Kiedy jest właściwy moment na refinansowanie kredytu hipotecznego?

17.02.2021

Refinansując kredyt hipoteczny, otrzymujesz nową pożyczkę, która zastępuje istniejącą pożyczkę, aby zapewnić Ci więcej korzyści. Niektóre z tych korzyści mogą obejmować niższe miesięczne płatności, otrzymywanie kapitału w formie gotówki, niższe oprocentowanie oraz odejmowanie lat i pieniędzy od całkowitej kwoty pożyczki, którą spłacisz. Nie trzeba dodawać, że refinansowanie kredytu hipotecznego może być dobrą rzeczą.

Jednak ważne jest, aby refinansować kredyt hipoteczny we właściwym czasie. Ponieważ każdy ma inną sytuację, chcesz porozmawiać ze specjalistą od kredytów hipotecznych, takim jak BrightPath, aby pomóc Ci osiągnąć cele refinansowania.

Aby zacząć, oto kilka znaków, które pokazują, że może to być właściwy moment na refinansowanie kredytu hipotecznego:

Stopy procentowe spadły

Ponieważ stopy procentowe zmieniają się regularnie, istnieje duża szansa, że ​​spadną w przyszłości, co oznacza, że ​​chcesz wykorzystać ten czas na refinansowanie kredytu hipotecznego na taki, który pomoże Ci finansowo. Jeśli stopy procentowe spadły od czasu zaciągnięcia pierwotnego kredytu hipotecznego, refinansowanie może z czasem zaoszczędzić tysiące dolarów na spłatach odsetek.

Bez względu na wszystko ważne jest, aby oszacować całkowity koszt refinansowania, w tym koszty zamknięcia, aby określić, czy ma sens refinansowanie. Dlatego ważne jest, aby skonsultować się z doświadczonym specjalistą od kredytów hipotecznych, aby ustalić, czy refinansowanie w celu uzyskania lepszej stopy procentowej przyniesie ogólne korzyści.

Twoje miesięczne płatności są zbyt wysokie

Jeśli miesięczne raty sprawiają, że masz problemy, refinansowanie kredytu hipotecznego może pomóc obniżyć płatności do czegoś bardziej przystępnego. Jeśli stopy procentowe spadły od czasu zaciągnięcia pożyczki, możesz uzyskać pożyczkę na krótszy okres, spłacając jednocześnie mniej co miesiąc. W BrightPath nasi specjaliści od kredytów hipotecznych mogą pomóc Ci określić najlepszą opcję dla Twojej sytuacji finansowej.

Twoja ocena kredytowa poprawiła się

Czasami stopy procentowe nie uległy zmianie. Nie oznacza to, że nadal nie jest dobry moment na refinansowanie kredytu hipotecznego. Możesz być w stanie odliczyć lata i tysiące dolarów od kredytu hipotecznego poprzez refinansowanie, jeśli twoja zdolność kredytowa poprawiła się od czasu, gdy po raz pierwszy złożyłeś wniosek o pożyczkę. Część oprocentowania zależy od Twojej oceny kredytowej, więc mając nową i ulepszoną ocenę kredytową, możesz kwalifikować się do niższej stopy procentowej.

Musisz zająć się długiem

Jeśli kapitał w Twoim domu wzrósł, refinansowanie pożyczki poprzez refinansowanie typu cash-out pozwala ci wziąć ten dodatkowy kapitał w gotówce do wykorzystania na pokrycie wszelkich długów. Jest to również świetna opcja, jeśli na horyzoncie masz jakieś poważne ulepszenia w domu. Kiedy otrzymujesz pożyczkę refinansową z możliwością wypłaty, kwota nowej pożyczki jest znacznie wyższa niż poprzednia pożyczka hipoteczna. W ten sposób przy zamknięciu otrzymujesz różnicę między dwiema kwotami w postaci gotówki, dzięki czemu możesz ją wydać, jak chcesz.

Porozmawiaj ze specjalistą o odpowiednim czasie na refinansowanie kredytu hipotecznego

W BrightPath chcemy pomóc Ci znaleźć odpowiedni czas na refinansowanie kredytu hipotecznego na taki, który lepiej pasuje do Twojej sytuacji finansowej i stylu życia. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o najlepszym czasie na refinansowanie i pozwól nam pomóc Ci dowiedzieć się, która opcja refinansowania jest dla Ciebie idealna!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy