Jak kupić odpowiedni power bank do użytku

Jak kupić odpowiedni power bank do użytku
Category: Dzięki Czemu
16.10.2020

Kupując bank mocy, należy wziąć pod uwagę wiele kwestii – nie chodzi tylko o koszt, ale także o wybór odpowiedniego do użytku.

Banki mocy są obecnie bardzo popularne. Występują we wszystkich kształtach i rozmiarach, a tutaj jest ogromna różnica w cenie różnych.

Wybór odpowiedniego banku mocy do konkretnego zastosowania może być trudny. Wiedza o tym, co oznaczają różne specyfikacje i czy wpłyną one na wydajność w sposobie użytkowania, może nie być oczywista.

Power banki mają różne kształty i rozmiary, a także dużą różnorodność rozmiarów, pojemności, a także wybór technologii baterii. Wszystkie te czynniki oznaczają, że jest kilka punktów, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie odpowiedniego banku mocy do konkretnego zastosowania.

Przewodnik po zakupie najlepszego banku mocy

Kupując bank mocy, należy wziąć pod uwagę wiele różnych punktów. Oto nasze kluczowe punkty wyboru.

  Dopasuj pojemności ładunków: jednym z najważniejszych punktów, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie lub wyborze banku mocy, jest wymagana pojemność. Zastanów się, co należy naładować, ponieważ tablet zajmuje więcej czasu niż smartfon i tak dalej. Niektóre smartfony pobierają więcej energii niż inne. Aby się dowiedzieć, spójrz na specyfikację swojego smartfona. Pojemność baterii zostanie podana pod obszarem baterii.

Naładowanie mierzone jest w mAh. Oznacza to miliamperowe godziny. Tak więc bateria o pojemności tysiąca mAh wystarczyłaby na 1000 mA, czyli 1 A na godzinę. Starsze telefony miały zapewne pojemność poniżej 1000 mAh, ale nowoczesne potrafią mieć nawet 3000 mAh. Na przykład iPhoneX ma pojemność baterii 2716 mAh itp.

Aby zapewnić pełne ładowanie, pojemność power banku musi być nieco większa niż pojemność ładowanego urządzenia – zawsze najlepiej jest mieć trochę więcej, aby urządzenie zostało w pełni naładowane.

Warto zaznaczyć, że baterie w tabletach mają dużo większe baterie, więc do ładowania tabletu potrzebny będzie znacznie większy power bank. Prąd ładowania wyjściowego banku mocy: Kupując power bank, należy również pomyśleć o tempie, w jakim może on dostarczać ładunek. Wpływa to na czas ładowania.

O tym, co jest potrzebne, można dowiedzieć się od ładowarek dołączonych do urządzenia. Wiele małych urządzeń USB oczekuje tylko prądu ładowania około pół ampera, telefony mogą pobierać około ampera, a tablety około 2,5 ampera.

Jeśli coś ma zdolność szybkiego ładowania, będzie pobierać więcej prądu, prawdopodobnie 3 amperów. Przy większej liczbie urządzeń posiadających tę możliwość warto zwrócić uwagę.

Zwykle banki mocy powiedzą, jaki prąd mogą dostarczyć. Im niższy maksymalny prąd, jaki może zapewnić, tym dłużej potrwa ładowanie urządzenia. Niektóre większe banki mocy mają wiele wyjść, a każde wyjście zostanie określone i często zapisane w banku mocy. Należy jednak pamiętać, że jeśli urządzenie ma wiele wyjść, może nie być w stanie dostarczyć maksymalnego prądu do wszystkich wyjść jednocześnie.

Więc jeśli chcesz uzyskać szybkie czasy ładowania, kup bank mocy z wysokim prądem wyjściowym. Jeśli telefon lub urządzenie nie może przyjąć maksymalnego prądu, nie martw się, weźmie tylko tyle, ile może obsłużyć.

 • Liczba portów: Wczesne banki mocy miały tylko jeden port wyjściowy, ale ludzie używali ich coraz częściej i chcieli ładować wiele urządzeń jednocześnie, wiele większych banków mocy ma dwa, a czasem więcej portów. Po prostu sprawdź, czy możliwości prądu wyjściowego dla każdego portu – czy są wystarczające? Pamiętaj również, że jeśli wiele urządzeń jest ładowanych w tym samym czasie, power bank może nie podawać maksymalnego prądu do każdego portu, może wystąpić całkowity maksymalny prąd wyjściowy, który zostanie podzielony między wyjścia, spowalniając ładowanie urządzeń.
 • Rozmiar i waga: Rozmiar i waga to ważne czynniki przy zakupie power banku, zwłaszcza jeśli zamierzasz go używać w podróży. Im większa pojemność power banku, tym będzie on większy i cięższy.
 • Litowo-jonowy a litowo-polimerowy: W bankach mocy stosowane są dwie główne technologie akumulatorów: litowo-jonowa i litowo-polimerowa. Chociaż pod wieloma względami są bardzo podobne, istnieje kilka drobnych różnic. Litowo-jonowe to ich duża gęstość mocy, brak tzw. Efektu pamięci (kiedy akumulatory stają się trudniejsze do naładowania z upływem czasu) oraz znacznie niższy koszt niż litowo-polimerowe. Baterie litowo-polimerowe są generalnie bardziej wytrzymałe i elastyczne, zwłaszcza jeśli chodzi o rozmiar i kształt ich konstrukcji, i mają tendencję do dłuższej żywotności. Są również lekkie, mają wyjątkowo niski profil i mają mniejsze ryzyko wycieku elektrolitu.

  Niektóre specyfikacje powerbanków określają, czy są to litowo-jonowe, czy litowo-polimerowe, ale nie wszystkie.

 • Złącza do ładowania: Chociaż wyjście w powerbankach jest prawie uniwersalnie USB typu A – duże złącze USB, które jest używane do łączenia się z ładowarkami USB, napędami pamięci flash itp., Złącze używane do ładowania powerbanku jest inne.

  Typowe połączenia dla banku mocy Zazwyczaj jest to micro-USB, a czasami mini-USB, ale niektóre ostatnio mają złącze błyskawiczne, dzięki czemu można go ładować za pomocą ładowarki Apple z przewodem Apple, co zmniejsza liczbę różnych przewodów potrzebne.
 • Jak naładować power bank: Warto pamiętać, że sam power bank trzeba będzie naładować. Im większa pojemność, tym dłużej to potrwa. Jeśli masz tylko 1-amperową ładowarkę, a power bank ma pojemność 5000 mAh, ładowanie zajmie pięć godzin – cóż, trochę dłużej, ponieważ nie cały ładunek, który wchodzi do banku mocy, jest konwertowany na ładunek przechowywany współczynnik wydajności prawdopodobnie 80% lub więcej, więc potrwa to dłużej.
 • Potencjalni klienci: kupując bank mocy, nie zapomnij o potencjalnych klientach. Nie wszystkie banki mocy są dostarczane z przewodami, ani do ładowania urządzeń z banku mocy, ani do ładowania samego banku mocy. Zwłaszcza powerbanki budżetowe mogą nie mieć potencjalnych klientów, zakładając, że zapewnisz własne.

  Dodatkowe światło: Niektóre banki mocy mają światło, które jest dodawane do urządzenia. Często włącza się po naciśnięciu lub dwóch naciśnięciach przycisku włączania / wyłączania, a zatem może być używany jako latarka z ogromną baterią za nią. To, czy potrzebujesz tego obiektu, jest kwestią osobistego wyboru.

  Powerbanki są szczególnie przydatnymi przedmiotami, zwłaszcza jeśli często używasz smartfona lub innego urządzenia. Nie zawsze można dostać się do źródła zasilania w celu ładowania z sieci, więc posiadanie przenośnego powerbanku jest idealnym rozwiązaniem. Ponieważ na rynku jest tak wiele powerbanków, pomocne jest zrozumienie problemów, dzięki czemu można kupić najlepszy power bank do swojej aplikacji.

 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy