Logo witryny MarketWatch Łącze prowadzące z powrotem do strony głównej.

17.02.2021
  • Ustawienia konta
  • Zaloguj sie
  • Zapisz się

Kredyty hipoteczne

Amy Hoak i

Zegarek rynku

30-letnie stałe oprocentowanie powinno średnio od 6,3% do 6,4% przez resztę roku: ekonomista

  • Ikona wiadomości e-mail
  • Ikona Facebooka
  • Ikona Twittera
  • Ikona Linkedin
  • Ikona Flipboard

    Ikona drukowania Ikona zmiany rozmiaru

Symbole, do których istnieją odniesienia

CHICAGO (MarketWatch) – Niepewność co do siły amerykańskiej gospodarki pomogła obniżyć stopę procentową na wzorcowym 30-letnim kredycie hipotecznym o stałym oprocentowaniu do najniższego poziomu w tym roku, powiedział w czwartek główny ekonomista Freddie Mac.

Według cotygodniowego badania Freddiego Maca, 30-letni kredyt hipoteczny wynosił średnio 6,14% w tygodniu kończącym się 8 marca, w porównaniu ze średnią 6,18% z zeszłego tygodnia. Kredyt hipoteczny wynosił średnio 6,37% rok temu.

„Oprocentowanie kredytów hipotecznych spadło jeszcze bardziej w ubiegłym tygodniu do najniższego poziomu w tym roku, ponieważ zmienność na zagranicznych rynkach akcji doprowadziła do pytań o konsekwencje dla gospodarki amerykańskiej – powiedział w wiadomości Frank Nothaft, Freddie Mac FRE, główny ekonomista + 1,21% wydanie.

Niepewność co do siły gospodarki osłabiła wpływ innych wskaźników, w tym styczniowego wzrostu dochodów osobistych i stopy inflacji bazowej, mierzonych w raporcie o spożyciu osobistym – z których oba rosły szybciej niż oczekiwano i w przeciwnym razie mogłyby odegrać rolę we wzroście oprocentowania kredytów hipotecznych wyższy. Zobacz raport gospodarczy.

„Ale ucieczka do jakości spowodowana spadkiem na giełdzie spowodowała zamiast tego spadek rentowności obligacji – powiedział.

15-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu również osiągnął najniższy poziom w 2007 r., Średnio 5,86% w ciągu tygodnia, w porównaniu z 5,92% w zeszłym tygodniu. Kredyt hipoteczny wynosił średnio 6,00% rok temu.

Pięcioletnie hybrydowe kredyty hipoteczne indeksowane do Skarbu Państwa o zmiennym oprocentowaniu osiągnęły najniższy poziom w ciągu roku ze średnią 5,90%, w porównaniu z średnią 5,93% z zeszłego tygodnia. ARMs średnio 6,03% rok temu.

Roczne indeksy ARM indeksowane przez skarb państwa wynosiły średnio 5,47%, w porównaniu z 5,49% średnio w zeszłym tygodniu. Roczny wskaźnik ARM był w najniższym punkcie roku 4 stycznia, kiedy wynosił średnio 5,42%. ARM wynosił średnio 5,45% rok temu.

W celu uzyskania oprocentowania kredytu hipotecznego 30-letnie i 15-letnie stawki stałe wraz z 5-letnim ARM wymagały spłaty średnio 0,5 punktu, natomiast roczne ARM wymagały spłaty 0,6 punktu. Punkt to 1% całkowitej kwoty kredytu hipotecznego, naliczany jako odsetki z góry.

Nothaft powiedział, że nie spodziewa się znaczących zmian oprocentowania kredytów hipotecznych w najbliższej przyszłości; „Ponieważ nadwyżki zapasów przedsiębiorstw są odpracowywane, a opór ze strony inwestycji mieszkaniowych maleje, przewiduje, że wzrost realnego PKB powinien przyspieszyć w pierwszej połowie roku do 2,6%, a średniorocznie 3%. Oprocentowanie 30-letniej pożyczki o stałym oprocentowaniu powinno wynosić średnio od 6,3% do 6,4% do końca 2007 roku.

W oddzielnej ankiecie opublikowanej w środę przez Stowarzyszenie Banków Hipotecznych, liczba wniosków o kredyt hipoteczny wzrosła o 7,3% w tygodniu kończącym się 2 marca. Wolumen wzrósł o 15,6% w porównaniu z tym samym tygodniem 2006. Badanie MBA obejmuje około połowy wszystkie kredyty hipoteczne na cele detaliczne w Stanach Zjednoczonych. Czytaj więcej.

Czytaj dalej

Czytaj dalej

Które złote wskaźniki są najlepsze?

NOWY JORK (TradingEducation) – Złoto to przenośny magazyn bogactwa. W związku z tym popyt na złoto i cena złota rosną w czasie wojny, strach przed wojną, strach przed konfiskatą i ucieczką w bezpieczne miejsce. Przez większość zapisanej historii złoto pozostawało uśpione, z wyjątkiem takich okresów strachu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy