Jak zdobyć kartę kredytową bez pracy

Category: Karcie Kredytowej
17.02.2021

Karta kredytowa jest niezbędna do wielu dzisiejszych transakcji, zwłaszcza jeśli chcesz wynająć samochód lub zarezerwować hotel. Uzyskanie karty kredytowej bez pracy jest ryzykowne, szczególnie jeśli nie masz żadnych dochodów. Jednak są tacy konsumenci, którzy mają stały, stały dochód, a nie dochód z pracy.

Posiadanie pracy nie jest wymogiem posiadania karty kredytowej

Wiele wniosków o karty kredytowe wymaga jedynie podania ogólnego zawodu lub informacji o zatrudnieniu i dochodach. Być może będziesz musiał po prostu wybrać, czy jesteś studentem, pracownikiem rządowym, gospodynią domową, osobą prowadzącą działalność na własny rachunek, czy bezrobotnym.

Niektóre aplikacje mogą wymagać podania nazwy pracodawcy, ale możesz wpisać „Brak, jeśli nie masz pracodawcy. Może się okazać, że niektóre aplikacje w ogóle nie wymagają podania informacji o pracodawcy. Jeśli we wniosku o kartę kredytową wymagane są informacje o zatrudnieniu, zgodnie z prawem jesteś zobowiązany do rzetelnej odpowiedzi na te informacje. Wcześniejsze  

Dochód jest ważniejszy

Nawet jeśli nie musisz podawać informacji o zatrudnieniu, wniosek o kartę kredytową będzie wymagał podania całkowitego rocznego dochodu. Możesz uwzględnić alimenty, alimenty na dzieci lub inne dochody, które chcesz uwzględnić przy spłacie salda na karcie kredytowej. Wcześniejsze  

Studenci college’u mogą mieć możliwość uwzględnienia jakiejkolwiek pomocy finansowej pozostałej po pokryciu czesnego w dochodzie we wniosku o kartę kredytową.

Aby obliczyć całkowity roczny dochód: pomnóż dochód tygodniowy przez 52; pomnożyć dwumiesięczny dochód przez 24; pomnóż dochód, który otrzymujesz co drugi tydzień przez 26 i pomnóż dochód miesięczny przez 12.

Lista dochodów innej osoby

Jeśli jesteś osobą dorosłą w ​​wieku powyżej 21 lat, możesz wykorzystać dochód innej osoby we wniosku o kartę kredytową, jeśli możesz racjonalnie oczekiwać, że będziesz mieć dostęp do tych dochodów w celu opłacenia rachunków. Na przykład, jeśli twój współmałżonek regularnie przekazuje określoną kwotę pieniędzy na twoje konto, możesz wykorzystać tę kwotę jako dochód. Lub, jeśli współdzieliłeś konto z kimś innym i masz dostęp do wszystkich środków, możesz wykorzystać zwykłe depozyty jako swój dochód.

Nie możesz wykorzystać dochodów innej osoby, jeśli ta osoba nie przekazuje Ci regularnie pieniędzy i nie masz z nią wspólnego dostępu do konta.

Uzyskaj kartę kredytową z kimś innym

Inną opcją uzyskania karty kredytowej bez pracy jest uzyskanie karty kredytowej z inną osobą jako autoryzowany użytkownik lub jako współwłaściciel konta. Jako upoważniony użytkownik masz prawo do korzystania z karty kredytowej, ale bez prawnego obowiązku zapłaty. Twoje dochody i historia kredytowa nie są brane pod uwagę, gdy jesteś dodany jako autoryzowany użytkownik.

Bycie współposiadaczem rachunku daje Ci zarówno prawa, jak i obowiązki związane z używaniem karty kredytowej. Kiedy składasz wniosek wspólnie, Twoje dochody i historia kredytowa są brane pod uwagę wraz z historią drugiego wnioskodawcy. Jeśli jednak druga osoba ma wystarczające dochody, możesz otrzymać zgodę na kartę kredytową, nawet jeśli nie masz osobiście pracy.

Wypróbuj zabezpieczoną kartę kredytową

Podczas gdy zabezpieczone aplikacje dotyczące kart kredytowych często będą pytać o Twoje zatrudnienie i dochody, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zostaniesz zatwierdzony do jednej z tych kart kredytowych, ponieważ dokonujesz depozytu zabezpieczającego jako zabezpieczenia. Na przykład za pomocą karty Capital One Secured MasterCard możesz w zależności od Twojej zdolności kredytowej dokonać wpłaty zaledwie 49 USD za limit kredytowy w wysokości 200 USD. Im wyższy depozyt zabezpieczający, tym wyższy będzie Twój limit kredytowy. Inni mogą wypłacać nagrody za zakupy kartą kredytową.

Zanim złożysz wniosek o kartę kredytową bez wcześniejszego zatrudnienia, dokładnie rozważ swoją zdolność do spłaty salda karty kredytowej. Jeśli masz zezwolenie na kartę kredytową i nie masz środków na spłatę opłat, napotykasz problemy kredytowe: opóźnienia w płatnościach, obciążenia i windykacja długów wynikające ze zdolności do spłaty.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy