Dymisja wiceministra finansów Wiesława Jasińskiego

Wiceminister finansów od uszczelnienia VAT odchodzi z rządu. "Powody osobiste"

Wiceminister zasobów Wiesław Jasiński z motywów osobistych złożył dymisję - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik resortu finansów Łukasz Świerżewski. Jasiński od grudnia 2016 roku pełnił opcję podsekretarza stanu odpowiedzialnego zbytnio polepszenie ściągalności podatków, w poniższym uszczelnienie dziury VAT.

Jasiński miał złozyć dymisję na ręce premiera Morawieckiego z przczyn osobistych. Konkretnych powodów jednak nie wiemy. Wcześniej, przed pracą w MF, był także Generalnym Inspektorem Kontroli Skarbowej, Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej a także pełnomocnikiem rządu do spraw zwalczania nieprawidłowości finansowych na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej lub Unii Europejskiej.

Jest doktorem nauk prawnych, od ponad 20 lat związany z organami ścigania, w szczególności przy obszarze zwalczania przestępczości finansowej. Przez wiele lat był dydaktykiem, a następnie dyrektorem w Instytucie Kształcenia Funkcjonariuszy Służb Państwowych Zwalczających Przestępczość Zorganizowaną i Terroryzm Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Od 2006 r. pracował w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, a w latach 2007-2010 był dyrektorem delegatury CBA w Gdańsku. Uczestniczył w wielu konferencjach międzynarodowych i krajowych o problematyce bezpieczeństwa w bankach. Jest autorem pierwszego w dziedzinie komentarza do ustawy o przeciwdziałaniu wprowadzaniu do obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych profitów oraz przeciwdziałaniu finansowaniu terroryzmu. Jest także autorem książek na temat prania kasy oraz 150 artykułów prawdziwych i popularnonaukowych.

Tagi: ministerstwo finansów rząd MF Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. By zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące w Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie na temat likwidacji OFE. Na wciąż gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się wraz ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Skraj bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker usiłuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał oryginalne zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Agencji bankowej i kilkunastu pracowników. Idzie o aferę GetBack

Notowanie