Gdzie mogę uzyskać pożyczkę osobistą?

Category: Oceny Kredytowe
17.02.2021

W tym artykule:

 • Kto oferuje pożyczki osobiste?
 • Co wziąć pod uwagę przy wyborze pożyczkodawcyJak uzyskać zgodę na pożyczkę osobistąPożyczkę osobistą możesz otrzymać w trzech głównych instytucjach finansowych: bankach, spółdzielniach pożyczkowych i pożyczkodawcach internetowych. W sumie do wyboru są tysiące pożyczek, z których każda ma inną długość okresu i stopę procentową.

  Decyzja, do którego pożyczkodawcy się zwrócić, zależy od kilku czynników, w tym od Twojej zdolności kredytowej i preferowanych warunków. Kiedy więc próbujesz się zdecydować, poznaj kluczowe różnice, a także zalety i wady różnych pożyczkodawców. Oto, co musisz wiedzieć o tym, gdzie wziąć pożyczkę osobistą i jak uzyskać najlepszą pożyczkę.

  Kto oferuje pożyczki osobiste?

  Chociaż wszystkie pożyczki osobiste działają w ten sam podstawowy sposób – pożyczasz określoną kwotę, a następnie spłacasz ją w równych miesięcznych ratach – instytucje finansowe, które je oferują, różnią się. Każdy ma swój własny sposób prowadzenia działalności, unikalne standardy kwalifikacji i strukturę stawek, a także zalety i wady.

  BankiTradycyjne banki są instytucjami finansowymi nastawionymi na zysk i prawie wszystkie mają oddziały, które można odwiedzić osobiście. Oprócz zapewniania rachunków depozytowych, takich jak rachunki kredytowe i czekowe, banki oferują różnorodne produkty pożyczkowe, a wśród nich zazwyczaj są pożyczki osobiste. O pożyczkę osobistą w banku możesz ubiegać się osobiście, telefonicznie lub online.

  Ponieważ banki są dużymi instytucjami finansowymi, które często mają długą historię, uzyskanie kredytu za ich pośrednictwem może być pocieszające. Jeśli masz już konto w banku lub wcześniej pożyczyłeś od niego pieniądze za pomocą różnych rodzajów pożyczek, utworzyłeś relację. Może to ułatwić uzyskanie zatwierdzenia i może skutkować korzystną stopą procentową.

  Generalnie jednak banki mają zwykle wyższe stopy procentowe i surowsze kryteria kwalifikowalności niż inni pożyczkodawcy, więc jeśli jesteś nowym klientem, możesz być w niekorzystnej sytuacji. A jeśli twoje wyniki kredytowe nie są wystarczająco wysokie, możesz zostać odrzucony z niewielkim wyjaśnieniem lub pomocą.

  Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowePodobnie jak banki, spółdzielcze kasy pożyczkowe są instytucjami finansowymi typu non-profit, których właścicielami są deponenci, a nie akcjonariusze. Zwykle służą określonej grupie odbiorców, na przykład mieszkańcom określonego miasta lub obszaru, zawodu, stowarzyszenia lub grupy społecznej.

  Aby ubiegać się o pożyczkę osobistą w kasie, musisz być jej członkiem lub nim zostać, co zwykle wiąże się z otwarciem co najmniej jednego rachunku depozytowego. Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe zazwyczaj mają stacjonarne sklepy, a także są obecne w Internecie, a pożyczki osobiste są zwykle w ich menu produktów.

  Poszukiwanie pożyczki osobistej w spółdzielczej kasie pożyczkowej ma kilka istotnych zalet. Kwalifikacja jest zwykle bardziej wyrozumiała niż w przypadku konwencjonalnych banków, a stopy procentowe są czasami lepsze niż te, które można znaleźć gdzie indziej. Jeśli nie kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki w wybranej przez Ciebie kasie, może ona współpracować z Tobą, abyś mógł kwalifikować się w przyszłości. Wsparcie, edukacja finansowa i pomoc są częścią modelu unii kredytowej.

  Otrzymanie pożyczki osobistej w spółdzielczej kasie pożyczkowej nie ma wielu wad. Potencjalnym problemem jest to, że możesz nie być w stanie zostać członkiem tego, który oferuje pożyczki o najniższych stopach procentowych. Jeśli tak się stanie, będziesz musiał poszukać innej kasy pożyczkowej lub źródła finansowania.

  Pożyczkodawcy onlineJak sama nazwa wskazuje, pożyczkodawcy online działają całkowicie za pośrednictwem internetu. Nie możesz wejść do oddziału, aby porozmawiać z pracownikiem. Koncentruje się całkowicie na pożyczaniu pieniędzy, a nie na świadczeniu szerokiej gamy usług finansowych. Oprócz kredytów hipotecznych, kredytów samochodowych i pożyczek konsolidacyjnych, prawie wszyscy pożyczkodawcy internetowi oferują pożyczki osobiste. Aby rozpocząć proces pożyczkowy w jednej z tych firm, należy wypełnić i złożyć wniosek na stronie pożyczkodawcy.

  Zaletą pożyczkodawców online jest to, że pożyczki to ich podstawowa działalność. Pożyczki osobiste są dostępne dla wielu różnych osób, od wnioskodawców o słabym kredycie po osoby z doskonałym kredytem. A jeśli chcesz pieniędzy w najszybszym tempie, pożyczkodawcy online wygrywają wyścig. Po kwalifikacji fundusze mogą być do Twojej dyspozycji w ciągu kilku minut. Niektórym bankom i spółdzielczym kasom kredytowym może to zająć kilka dni lub dłużej.

  Jednak w porównaniu z bankami i spółdzielniami pożyczkowymi firmy pożyczkowe online są stosunkowo nowe. Niektóre istnieją dopiero od kilku lat i to może cię zatrzymać. W zależności od pożyczkodawcy obsługa klienta może być słaba lub praktycznie nie istnieje. I chociaż pożyczkodawcy internetowi mogą kwalifikować Cię, gdy inni nie, możesz za to zapłacić w formie zaporowo wysokiej stopy procentowej. Być może nie bez powodu otrzymałeś odmowę od banku lub spółdzielczej kasy pożyczkowej.

  Co wziąć pod uwagę przy wyborze pożyczkodawcy

  Istnieje kilka kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji, do którego pożyczkodawcy zwrócić się lub do zaakceptowania pożyczki osobistej.

  • Oprocentowanie : Wszystkie pożyczki osobiste są oprocentowane. Wysokie stawki podniosą koszt pożyczki, więc aby zaoszczędzić pieniądze, będziesz chciał uzyskać najniższą możliwą stawkę. Stopa procentowa będzie zwykle wyrażona jako APR (roczna stopa oprocentowania), która obejmuje stopę procentową oraz inne opłaty i koszty. Większość instytucji finansowych oferujących pożyczki osobiste będzie publikować aktualne stawki w przedziale, na przykład od 13,99% RRSO do 24% RRSO, więc aby porównać, odwiedź strony internetowe wielu różnych pożyczkodawców.
  • Wyniki kredytowe : Ponieważ kwalifikacje i stopy procentowe zależą głównie od wyników kredytowych, przed złożeniem wniosku będziesz chciał wiedzieć, jakie są Twoje wyniki. FICO ® i VantageScore ® to dwie najczęściej spotykane firmy oceniające zdolność kredytową i obie przedstawiają oceny kredytowe w zakresie od 300 do 850. Wyższe liczby wskazują na niższe ryzyko kredytowe. Ogólnie rzecz biorąc, oceny kredytowe w połowie lat siedemdziesiątych i powyżej są uważane za dobre lub doskonałe. Sprawdź swoje wyniki na długo przed złożeniem wniosku, aby móc ubiegać się o odpowiednią pożyczkę. Możliwe rabaty : Zawsze kontaktuj się z pożyczkodawcą w sprawie możliwości obniżenia oprocentowania; rabaty mogą być dostępne. Na przykład, niektóre banki dadzą ci przerwę w kursie, jeśli masz w banku rachunek bieżący. Wielu pożyczkodawców obniży stawkę, jeśli zarejestrujesz się w płatnościach automatycznych, aby pieniądze były pobierane z Twojego rachunku bieżącego tego samego dnia każdego miesiąca, gwarantując w ten sposób terminowe płatności. Jeszcze inni obniżą wysoką stawkę po poprawie zdolności kredytowej lub po dokonaniu określonej liczby terminowych płatności.Jak uzyskać zgodę na pożyczkę osobistą

   Jeśli odmówiono Ci pożyczki osobistej, nie bierz jej do siebie. To decyzja biznesowa pożyczkodawcy. W rzeczywistości powinieneś traktować odmowę jako znak, że musisz poprawić swoje wyniki kredytowe. Jeśli jedyna pożyczka, jaką możesz uzyskać, ma oprocentowanie stratosferyczne, prawdopodobnie lepiej ją odrzucić.

   Zatwierdzenie niezabezpieczonych pożyczek jest w dużej mierze oparte na twoich ocenach kredytowych – które są obliczane na podstawie informacji zawartych w twoich raportach kredytowych i wprowadzaniu ich do modeli matematycznych. Dlatego informacje zawarte w raportach kredytowych są niezwykle ważne. Aby uzyskać wysokie wyniki, musisz mieć historię terminowego regulowania rachunków i niskiego zadłużenia w porównaniu z limitami kredytowymi. Pomocne będzie korzystanie z różnorodnych produktów kredytowych i odpowiedzialne zarządzanie nimi, a także ograniczenie liczby wysyłanych wniosków kredytowych. Za każdym razem, gdy będziesz ubiegać się o kredyt, w raporcie zostanie wymienione twarde zapytanie, a ich nadmiar może mieć negatywny wpływ na Twój wynik.

   Jeśli możesz poczekać na poprawę wyników, będziesz w znacznie lepszej sytuacji, aby kwalifikować się do niższej stopy oprocentowania pożyczki osobistej. Zacznij terminowo wysyłać płatności i obniż saldo karty kredytowej. Jeśli chcesz dodać historię kredytową do swojego raportu, rozważ rejestrację w Experian Boost . Dzięki niemu możesz dodać płatności za telefon komórkowy i media do raportu kredytowego, więc gdy zapłacisz im na czas, Twoje wyniki prawdopodobnie przyniosą korzyści.

   Na koniec miej oko na swoje raporty kredytowe i upewnij się, że są wolne od błędów i oszukańczych działań. Zdobądź kopię raportu kredytowego i przeczytaj go dokładnie. Jeśli zauważysz problemy, natychmiast je zakwestionuj, aby zostały usunięte. Kiedy znikną z twojego raportu, twoje wyniki mogą wzrosnąć i będziesz bardziej skłonny do otrzymania pożyczki osobistej, która nie zniszczy banku.

   Kalkulator pożyczki osobistej

   Podane informacje służą wyłącznie do celów edukacyjnych i nie należy ich traktować jako porady finansowej. Experian nie może zagwarantować dokładności przedstawionych wyników. Twój pożyczkodawca może naliczyć inne opłaty, które nie zostały uwzględnione w tych obliczeniach. Te wyniki, oparte na dostarczonych przez Ciebie informacjach, stanowią szacunek i powinieneś skonsultować się z własnym doradcą finansowym w sprawie Twoich szczególnych potrzeb.

   Wypróbuj pełny kalkulator pożyczki osobistej z większą liczbą funkcji.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy