Kiedy należy ubiegać się o kolejną kartę kredytową?

Category: Złożyć Wniosek
17.02.2021

W tym artykule:

 • Kiedy zdobycie kolejnej karty kredytowej może być dobrym pomysłem
 • Kiedy możesz chcieć poczekać z wnioskiem o nową kartę kredytowąCo się dzieje, gdy ubiegasz się o kartę kredytowąWiedz, kiedy jest właściwy czasAby zdecydować, czy nadszedł czas, aby ubiegać się o kolejną kartę kredytową, najważniejszą kwestią jest Twoja zdolność kredytowa.

  Jeśli Twój wynik poprawił się od czasu otrzymania ostatniej karty, możesz kwalifikować się do otrzymania karty z nagrodami i korzyściami, których wcześniej nie mogłeś mieć. Lub jeśli byłeś tylko autoryzowanym użytkownikiem na karcie innej osoby, możesz poszukać własnej.

  Wystąpienie o kolejną kartę kredytową może być również tego warte, jeśli Twój plik kredytowy jest „cienki lub dodatkowa karta może poprawić współczynnik wykorzystania kredytu – kredyt, którego używasz w stosunku do ogólnego limitu kredytowego. Oto, jak dowiedzieć się, kiedy należy złożyć wniosek, a kiedy lepiej poczekać.

  Kiedy zdobycie kolejnej karty kredytowej może być dobrym pomysłem

  Rozważ poszukiwanie nowej karty kredytowej w jednej z następujących sytuacji:

  • Twoja ocena kredytowa poprawiła się : jeśli masz już kartę kredytową, a Twoja ocena kredytowa wzrosła od czasu jej otrzymania, możesz teraz kwalifikować się do otrzymania nowej karty kredytowej z dodatkowymi korzyściami. Może tak być w przypadku, gdy masz studencką kartę kredytową z czasów studiów lub zabezpieczoną kartę kredytową, której użyłeś do zbudowania kredytu.

   Możesz ubiegać się o kartę, która oferuje wyższą stopę zwrotu gotówki lub możliwość zbierania punktów za podróże, jeśli jest to bardziej zgodne z Twoim obecnym stylem życia. Te karty również zazwyczaj wymagają dobrego lub doskonałego kredytu, co nie powinno stanowić problemu, jeśli ćwiczysz dobre nawyki kredytowe.
  • Możesz skorzystać z promocji : Niektóre karty oferują promocyjną roczną stopę procentową (APR) w wysokości 0% przez rok lub dłużej. Wykorzystanie tego okresu na zakupy bezodsetkowe może być mądrym posunięciem finansowym. Inne karty oferują bonusy gotówkowe, jeśli wydasz ponad określony próg w ciągu pierwszych kilku miesięcy posiadania karty. Jeśli na przykład planujesz ślub lub remont domu, prawdopodobnie osiągniesz minimalne wymaganie dotyczące wydatków na karcie kredytowej. Otrzymanie karty z wysoką premią za rejestrację może w efekcie oznaczać rabat na zakupy. Masz historię odpowiedzialnego zarządzania kredytem : uczciwie oceń, czy będziesz w stanie połączyć nową kartę kredytową z tym, co już masz. Priorytetyzuj dokonywanie płatności na czas każdego miesiąca i utrzymywanie niskiego salda. Jeśli szukasz premii za rejestrację, zaplanuj jak najszybszą spłatę salda. Dostęp do większej ilości kredytów nie powinien oznaczać większych wydatków poza to, na co możesz sobie pozwolić.Kiedy możesz chcieć poczekać z wnioskiem o nową kartę kredytową

   Są okoliczności, w których należy zaczekać z wnioskiem o nową kartę kredytową:

   • Niedawno złożyłeś wniosek o kartę kredytową : kiedy ubiegasz się o kredyt, pożyczkodawca zazwyczaj zażąda kopii twojego raportu kredytowego – nazywa się to twardym zapytaniem. Zbyt wiele trudnych zapytań w krótkim czasie to sygnał ostrzegawczy dla pożyczkodawców, którzy mogą zinterpretować je jako znak, że nie jesteś odpowiedzialnym zarządcą kredytów.

    Niektórzy wydawcy kart mają nawet własne zasady dotyczące tego, jak długo należy czekać przed złożeniem wniosku o nową kartę w tej samej firmie. Na przykład Chase ma nieformalną politykę zwaną zasadą 5/24, która ogranicza klientom otwieranie więcej niż pięciu rachunków kart kredytowych Chase w okresie 24 miesięcy.
   • Planujesz ubiegać się o pożyczkę lub kredyt hipoteczny : Unikaj ubiegania się o nowy kredyt, jeśli w najbliższej przyszłości będziesz szukać innych form kredytu, np. Kredytu mieszkaniowego.

    Podczas gdy jeden trudny wpływ na Twój kredyt jest minimalny, niewielki spadek o punkt może uniemożliwić Ci osiągnięcie najbardziej konkurencyjnego poziomu stóp procentowych pożyczkodawcy, jeśli już jesteś na krawędzi. Nowa linia kredytowa obniży również średni wiek twoich kont, a pożyczkodawcy lubią widzieć długie historie kredytowe. Eksperci zalecają unikanie poszukiwania nowych linii kredytowych przez rok przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny. Z trudem możesz sobie pozwolić na bieżące rachunki za karty kredytowe : rozsądnie jest również poczekać z wnioskiem o nową kartę, jeśli nie możesz spłacić posiadanych kart lub jeśli czujesz, że kusi Cię, by przepłacić większy kredyt linia. Poczekaj, aż upewnisz się, że Twoje dochody i nawyki związane z wydatkami mogą ułatwić dostęp do kredytu, jaki przyniesie nowa karta.Co się dzieje, gdy ubiegasz się o kartę kredytową

    Nowe zapytania kredytowe stanowią 10% Twojej zdolności kredytowej i pozostają w raporcie kredytowym przez dwa lata.

    Chociaż trudne zapytania mają negatywny wpływ na Twój wynik, efekt, który zobaczysz, zależy od liczby posiadanych kont i długości historii kredytowej. Jeśli masz ograniczony plik kredytowy, prawdopodobnie zobaczysz większy wpływ. Według FICO, jedno twarde zapytanie skutkuje spadkiem poniżej pięciu punktów dla typowego konsumenta.

    Jeśli Twój wniosek zostanie odrzucony, pożyczkodawcy muszą poinformować Cię, dlaczego i jak uzyskać dostęp do bezpłatnego raportu kredytowego. Możliwe, że pożyczkodawca stwierdził, że masz zbyt duże zadłużenie w porównaniu z aktualnym limitem kredytowym, że nie masz wystarczająco długiej historii kredytowej lub zbyt wiele zaległych lub opóźnionych płatności.

    Skontaktuj się z pożyczkodawcą, jeśli którakolwiek z twoich okoliczności zmieniła się od czasu złożenia wniosku o kartę – być może na przykład spłaciłeś inne saldo lub zwiększyłeś dochód. Poproś pożyczkodawcę o ponowne rozpatrzenie wniosku. Jeśli odpowiedź nadal brzmi nie, zapoznaj się ze swoim raportem kredytowym i postaraj się odnieść do negatywnych informacji, które mogły przyczynić się do odrzucenia.

    Wiedz, kiedy jest właściwy czas

    Nowa karta kredytowa może przynieść więcej korzyści w postaci premii, takich jak wyższe stawki zwrotu gotówki, podstawowe ubezpieczenie wynajmu samochodu lub brak opłat za transakcje zagraniczne. Może to również oznaczać niższy APR, który pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, jeśli będziesz przenosić saldo z miesiąca na miesiąc. Ale upewnij się, że jesteś gotowy na odpowiedzialność innej karty.

    Jeśli nie masz pewności, czy się zakwalifikujesz, lub złożyłeś wniosek i zostałeś odrzucony na początku, sprawdź swoją bezpłatną zdolność kredytową. Następnie możesz podjąć działania w przypadku jakichkolwiek czynników, które uniemożliwiają Ci dostęp do potencjalnie wartościowej nowej karty.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy