Oto zestawienie pomocy na koronawirusa w wysokości 2 tys.USD

Category: Przez Rząd
17.02.2021

Najpopularniejsze dzisiaj

27 marca 2020 r. | 22:08

Więcej na:KoronawirusTrump przechodzi „ badanie lekarskie ” w Fox News w pierwszym wywiadzie telewizyjnym

NY wdroży zestawy szybkich testów COVID-19 w samorządach i szpitalach na żądanie

Koronawirus Jets przestraszył fałszywy alarm, gra wciąż trwa

Blokady COVID-19 poważnie pogłębiają podziały gospodarcze

Prezydent Trump podpisał w piątek pakiet ratunkowy na wypadek koronawirusa o wartości 2,2 biliona dolarów, ponieważ pandemia niszczy gospodarkę kraju, choruje ponad 103 000 Amerykanów i zabija prawie 1700 innych.

„Zapewni to pilnie potrzebną pomoc rodzinom, pracownikom i firmom w naszym kraju io to właśnie chodzi – powiedział Trump, podpisując największą umowę stymulacyjną w historii Stanów Zjednoczonych.

Oto podział tego historycznego ratunku:

Kiedy otrzymam pieniądze?

Administracja Trumpa chce jak najszybciej dostarczać czeki Amerykanom i dąży do tego, aby pieniądze znalazły się na kontach bankowych do 6 kwietnia. To wymagałoby od urzędników pracy z zawrotną szybkością – zauważyli urzędnicy z Urzędu Skarbowego, że podobne płatności w przeszłości zajęły miesiące. Na przykład czeki wystawione przez administrację George’a W. Busha w 2008 r. Dotarły pocztą po miesiącach. Jednak sekretarz skarbu Steve Mnuchin powiedział, że płatności prawdopodobnie zostaną dostarczone w ciągu trzech tygodni poprzez bezpośrednie wpłaty na konta bankowe osób, które złożyły elektroniczne zeznania podatkowe w zeszłym roku.

Osoby indywidualne

Jednorazowe płatności bezpośrednie dla Amerykanów w wysokości do 1200 USD na osobę dorosłą, które zarabiają do 75 000 USD rocznie, oraz 2400 USD dla małżeństwa, które zarabia do 150 000 USD, z kwotą 500 USD na każde dziecko poniżej 16 roku życia. W przypadku osób o wyższych dochodach płatność maleje, aż całkowicie ustanie dla osób samotnych zarabiających 99 000 USD lub osób pozostających w związku małżeńskim bez dzieci, które zarabiają 198 000 USD.

Kredyty studenckie

Automatyczne płatności za każdą pożyczkę studencką trzymaną przez rząd federalny zawieszone do 30 września. Pożyczkobiorcy powinni skontaktować się z pożyczkodawcami, aby upewnić się, że ich harmonogram spłat został dostosowany.

Bezrobocie

Pomoc dla większej liczby pracowników niż zwykle kwalifikujących się do zasiłku dla bezrobotnych, w tym osób zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin i pracujących na własny rachunek. Każdy, kto jest bezrobotny, częściowo bezrobotny lub nie może dostać się do pracy z powodu koronawirusa, prawdopodobnie kwalifikowałby się do otrzymywania płatności, które różnią się w zależności od stanu. Ale rachunek dodaje również kolejne 600 dolarów tygodniowo do tych płatności, aby zachęcić ludzi do pozostania w domu i nie rozpoczynania od razu szukania pracy.

Banki

Banki, które w czasie kryzysu wprowadzają modyfikacje kredytów dla osób fizycznych i firm, nie musiałyby od razu odnotowywać strat w bilansach. Mniejsze banki z aktywami poniżej 10 miliardów dolarów otrzymałyby tymczasową redukcję kapitału, którego potrzebują, aby spełnić wymagania organów regulacyjnych, z 9% do 8%.

Branże

Generalny inspektor nadzorowałby pożyczki o wartości 500 miliardów dolarów, które Departament Skarbu udzieliłby branżom dotkniętym pandemią, a nowy, pięcioosobowy komitet kongresowy nadzorowałby wydatki rządu federalnego na reakcję na COVID-19. Oba przepisy dotyczące nadzoru zostały dodane do ustawy Senatu po zażądaniu ich przez Demokratów.

25 miliardów dolarów bezpośrednich dotacji i do kolejnych 25 miliardów dolarów pożyczek lub gwarancji kredytowych dla pasażerskich linii lotniczych. Linie lotnicze cargo, takie jak FedEx, otrzymałyby 4 miliardy dolarów dotacji i do 4 miliardów dolarów pożyczek, a kontrahenci z branży lotniczej mogliby otrzymać 3 miliardy dolarów dotacji.

Niektórzy producenci samolotów mogą liczyć na pożyczki i gwarancje o wartości do 17 miliardów dolarów, ponieważ mają one kluczowe znaczenie dla utrzymania bezpieczeństwa narodowego. Większość, jeśli nie wszystko, będzie skierowane do Boeinga.

Przemysł samochodowy może wykorzystać fundusz o wartości 1 miliarda dolarów za pośrednictwem Departamentu Obrony, aby zainwestować w produkcję w celu zwiększenia produkcji medycznej odzieży ochronnej. Firmy samochodowe mogą produkować maski i wentylatory, aby chronić pracowników służby zdrowia i leczyć pacjentów.

Firmy kontrolowane przez prezydenta Trumpa i jego rodzinę, w tym zięcia Jareda Kushnera, otrzymałyby zakaz otrzymywania pożyczek lub inwestycji z programów objętych ustawą. Zasada dotyczyłaby również wiceprezydenta Mike’a Pence’a, Kongresu i szefów departamentów federalnych, w tym ich dzieci, małżonków i teściów.

Mały biznes

370 miliardów dolarów dla Small Business Administration, aby pomóc małym firmom w dalszym opłacaniu pracowników; banki są głównym kanałem przekazywania tych kredytów i pobierałyby opłaty za ich udzielanie. Może to zapewnić wzrost przychodów branży bankowej.

Ustawa zapewniłaby pożyczki SBA małym firmom, aby pomóc im pokryć wydatki, takie jak wynagrodzenia, czynsz, kredyty hipoteczne i media.

Pracownicy handlu detalicznego

Pracownicy handlu detalicznego, którzy stracili pracę z powodu zamknięcia sklepów, mogliby otrzymać ubezpieczenie na wypadek bezrobocia zastępujące 100% ich wynagrodzenia przez cztery miesiące. Detaliści mogliby również wykorzystać 450 miliardów dolarów pożyczek dla firm, które ucierpiały na skutek koronawirusa. Firmy, które zatrzymają swoich pracowników, będą mogły uzyskać ulgę podatkową.

Szpitale

Dodatkowe 150 miliardów dolarów dla szpitali, w tym 100 miliardów dolarów w postaci dotacji, które mogą zostać wykorzystane przez domy opieki, szpitale, kliniki i inne podmioty poszukujące materiałów medycznych, takich jak maski, rękawiczki i wentylatory.

Inny

400 milionów dolarów dla stanów na przygotowanie się do wyborów w 2020 r., Aby ułatwić stanom przejście do głosowania korespondencyjnego lub wcześniejszego głosowania. Nie wymaga udziału państw i stanowi ponad dwukrotnie więcej niż 140 milionów dolarów we wcześniejszej wersji ustawy.

25 milionów dolarów dla John F. Kennedy Center for the Performing Arts w Waszyngtonie, DC, na utrzymanie i funkcjonowanie obiektu oraz zapewnienie, że pracownicy federalni, którzy tam pracują, pozostaną na miejscu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy