Dokąd zmierza branża kryptowalut w 2019 roku?

Category: Jest Również
17.02.2021

Aby zrozumieć, jak niepokojący był rok 2018 dla branży kryptowalut, nie trzeba szukać dalej niż bitcoin (BTC). Zbliżając się do 2018 r., Bitcoin był sprzedawany za blisko 13500 USD po osiągnięciu rekordowego poziomu 19 783,06 USD w grudniu 2017 r. W chwili, gdy to piszę, bitcoin sprzedawał się po 3400 USD, strata około trzech czwartych jego wartości – i inne waluty cyfrowe nie radzą sobie dużo lepiej. Na przykład Ethereum (ETH) spadł z rekordowego poziomu 1300 USD na początku roku do 91 USD od 17 grudnia 2018 r.

Ale kryptowaluty, takie jak bitcoin i ethereum, szkodzą bardziej na frontach niż sama wartość. Zainteresowanie inwestorów walutami cyfrowymi dramatycznie spadło w ostatnich miesiącach. Wielu wczesnych inwestorów, którzy byli chętni do czerpania zysków z „szaleństwa kryptowalut, przeszło od tego czasu do innych przedsięwzięć, pozostawiając za sobą mniejszą grupę niezłomnych HODL-ów. Ale wciąż istnieją powody, by sądzić, że branża kryptowalut ma jeszcze jakąś walkę. Pod pewnymi względami zainteresowanie instytucjonalne walutami cyfrowymi wzrosło w ciągu 2018 r. Na początku roku inwestorzy zapytali, jak wysoko mogą latać monety cyfrowe. Teraz, patrząc na rok 2019, lepszym pytaniem może być, jak ta przestrzeń dostosuje się, aby przetrwać.

Kluczowe wnioski
 • Bitcoin i inne kryptowaluty pojawiły się jako nowa klasa aktywów, która odnotowała niezwykłe zwroty w ciągu ostatniej dekady.
 • Po osiągnięciu prawie 20000 USD na początku 2018 r., Bitcoin spadł do około 3000 USD, ponieważ reszta rynku kryptowalut również spadła.Rok 2019 okazał się rokiem ożywienia, ze wzmocnieniem Bitcoina do ponad 10000 USD, ale czy hossa przetrwa?Kilka nowych wydarzeń, takich jak zwiększone zainteresowanie instytucjonalne, oczekujące na zatwierdzenie ETF i popularność stablecoinów, sugerują dalszy pozytywny trend.Inwestorzy instytucjonalni wchodzą do gry

  Chociaż dane dotyczące handlu indywidualnego inwestorów w wielu przypadkach spadają, instytucje po raz pierwszy wchodzą na pokład w znaczący sposób. Inwestorzy instytucjonalni pozwalają na znacznie większe wolumeny transakcji niż większość inwestorów indywidualnych, co oznacza, że ​​nawet jeśli jest mniej partnerów handlowych dokonujących transakcji w przestrzeni cyfrowej waluty, branża może się utrzymać.

  Przewiduje się, że w 2019 r. Nastąpi kilka potencjalnych zmian, które mogą znacząco wpłynąć na uczestnictwo instytucji w rynku waluty cyfrowej. Jeśli na przykład kryptowaluta zostanie wprowadzona na giełdę Nasdaq lub podobnej giełdzie, natychmiast zyska reputację – i prawdopodobnie wartość.

  Nieuchwytny ETF Bitcoin

  Entuzjaści kryptowalut od lat tęsknili za kryptowalutą ETF dostępną dla głównych inwestorów w USA. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wielokrotnie odrzucała lub opóźniała wnioski o ETF bitcoin, które zostaną podjęte w przyszłości. Jeden z najczęściej omawianych funduszy, przez dostawcę VanEck, otrzymał ostateczną decyzję o zatwierdzeniu przesuniętą do lutego 2019 r.

  Niektórzy analitycy uważają, że zatwierdzenie głównego nurtu bitcoin ETF może przynieść znaczący wstrząs w świecie walut cyfrowych, otwierając branżę na inwestorów chętnych do udziału bez ryzyka związanego z bezpośrednim kupnem i sprzedażą tokenów. Na razie jednak przyszłość funduszu VanEck dopiero się pokaże.

  Stablecoins przejmują prowadzenie

  Stablecoiny to cyfrowe tokeny powiązane z walutą fiducjarną, które działają jako mechanizmy zabezpieczające przed potencjalnym spadkiem cen zabezpieczeń kryptowaluty bazowej – i mogą być po prostu największą nadzieją branży na rok 2019. Stablecoins mogą odnotować wzrost w przyszłym roku z dwóch powodów: jeden , wynik długoterminowej niestabilności niescentralizowanych tokenów; a po drugie, obecny lider w branży stablecoinów, tether, może zostać zdetronizowany.

  Jako jeden z pierwszych stablecoinów, który trafił do głównego nurtu, tether (USDT) cierpiał z powodu wielu szeroko nagłośnionych problemów wzrostu, podczas gdy rozwijała się podbranża. Inne stablecoiny już weszły na boisko, chcąc odeprzeć jego dominację.

  Co wiemy na pewno?

  Chociaż trudno powiedzieć, które waluty cyfrowe odnotują dramatyczne wzrosty cen w 2019 roku, możemy z całą pewnością stwierdzić, że kryptowaluta nie zniknie w najbliższym czasie. Blockchain, technologia leżąca u podstaw wielu kryptowalut, rozprzestrzenił się daleko poza branżę cyfrowych walut i prawdopodobnie w tym roku pojawi się nowe aplikacje. Rządy i organy regulacyjne będą nadal borykać się z tym, jak najlepiej ułatwić i kontrolować tokeny cyfrowe.

  Możliwe, że rozkwit kryptowalut przyszedł i minął, ale możliwe jest również, że rynek kryptowalut nadal ma wiele do zrobienia. Jedno wiemy na pewno: kiedyś kryptowaluty mogły zepsuć cały system finansowy. Ten rodzaj szumu nie znika z dnia na dzień, więc spodziewaj się usłyszeć od kryptowaluty – lub przynajmniej jej fanów numer jeden – przynajmniej przez kolejny rok.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy