniędzy. Czy muszę ponownie złożyć wniosek?

Większość firm, które już złożyły wniosek o PPP, nie powinna ponownie składać wniosku. Jednak właściciele małych firm powinni skontaktować się z bankiem, z którym współpracują, aby dokładnie sprawdzić, czy ich dokumenty są w porządku i stan ich wniosku. Jakiekolwiek konieczne zmiany mogą zepchnąć kandydatów na koniec kolejki, mówi Suzuki.

„Wiele banków utrzymało kolejność w kolejce i jak tylko zostanie podpisana przez prezydenta, zaczną ponownie przetwarzać – mówi. „Osoby, które otrzymały swoje aplikacje i zostały przygotowane ostatnim razem, ale właśnie zostały wcześnie odcięte, będą mogły zostać przetworzone bez dodatkowej pracy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy