Najlepsze akcje energii słonecznej na IV kwartał 2020 r

Category: Ciągu Ostatnich
17.02.2021

CSIQ, JKS i VSLR zajmują najwyższe pozycje odpowiednio pod względem wartości, wzrostu i dynamiki

 • FACEBOOK
 • ŚWIERGOT
 • LINKEDIN

Przemysł energii słonecznej rozwijał się szybko, mimo że paliwa kopalne pozostają dominującym źródłem globalnego zużycia energii. Firmy z branży solarnej pochodzą z wielu sektorów, w tym z sektora użyteczności publicznej, przemysłu i energetyki, i obejmują popularne akcje, takie jak First Solar Inc. (FSLR) i Sunrun Inc. (RUN). Podczas gdy niektóre duże przedsiębiorstwa użyteczności publicznej i energetyczne mają działy energii słonecznej i odnawialnej, zazwyczaj nie są one uwzględnione na listach branżowych, ponieważ głównym celem spółki dominującej nie jest energia słoneczna.

Akcje spółek solarnych, reprezentowane przez fundusz ETF Invesco Solar (TAN), znacznie przewyższały w ciągu ostatniego roku szerszy rynek. TAN zapewnił całkowity zwrot w wysokości 77,3% w ciągu ostatnich 12 miesięcy, czyli znacznie powyżej całkowitego zwrotu Russell 1000, który wyniósł 13,8% na dzień 11 września 2020 r. Wszystkie statystyki w poniższych tabelach dotyczą stanu na 14 września.

Oto 3 najlepsze akcje energii słonecznej o najlepszej wartości, najszybszym wzroście zysków i największej dynamice.

Akcje energii słonecznej o najlepszej wartości

Są to akcje energii słonecznej z najniższym 12-miesięcznym wskaźnikiem ceny końcowej do zysku (P / E). Ponieważ zyski mogą zostać zwrócone akcjonariuszom w postaci dywidend i odkupów, niski wskaźnik P / E pokazuje, że płacisz mniej za każdego dolara wygenerowanego zysku.

 • Canadian Solar Inc .: Canadian Solar to kanadyjska firma zajmująca się energią słoneczną, która projektuje, produkuje i sprzedaje moduły słoneczne, które przekształcają światło słoneczne w energię elektryczną. Spółka odnotowała 66,1% spadek dochodu netto, a przychody netto spadły o 32,9% w drugim kwartale 2020 r., Który zakończył się 30 czerwca 2020 r. Canadian Solar wskazał, że harmonogram realizacji projektu i sprzedaży został opóźniony w wyniku wpływu COVID-19. Wcześniejsze 
 • JinkoSolar Holding Co. Ltd .: JinkoSolar to chińska firma zajmująca się energią słoneczną, która produkuje produkty słoneczne, w tym płytki krzemowe, ogniwa słoneczne i moduły słoneczne. Firma oferuje również usługi integracji systemów solarnych.
 • Daqo New Energy Corp .: Daqo New Energy to chińska firma zajmująca się energią słoneczną, która produkuje polikrzem na potrzeby dystrybucji do producentów produktów wykorzystujących technologię słoneczną.

Najszybciej rosnące zapasy energii słonecznej

Są to akcje energii słonecznej o najwyższym wzroście zysku na akcję (EPS) rok do roku (rdr) w ostatnim kwartale. Rosnące zyski pokazują, że firma rozwija się i generuje więcej pieniędzy, które może ponownie zainwestować lub zwrócić akcjonariuszom. Dwie z największych firm na naszym ekranie odnotowały rosnące zyski, a trzecia wyszła na plus po stracie pieniędzy w tym samym okresie rok wcześniej.

 • JinkoSolar Holding Co. Ltd .: Opis firmy przedstawiono powyżej.
 • SolarEdge Technologies Inc .: SolarEdge Technologies to izraelska firma zajmująca się energią słoneczną, która zapewnia optymalizację energii słonecznej i rozwiązania do monitorowania fotowoltaicznego. Firma dostarcza optymalizatory, falowniki, sprzęt monitorujący, narzędzia i akcesoria do zbierania energii, konwersji i wydajności. SolarEdge odnotował wzrost dochodu netto o 11,4% przy wzroście przychodów o 2,1% w drugim kwartale 2020 r., Który zakończył się 30 czerwca 2020 r. 
 • First Solar Inc .: First Solar projektuje i produkuje systemy energii słonecznej i moduły słoneczne. Firma wykorzystuje technologię półprzewodników cienkowarstwowych do produkcji modułów słonecznych wytwarzających energię elektryczną. Spółka odnotowała dodatni zysk na akcję (EPS) w wysokości 0,35 USD w II kwartale 2020 r., Który zakończył się 30 czerwca 2020 r. Była to znacząca zmiana w stosunku do straty odnotowanej w tym samym trzymiesięcznym okresie rok temu. Firma stwierdziła, że ​​COVID-19 nie miał istotnego wpływu na jej wyniki finansowe, ale nadal istnieją wątpliwości co do dotkliwości i czasu trwania pandemii. Wcześniejsze 

Akcje energii słonecznej z największym rozmachem

Są to zapasy energii słonecznej, które osiągnęły najwyższy całkowity zwrot w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy