Jak żyć bez kart kredytowych – to łatwiejsze niż myślisz

Jak żyć bez kart kredytowych – to łatwiejsze niż myślisz
Category: Oceny Zdolności
16.10.2020

Jason Cabler, 6 listopada 2014 45

  • Dzielić
  • Ćwierkać
  • Kołek

Czy naprawdę możesz żyć bez kart kredytowych i nadal żyć jak normalna osoba? Cóż, tak i nie. Państwo może żyć bez używania karty kredytowej, ale na pewno nie będzie to normalny człowiek, jeśli nie, i to jest dobra rzecz.

Pomyśl o tym, przeciętna rodzina ma ponad 15 000 dolarów zadłużenia na karcie kredytowej. Kiedy masz tak duże zadłużenie na karcie kredytowej, jego spłacanie każdego miesiąca kosztuje cię ogromną kwotę odsetek i opłat. To pieniądze, które możesz przeznaczyć na wiele innych rzeczy niż przywilej bycia dłużnikiem.

Ponadto, jeśli jesteś jak większość ludzi, karty kredytowe powodują, że wydajesz więcej, niż zarabiasz, co oczywiście nie jest zrównoważone.

W tym artykule pokażę Ci, jak żyć bez kart kredytowych do końca życia i dlaczego jest to łatwiejsze niż myślisz.

Obejrzyj wideo!

Mity dotyczące kart kredytowych

Przede wszystkim należy wiedzieć, że jako społeczeństwo jesteśmy uzależnieni od kart kredytowych . Prawie każdy używał go kiedyś w życiu, a ponad połowa ludzi nosi saldo na karcie kredytowej z miesiąca na miesiąc.

Oznacza to, że wielu z nas (może wy) niepotrzebnie wydaje pieniądze na odsetki i opłaty. Co więcej, wydawanie kart kredytowych jest jednym z głównych powodów, dla których wiele osób wydaje więcej, niż zarabia.

Dlaczego to robimy?

To dlatego, że byliśmy przekonani o micie, że karty kredytowe są niezbędną częścią życia.

To tylko szeroki mit, w który wierzy zbyt wielu ludzi. Istnieje również kilka bardziej szczegółowych mitów na temat kart kredytowych, w które wierzy większość ludzi. Ale jeśli weźmiesz pod uwagę rzeczywistość, te mity po prostu się nie sprawdzają.

Na przykład:

Mit 1: Aby wynająć samochód, musisz mieć kartę kredytową

Untrue – Większość wypożyczalni nie ma problemu z wypożyczeniem samochodu za pomocą karty debetowej. Zrobiłem to prawdopodobnie kilkanaście razy bez żadnych komplikacji.

Mit 2: Aby wynająć pokój w hotelu, musisz mieć kartę kredytową

Untrue – Większość hoteli chętnie przyjmuje również kartę debetową. Używam karty debetowej tylko podczas podróży i używałem karty debetowej zarówno w tańszych, jak i droższych hotelach. Nigdy nie miałem problemu ani niedogodności w żadnym hotelu, w którym się zatrzymałem.

Mit 3: Potrzebujesz karty kredytowej w nagłych przypadkach

Nieprawda – to jeden z największych mitów na temat kart kredytowych. Jeśli poświęcisz czas na zebranie odpowiedniego funduszu awaryjnego, nawet małego, po prostu nie potrzebujesz karty kredytowej w nagłych wypadkach. Zabawne w posiadaniu karty kredytowej „tylko w nagłych wypadkach” jest to, że jest ona często używana także w innych sytuacjach z powodu braku dobrego planowania.

Mit 4: Aby zachować dobry wynik kredytowy, potrzebujesz karty kredytowej

Nieprawdziwe – Chociaż rozsądne korzystanie z karty kredytowej może poprawić Twój wynik, posiadanie takiej karty nie jest absolutnie konieczne, aby utrzymać dobrą ocenę. Możesz utrzymać dobry wynik, korzystając z innych form zadłużenia, których nie polecam . W rzeczywistości nie potrzebujesz w ogóle oceny zdolności kredytowej, to tylko liczba, która mówi „Uwielbiam dług!”

Jak widać, powszechne wymówki związane z posiadaniem karty kredytowej po prostu nie wytrzymują. Większość ludzi po prostu ślepo wierzy w te mity z powodu dobrego marketingu firm obsługujących karty kredytowe i stadnej mentalności „każdy inny ma” .

Ale czy otrzymanie porady finansowej z kampanii marketingowej karty kredytowej lub przeciętnego bankrutującego wydaje ci się dobrym pomysłem?

Nie sądzę, ale zbyt wielu z nas i tak to robi.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest zobowiązanie się

Więc kiedy zdasz sobie sprawę, że karty kredytowe niepotrzebne do twojego finansowego dobrobytu, co wtedy zrobisz?

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zobowiązać się do pozbycia się swoich kart kredytowych na dobre.

Zdecyduj, że nie chcesz być jak wszyscy inni, padając ofiarą szumu marketingowego i wyczerpującej się pensji, nigdy nie kończących się płatności.

Postaraj się odłożyć karty kredytowe na dobre i nigdy więcej ich nie używać, nawet w nagłych wypadkach.

Śmiało, potnij je i zapomnij o nich na zawsze. Zrobiłem to i Ty też możesz!

Zaplanuj życie bez kart kredytowych

Kiedy już podejmiesz zobowiązanie i zdecydujesz, że nigdy nie wrócisz, na początku będzie to trochę dziwne.

Będziesz się czuł nago.

Ale to w porządku, to dobry rodzaj nagości, a nie teściowa chodząca po tobie nago.

W każdym razie, przecięcie kart kredytowych i popełnienie zobowiązania to dopiero połowa sukcesu. Kiedy w pełni zobowiązujesz się do zmiany stylu życia, takiej jak wyjście tylko na gotówkę, musisz mieć plan , a każdy dobry plan dotyczący wyłącznie gotówki powinien obejmować co najmniej dwie ważne części:

  • Budżet
  • I system obwiedni

Budżet

Dlaczego potrzebujesz pisemnego budżetu, gdy pozbywasz się naszych kart kredytowych? To dlatego, że teraz wydajesz tylko to, co masz, zamiast nie śledzić i wydawać więcej, niż zarabiasz, co jest łatwe, gdy używasz kart kredytowych.

Stwórz zrównoważony budżet od zera i daj każdemu dolarowi pracę do wykonania.

System obwiedni

Kiedy płacisz tylko gotówką, oznacza to, że płacąc za coś, korzystasz tylko z transakcji gotówkowych lub gotówkowych, takich jak czeki, przelewy bankowe, karty debetowe, a nawet aplikacja na telefonie połączona z kartą debetową. W ten sposób nigdy nie wydasz więcej, niż masz.

Aby opłacić rachunki, prawdopodobnie będziesz chciał użyć karty debetowej lub przelewu bankowego. Jednak w przypadku większości zwykłych zakupów gotówka może być bardzo przydatna.

Nigdy więcej nie wracaj do kart kredytowych

Kiedy w końcu zdecydujesz się porzucić karty kredytowe i odpowiednio zmienisz swoje przyzwyczajenia, z początku poczujesz się dziwnie. Za każdym razem, gdy zaczynasz nowy nawyk, wydaje się to obce, ale w bardzo krótkim czasie staje się to normalne i będziesz się zastanawiać, dlaczego nie zacząłeś używać gotówki dopiero dawno temu.

Kiedy Angie i ja w końcu na dobre pocięliśmy nasze karty kredytowe, będę szczery, trochę się martwiłem.

To było po prostu dziwne .

Ale kiedy zaczęliśmy ustalać budżet i używać naszego systemu kopert przez kilka miesięcy, stało się to naszą nową normą i po prostu miało sens. Nie wydawaliśmy już więcej niż zarabialiśmy na bzdury, których nie potrzebowaliśmy.

Zaczęliśmy więcej myśleć o tym, jak wydawaliśmy nasze pieniądze, zamiast ślepo przesuwać palcem i podpisywać.

To wszystko zmieniło nasze finanse.

Wspaniałe jest to, że każdy może to zrobić, nawet Ty.

Nie obchodzi mnie, czy jesteś głęboko zadłużony i polegasz na kartach kredytowych, które pomogą Ci przetrwać miesiąc, kiedy jesteś gotów zaangażować się w ten proces, możesz sprawić, że to zadziała, i nigdy nie będziesz musiał ich dawać śmierdzące firmy obsługujące karty kredytowe kolejny grosz!

Pytanie: Czy kiedykolwiek zdecydowałeś się porzucić karty kredytowe, ale tego nie zrobiłeś? Co cię powstrzymało?

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy