Kiedy pobierane są roczne opłaty za kartę kredytową

Category: Limit Kredytowy
17.02.2021

Wiele kart kredytowych ma roczne opłaty, zwłaszcza podróżne karty kredytowe i karty Premier. W rzeczywistości, jeśli otrzymasz cenny bonus rejestracyjny z nową kartą, istnieje szansa, że ​​zapłacisz również dość wysoką opłatę roczną.

Chociaż Twoje oczy mogą być skierowane na nagrodę – premię za rejestrację – ważne jest, abyś również zanotował, ile będzie Cię kosztować karta.

Może to mieć formę odsetek, jeśli nie jesteś skrupulatny w spłacie salda w całości co miesiąc lub rocznej opłaty, którą płacisz każdego roku, gdy jesteś posiadaczem karty.

Oprócz opłaty rocznej należy wiedzieć, kiedy będzie ona naliczana każdego roku.

Czy opłata roczna jest pobierana zaraz po otrzymaniu karty? Czy odstąpiono od tego na określony czas? A może pojawia się na wyciągu rok po otrzymaniu karty?

Szybka odpowiedź: to zależy od wystawcy karty. Zwykle opłaty roczne są najpierw pobierane w ramach dwóch cykli rozliczeniowych i ponownie co 12 miesięcy.

Oto, na co należy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o opłaty roczne i karty kredytowe.

Dlaczego powinieneś się tym przejmować, kiedy pobierana jest Twoja opłata roczna

Możesz pomyśleć, że roczna opłata to opłata, którą będziesz musiał zapłacić, więc nie ma znaczenia, kiedy będziesz musiał ją uiścić.

Jednak w niektórych sytuacjach ten pomysł może Cię kosztować. Niektóre scenariusze, w których harmonogram rocznej opłaty może być ważny, obejmują:

 • Chcesz anulować kartę, zanim zostanie naliczona opłata roczna
 • Chcesz przelać saldo przed uiszczeniem opłaty rocznejChcesz rozważyć zważenie wartości rocznych świadczeń i rocznej opłatyW rzeczywistości, jeśli rejestrujesz się na kartę z dużą premią za rejestrację, może być ważne, aby dowiedzieć się, kiedy pobierana jest opłata roczna, aby zmaksymalizować potencjał zarobkowy.

  Prawdopodobnie nie chcesz zachować karty z wysoką roczną opłatą, jeśli nie ma możliwości skorzystania z jakichkolwiek korzyści lub nagród związanych z kartą.

  Kiedy naliczane są opłaty roczne

  Kiedy więc pobierane są opłaty roczne? Krótka odpowiedź brzmi: zależy to od wystawcy karty kredytowej.

  Niektórzy emitenci pobierają opłatę roczną w ciągu pierwszych kilku tygodni od otwarcia rachunku, a następnie co 12 miesięcy.

  Inni pobierają opłatę roczną w określonym dniu po otwarciu rachunku karty, a następnie co 12 miesięcy.

  Co więcej, są wydawcy kart, którzy pobierają opłatę natychmiast po otrzymaniu karty, zasadniczo zmniejszając limit kredytowy, od którego zaczynasz, kiedy otrzymasz kartę. W przypadku tego typu kart, w rzeczywistości jesteś winien wystawcy karty, zanim będziesz mógł sam z niej skorzystać.

  Chociaż może się to różnić w zależności od karty, oto pomysł, kiedy niektórzy wydawcy kart kredytowych pobierają opłaty roczne.

  Karty CitiNiektóre karty pobierają opłatę roczną natychmiast. W przypadku kart Citi opłata roczna może pojawić się na pierwszym wyciągu z karty kredytowej i będzie należna wraz z innymi opłatami dokonanymi w tym konkretnym okresie.

  Następnie corocznie po rocznicy rachunku karty pobierana jest opłata roczna na wyciągu.

  Citi umożliwia anulowanie karty w ciągu 37 dni od jej rozliczenia, co daje Ci zwrot opłaty.

  Jeśli później anulujesz kartę, opłata zostanie naliczona proporcjonalnie do niewykorzystanej części roku do następnej rocznicy konta.

  American ExpressAmex pobiera opłaty roczne w dniu rocznicy, ale oferuje 30-dniowy okres karencji na anulowanie opłaty rocznej.

  Więc nawet jeśli zostałeś obciążony roczną opłatą za kartę Amex, możesz usunąć opłatę i anulować kartę w ciągu 30 dni.

  Jeśli jednak anulujesz po 30 dniach, opłata nie jest naliczana proporcjonalnie, tak jak w przypadku innych kart.

  PościgWiększość kart Chase pobiera roczną opłatę pierwszego dnia miesiąca następującego po rocznicy Twojego członka.

  Otrzymujesz 60 dni od daty wystawienia rachunku na zwrot opłaty. Następnie, jeśli anulujesz kartę, opłata roczna zostanie naliczona proporcjonalnie do sześciu miesięcy od daty rozliczenia.

  Jak uniknąć płacenia rocznych opłat

  Jeśli Twoim celem jest skorzystanie z ofert specjalnych lub po prostu wypróbowanie karty kredytowej, zanim zdecydujesz się na nią, możesz rozważyć kilka różnych sposobów uniknięcia opłat rocznych.

  Na przykład, jeśli nie jesteś w stanie spełnić wymagań dotyczących wydatków na premię rejestracyjną lub zdobyć nagrody, o których początkowo sądziłeś, że możesz, możesz zechcieć anulować kartę przed naliczeniem opłaty rocznej.

  Inne sposoby uniknięcia opłat rocznych obejmują:

  Zadzwoń i zapytajCzasami wydawcy kart rezygnują z rocznej opłaty na okres jednego roku, starając się zatrzymać posiadaczy kart. Nie ma jednak gwarancji, że dzwonienie i proszenie spowoduje niepłacenie rocznej opłaty. Możesz ostatecznie zapłacić roczną opłatę za kartę, której nie chcesz zatrzymać.

  Anuluj przed rocznicą kartyJeśli jesteś pewien, że zechcesz anulować kartę przed osiągnięciem rocznej opłaty, ustaw w kalendarzu przypomnienie, aby anulować kartę przed rocznicą karty.

  Anuluj po obciążeniu i poproś o zwrot pieniędzyNie jest to również gwarantowana metoda uniknięcia rocznej opłaty, ale istnieje możliwość anulowania karty po naliczeniu opłaty, a następnie zwrócenia się do wystawcy o zwrot tej opłaty.

  Wielu wydawców kart dopuszcza okresy karencji na anulowanie po naliczeniu rocznej opłaty.

  Poproś o obniżenie wersjiCzasami możesz poprosić o obniżenie klasy do karty bez rocznej opłaty, jeśli poinformujesz wystawcę karty, że nie chcesz płacić rocznej opłaty za tę konkretną kartę.

  Użyj nagród, aby uiścić opłatę rocznąKarty z rocznymi opłatami mogą być opłacalne, jeśli zarobisz wystarczająco dużo dzięki programowi nagród lub korzyściom z karty, aby pokryć roczną opłatę.

  Roczne opłaty są łatwo zarządzane

  Kiedy Twoja opłata roczna jest pobierana z karty, zależy od wydawcy, a nawet karty kredytowej, którą masz u wydawcy.

  Jeśli nie jesteś pewien, kiedy lub czy chcesz ostatecznie zapłacić roczną opłatę, najlepiej skontaktuj się z bankiem i zapytaj, kiedy zostanie naliczona.

  Możesz również znaleźć różne karty kredytowe, które oferują nagrody i bonusy za rejestrację, ale zrzekają się rocznej opłaty za pierwszy rok, dając Ci szansę wypróbowania karty i sprawdzenia, czy możesz zarobić wystarczająco dużo, aby pokryć ją później.

  A jeśli z jakiegoś powodu zostaniesz nieoczekiwanie obciążony roczną opłatą, zawsze istnieje szansa, że ​​otrzymasz zwrot opłaty, jeśli zadzwonisz i porozmawiasz z wystawcą karty kredytowej.

  Warto spróbować, zwłaszcza gdy tak wiele banków będzie rozważać rezygnację z rocznej opłaty, aby zatrzymać Cię jako posiadacza karty.

  Zadać pytanieMoże ci się spodobać również Ujawnienie reklamodawców: wiele ofert oszczędności pojawiających się na tej stronie pochodzi od reklamodawców, od których ta witryna otrzymuje wynagrodzenie za umieszczenie na liście. Ta rekompensata może mieć wpływ na sposób i miejsce wyświetlania produktów w tej witrynie (w tym na przykład na kolejność, w jakiej się pojawiają). Te oferty nie obejmują wszystkich dostępnych kont depozytowych.

  Ujawnienie redakcyjne: ta treść nie jest dostarczana ani zlecana przez reklamodawcę bankowego. Wyrażone tutaj opinie są wyłącznymi opiniami autora, a nie reklamodawcy bankowego i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób poparte przez reklamodawcę bankowego. Ta witryna może otrzymywać wynagrodzenie w ramach programu partnerskiego reklamodawcy bankowego.

  Ujawnianie treści generowanych przez użytkowników: te odpowiedzi nie są udzielane ani zlecane przez reklamodawcę bankowego. Odpowiedzi nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez reklamodawcę banku. Zapewnienie odpowiedzi na wszystkie posty i / lub pytania nie jest obowiązkiem reklamodawcy bankowego.

 • O
 • KontaktWarunkiPrywatność ->PrywatnośćReklamowaćBlogUjawnienie reklamodawcy:Wierzymy, że zapewniając narzędzia i edukację, możemy pomóc ludziom w optymalizacji ich finansów, aby odzyskać kontrolę nad swoją przyszłością. Chociaż nasze artykuły mogą zawierać lub prezentować wybrane firmy, dostawców i produkty, nasze podejście do ich tworzenia jest sprawiedliwe i bezstronne. Treści, które tworzymy, są bezpłatne i pochodzą z niezależnych źródeł, pozbawione są jakiejkolwiek płatnej promocji.

  Ta treść nie jest dostarczana ani zlecana przez reklamodawcę bankowego. Wyrażone tutaj opinie są wyłącznymi opiniami autora, a nie reklamodawcy bankowego i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób poparte przez reklamodawcę bankowego. Ta witryna może otrzymywać wynagrodzenie w ramach programu partnerskiego reklamodawcy bankowego.

  MyBankTracker generuje przychody dzięki naszym relacjom z naszymi partnerami i podmiotami stowarzyszonymi. Czasami możemy wspomnieć lub zamieścić recenzje ich produktów, ale nie ma to wpływu na nasze rekomendacje, które są całkowicie oparte na badaniach i pracy naszego zespołu redakcyjnego. Nie jesteśmy w żaden sposób zobowiązani umową do oferowania pozytywnych lub rekomendujących recenzji ich usług. Zobacz naszą listę partnerów.

  MyBankTracker nawiązał współpracę z CardRatings w celu pokrycia produktów kart kredytowych. MyBankTracker i CardRatings mogą otrzymywać prowizje od wydawców kart. Opinie, recenzje, analizy i rekomendacje należą wyłącznie do autora i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani zatwierdzone przez żaden z tych podmiotów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy