Inwestowanie w ESG

17.02.2021

W co inwestuje ESG?

Definicja: Inwestowanie ESG oznacza środowisko, społeczeństwo i zarządzanie. Te trzy kryteria wyznaczają standardy dla inwestorów podczas poszukiwania nowych inwestycji.

Środowisko przygląda się wpływowi firmy na grunty i zasoby naturalne. Czynniki społeczne w relacjach firmy z klientami, pracownikami i innymi interesariuszami. Ład korporacyjny obejmuje zarządzanie firmą, wynagrodzenie i kontrole wewnętrzne.

Inwestorzy świadomi ESG mają wysokie standardy etyczne. Szukają inwestycji w zrównoważone praktyki. Firmy, które poprawiają swoje oceny ESG, zwykle wydają więcej pieniędzy w krótkim okresie, ale jeśli zrobią to dobrze, mogą poprawić swoje długoterminowe wyniki.

W 2017 r. Lista 100 najbardziej zrównoważonych firm Barrona zwróciła 29%, w porównaniu z 22% w przypadku S&P 500. Siedem procent w ciągu jednego roku to olbrzymie wyniki i będziemy obserwować wyniki w przyszłości.

Jednym z celów inwestowania w ESG jest unikanie firm, które ponoszą poważne straty na swoich praktykach ESG. Jednym z ostatnich przykładów jest skandal Volkswagena dotyczący emisji spalin. Inne godne uwagi skandale obejmują wyciek ropy BP i oszustwa księgowe Enron.

Kto ustala standardy ESG?

Inwestowanie w ramach ESG to szerokie pojęcie, ale różne podmioty stworzyły ramy zrównoważonego rozwoju. Międzynarodowa Korporacja Finansowa zapewnia świetny podział ryzyk środowiskowych i społecznych. Kilka z ich kategorii ESG obejmuje efektywne gospodarowanie zasobami, pracę, różnorodność biologiczną i społeczność.

MSCI opracowało również własne wskaźniki inwestycyjne ESG. Ich wskaźniki trwałego wpływu są zgodne z celami zrównoważonego rozwoju ONZ. Nadrzędne tematy metryczne to podstawowe potrzeby, upodmiotowienie, zmiana klimatu, kapitał naturalny i zarządzanie.

Inwestowanie w ESG staje się coraz ważniejsze. Więcej inwestorów włącza dane ESG do swoich analiz. Możesz dowiedzieć się więcej o integracji ESG, sprawdzając raport integracji ESG CFA Institute, który obejmuje akcje i stały dochód.

Pięć największych firm ESG

Wiele firm poprawia swoje oceny ESG, ale kilka się wyróżnia. Inwestorzy odpowiedzialni społecznie wnieśli znaczną część zmian w następujące firmy…

  1. Cisco Systems – agresywnie zwiększa wykorzystanie energii odnawialnej. W ubiegłym roku podatkowym odpowiadało za 80% zużycia energii elektrycznej Cisco na całym świecie.
  2. Best Buy – planuje zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 60% do 2020 roku. Best Buy zebrał również w zeszłym roku 178 milionów funtów elektroniki i urządzeń do recyklingu. Texas Instruments – jest zaangażowana w tworzenie lepszego jutra i ma plan obejmujący recykling, redukcję emisji i zmniejszenie śladu środowiskowego. Microsoft – planuje obniżyć emisję dwutlenku węgla o 75%. Microsoft przeznaczył również 50 milionów dolarów na rozwiązanie globalnych wyzwań środowiskowych. Clorox – wykracza poza wymagania dotyczące ochrony środowiska. Do 2020 roku firma Clorox chce, aby ponad 90% jej produktów znajdowało się w opakowaniach podstawowych nadających się do recyklingu.Inwestowanie odpowiedzialne społecznie zyskuje na popularności. Powyższe firmy mają dobrą pozycję do inwestowania w ESG.

    Aby dowiedzieć się więcej o inwestowaniu, zapoznaj się z naszymi badaniami dotyczącymi inwestowania w dywidendy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy