Raportowanie kredytowe

17.02.2021

Oprócz pomagania naszym klientom korzystającym z kredytów studenckich w skutecznej spłacie pożyczki, zobowiązujemy się do przestrzegania najwyższych standardów branżowych, jeśli chodzi o przekazywanie ważnych informacji agencjom konsumenckim.

Rozumiemy, że ochrona i faktyczne przedstawienie kredytu i Twojej oceny kredytowej jest integralną częścią Twojego życia finansowego.

Podstawy kredytu

Twój raport kredytowy to zapis Twojej historii jako pożyczkobiorcy, prowadzony przez agencję konsumencką na podstawie informacji zgłoszonych przez Twoich obecnych i poprzednich pożyczkodawców. Inne zobowiązania finansowe, takie jak zastawy, orzeczenia, długi medyczne i inne długi, mogą również pojawić się w raporcie kredytowym.

Kiedy ubiegasz się o nowy kredyt, potencjalni pożyczkodawcy mogą przejrzeć Twój pełny raport kredytowy, ale często podejmują decyzje na podstawie Twojej zdolności kredytowej. Waga przypisywana ocenom kredytowym przez poszczególnych pożyczkodawców różni się w zależności od pożyczkodawcy i jest w całości określana przez samych pożyczkodawców.

Twoje nawyki finansowe znajdują odzwierciedlenie w Twojej zdolności kredytowej – ważna liczba. Wyniki kredytowe dają pożyczkodawcom wgląd w twoje praktyki finansowe, z różnymi czynnikami, takimi jak nawyki płacenia rachunków, zadłużenie i sposób, w jaki poradziłeś sobie z przeszłymi przeszkodami finansowymi ujętymi w jednej liczbie.

Twoja ocena kredytowa może być kluczowym czynnikiem w wielu sytuacjach zaciągania pożyczek przez instytucje finansowe, które próbują zmierzyć Twoją zdolność kredytową. Może to być różnica między finansowaniem wymarzonego samochodu a, niestety, powiedzeniem, że nie kwalifikujesz się do pożyczki. Negatywne informacje kredytowe mogą odzwierciedlać się w raporcie kredytowym przez okres do siedmiu lat od rozpoczęcia zaległości, a dane dotyczące upadłości mogą odzwierciedlać nawet przez dziesięć lat.

Jeśli kiedykolwiek będziesz miał trudności ze spłatą kredytu studenckiego, daj nam znać. Mamy opcje, które lepiej pasują do Twojej sytuacji, w tym plany oparte na Twoich dochodach. Pamiętaj, że terminowe dokonywanie płatności jest niezbędne dla zachowania dobrej historii kredytowej.

Zrozum fakty

Ustawa o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej to prawo federalne, które określa, w jaki sposób instytucje finansowe – takie jak Navient – dostarczają informacje agencjom raportującym konsumentów. Ustala zasady branżowe, które obejmują zarówno ochronę prywatności informacji, jak i to, jakie i jak informacje mogą być zgłaszane. Dokładność i rzetelność zgłaszanych informacji jest jednym z naszych najważniejszych zobowiązań prawnych.

Oprócz twoich zainteresowań sektor finansowy polega na rzetelnej i dokładnej sprawozdawczości kredytowej. Kiedy Navient przesyła informacje do agencji zajmujących się raportami konsumenckimi, robimy to przy wzajemnym zrozumieniu, że pożyczkodawcy potrzebują aktualnych faktów na temat pożyczkobiorców, aby móc podejmować dobre decyzje kredytowe.

Naszym celem jest zawsze dostarczanie dokładnych i kompletnych raportów. Jeśli jednak nie zgadzasz się z jakąkolwiek dokładnością naszych raportów, masz prawo i nasz obowiązek zbadania dowolnego sporu.

Przejmij kontrolę nad swoim kredytem

Otrzymuj raport kredytowy każdego roku.

Dostęp do historii kredytowej jest łatwy – raz w roku też jest bezpłatny. Poproś o bezpłatny raport kredytowy od Experian, Equifax i TransUnion.

Bądź świadomy zdolności kredytowej.

Zrozum znaczenie swojego wyniku i ćwicz dobre nawyki związane z budowaniem kredytu.

Grzecznościowe wycofywanie roszczeń i raportowanie kredytów

W przypadku dokładnego przekazania informacji ustawa o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej nie zezwala firmie Navient na cofanie lub grzecznościowe wycofywanie informacji agencjom zgłaszającym konsumentów. Gwarantuje to, że dostarczamy informacje tak dokładnie, jak to możliwe – nawet jeśli nie są to wyniki, na które liczył klient.

Jeśli zauważysz błąd w raporcie kredytowym związany z pożyczką obsługiwaną przez Navient, skontaktuj się z agencją zgłoszeń klientów indywidualnych, w której znajduje się błąd, lub skontaktuj się z nami bezpośrednio na piśmie. Pamiętaj, aby dostarczyć wystarczającą dokumentację ze szczegółowym wyjaśnieniem podstawy sporu.

W ramach sporu musisz podać numer konta oraz swoje imię i nazwisko, adres i numer telefonu. Poinformujemy Cię na piśmie o wyniku naszej oceny.

Pytania dotyczące konkretnych czynników wpływających na Twoją zdolność kredytową należy kierować do agencji sporządzającej sprawozdania konsumenckie, od której uzyskałeś ocenę. Nie przedstawiamy ocen kredytowych. Metody oceny zdolności kredytowej są zastrzeżone dla firm, które je produkują.

Materiały pomocnicze mogą obejmować:

 • Kopia odpowiednich sekcji raportu kredytowego, w których podkreślono sporne raportowanie.
 • Anulowane czeki lub wyciągi bankowe odzwierciedlające spłaty pożyczki, które Twoim zdaniem nie zostały zastosowane na Twoim koncie. Informacje o zapisach do szkoły związane z pożyczkami, których dotyczy raport. Zgłoszenie kradzieży tożsamości i dodatkowe informacje jeśli uważasz, że Twoja pożyczka jest wynikiem kradzieży tożsamości. Wymaga to złożenia zgłoszenia w lokalnym lub stanowym wydziale policji lub innym organom ścigania. Wszelkie inne informacje które uważasz za istotne dla Twojego roszczenia.INFORMACJE KONTAKTOWE W SPRAWACH SPORÓW KREDYTOWYCH

  Pożyczki FFELP i HEAL

  Navient

  Attn: Credit Bureau Management

  PO Box 9500

  Wilkes-Barre, PA 18773-9500

  Pożyczki Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych

  Navient – US Department of Education Loan Service

  Attn: Credit Bureau Management

  PO Box 9635

  Wilkes-Barre, PA 18773-9635

  Pożyczki prywatne

  Navient

  Attn: Credit Bureau Management

  PO Box 9655

  Wilkes-Barre, PA 18773-9655

  Aby zapewnić dokładność i przyspieszenie przetwarzania, ważne jest, abyś rozumiał, jakie rodzaje pożyczek masz i korzystasz z odpowiednich danych kontaktowych.

  Jeśli nie masz pewności, jakie masz rodzaje pożyczek, zaloguj się na swoje konto, aby zobaczyć swoje pożyczki.

 • COVID-19
 • Mapa stronyAktualnościInwestorzyKariera
 • O
 • Wartości i ludzieProdukty i usługiSpołeczność i zaangażowanieZaufanie i bezpieczeństwo
 • W SPŁACIE
 • Federalne pożyczki studenckiePrywatne pożyczki studenckiePodatki i odsetkiRaportowanie kredytoweZarządzanie kontemO płatnościachFormularze
 • NOWOŚĆ W NAVIENT
 • KORZYŚCI WOJSKOWEPIENIĄDZE I FINANSEDLA BIUR POMOCY SZKOLNEJ 2020 Navient Solutions, LLC (NMLS # 212430). Wszelkie prawa zastrzeżone.

  Navient i logo Navient są zastrzeżonymi znakami usługowymi firmy Navient Solutions, LLC. Navient Corporation i jej spółki zależne, w tym Navient Solutions, LLC, nie są sponsorowane przez ani agencje Stanów Zjednoczonych Ameryki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy