Dlaczego karty kredytowe są złe

Category: Decyzje Finansowe
17.02.2021

Pierwszym powodem, dla którego karty kredytowe są złym pomysłem, jest to, że w rzeczywistości powodują, że wydajesz więcej, niż gdybyś wydawał rzeczywistą gotówkę. Jeśli mi nie wierzysz, przy następnym zakupie 300 USD lub więcej płać gotówką zamiast kartą kredytową. Zaufaj mi, kiedy patrzysz na ten stos gotówki wartej 300 $, który stoi na ladzie, poczujesz się zupełnie inaczej niż zwykłe wręczenie sprzedawcy plastikowej karty. Badania konsekwentnie pokazują, że osoba korzystająca z karty kredytowej zamiast gotówki wyda średnio od 12 do 18% więcej. Ktoś, kto korzysta z karty kredytowej zamiast gotówki w restauracji typu fast food, wyda średnio o 47% więcej! Tak więc, jeśli normalnie wydałbyś 100 dolarów gotówki na zakupy w sklepie, wydasz średnio 118 USD na kartę kredytową. Jeśli zrobisz to dziesięć razy (bardzo łatwe do zrobienia),wydałeś dodatkowe 180 USD więcej niż bez karty kredytowej. Nie uwzględnia to nawet odsetek i opłat związanych z kartą kredytową.

To prowadzi nas do drugiego powodu, dla którego karty kredytowe to zły pomysł, opłaty i odsetki zabijają cię powoli – przynajmniej finansowo. Tak wolno, że wiele osób nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, dopóki nie stanie się to poważnym problemem finansowym. Jednego dnia wydaje się, że wszystko w porządku, a następnego wydaje się, że większość płatności kartą kredytową ma pokryć odsetki – najprawdopodobniej tak! A przerażające jest to, że jeśli przeczytasz drobny druk w umowie o kartę kredytową, przekonasz się, że firma obsługująca kartę kredytową zastrzega sobie prawo do zmiany warunków umowy w dowolnym momencie. Wszystko, co musisz zrobić, aby się zgodzić, to nic! Po prostu korzystasz z karty jak zwykle i zgadzasz się na wszelkie zmiany wprowadzone przez wystawcę karty kredytowej. Dlatego oprocentowanie karty kredytowej może nagle spaść z „niskiej stawki początkowej wynoszącej tylko 4% do 18%,25%, 35% lub więcej! Firma wydająca karty kredytowe ma prawie całą kontrolę, a ty jesteś na ich łasce.

A potem są opłaty. Faktem jest, że firmy obsługujące karty kredytowe zarabiają prawie tyle samo na pobieraniu opłat, co z odsetek, które pobierają. Brzmi to tak, jakby opłaty miały cię ukarać i sprawić, że będziesz „zachowywał się, dzięki czemu będziesz płacić kartą kredytową na czas, ale prawda jest taka, że ​​firmy obsługujące karty kredytowe faktycznie chcą, abyś zepsuł, aby mogli cię tak obciążyć opłaty takie jak opłata za zwłokę, opłata za przekroczenie limitu, opłata roczna, opłata członkowska itp. Jeśli spóźnisz się z tylko jedną płatnością, mogą i będą podnosić twoje oprocentowanie tak wysoko, jak to możliwe, a następnie rzucać kilka dodatkowych opłat na wierzchu. Jeśli wykonają swoją pracę poprawnie, powinieneś skończyć w sytuacji, w której nie możesz całkowicie spłacić swojej karty, więc po prostu wysyłaj im płatności co miesiąc do końca życia. To niestetyto dokładnie miejsce, w którym kończy się wielu Amerykanów. Nigdy nie zapominaj, że zadaniem firmy wydającej karty kredytowe jest zaciąganie długów i utrzymywanie ich w tym miejscu – na serio – taki jest ich zamiar i w ten sposób biznes kart kredytowych zarabia pieniądze.


Pożyczkobiorca jest niewolnikiem pożyczkodawcy.

Jeśli jesteś komuś winien pieniądze, jest on właścicielem części Ciebie i Twojej przyszłości. Myślę, że jest to główny powód, dla którego używanie kart kredytowych jest złym pomysłem. Tak, nadal można przekroczyć wydatki, korzystając z gotówki lub bankowej karty debetowej, ale zadłużenie się nie jest możliwe. Teoretycznie możesz wydać swoje pieniądze do zera za pomocą gotówki lub karty debetowej, ale nie możesz zejść niżej. Jednak posiadając kartę kredytową, możesz i zwykle się zadłużasz. Możesz wydawać wszystkie posiadane pieniądze i nadal je wydawać. Nie musisz przerywać, gdy spadniesz do zera, po prostu osiągasz wartość ujemną, co oznacza dług.

Dług odbiera ci wybór. Jeśli masz dług, to każda poważna decyzja finansowa będzie musiała uwzględniać ten dług. Innymi słowy, planujesz decyzje finansowe wokół swojego zadłużenia. Chcesz wymienić samochód, ale nie spłaciłeś jeszcze ostatniego. Chcesz kupić dom, ale spłata zadłużenia nie pozostawia nic na spłatę kredytu hipotecznego. Chcesz zdobyć wyższe wykształcenie lub poszerzyć swoje dotychczasowe wykształcenie, ale musisz pracować w pełnym wymiarze godzin, aby spłacać dług. Chciałbyś móc wysłać swoje dziecko na studia, ale spłaty zadłużenia nie pozostawiają na to żadnych pieniędzy. Chciałbyś przejść na emeryturę, ale Twoje dochody z emerytury nie pozwolą Ci na życie i spłacanie długów. Widzieć? Dług odbiera ci życiowe wybory, a karty kredytowe tworzą dług.

Dług odbiera twoją przyszłość. Jeśli przez wiele lat zmagasz się z wysokoprocentowymi płatnościami kartą kredytową, nie masz pieniędzy, których potrzebujesz, aby oszczędzać, inwestować i stać się bogatym. W rzeczywistości dług pochłania tyle twoich przyszłych dochodów, że kiedy musisz zrobić coś ważnego, na przykład kupić samochód, dom lub opłacić studia, musisz pożyczyć jeszcze więcej pieniędzy, aby to zrobić. Taki jest cykl zadłużenia: pożyczasz pieniądze, a płatności nie pozwalają ci ich mieć, więc następnym razem, gdy będziesz ich potrzebować, musisz je pożyczyć. Jeśli popadniesz w długi i pozostaniesz tam, cykl zadłużenia nigdy się nie skończy. Aby przerwać cykl zadłużenia, musisz przestać pożyczać pieniądze i spłacić dług, który już masz. Cóż, za każdym razem, gdy używasz karty kredytowej, pożyczasz pieniądze. Widzisz problem? Możesz być głęboko zadłużony lub stać się bogatym – możesz rób jedno i drugie!

Tak więc karty kredytowe to zły pomysł tylko dlatego, że dług to zły pomysł. Zabiera twoje wybory i odbiera twoją przyszłość.

Jak widać, nie ma możliwości, aby wygrać finansowo, jeśli grasz z firmami obsługującymi karty kredytowe zgodnie z ich zasadami. Jak mógłbyś kiedykolwiek wygrać jakąkolwiek grę, skoro twój przeciwnik ustala zasady i może je zmienić w dowolnym momencie? Po prostu nie możesz! Tak więc plan polega na zmianie zasad. Zacznij współpracować z firmami obsługującymi karty kredytowe według własnych zasad, a nie ich.

Ich zasady mówią, że należy gromadzić i utrzymywać saldo karty kredytowej, abyś mógł wysyłać im płatności do końca życia.

Ich zasady mówią o popełnianiu błędów i spóźnianiu się z płatnościami, aby mogli pobierać opłaty i wyższe odsetki.

Ich zasady mówią, aby karty kredytowe stały się normalną częścią twojego życia, dzięki czemu mogą na zawsze trzymać cię w długach.


Twoje zasady mówią, aby przestać pożyczać pieniądze, całkowicie spłacić karty kredytowe, całkowicie uwolnić się od długów i zacząć wykorzystywać swoje pieniądze do budowania bogactwa dla siebie, a nie dla nich. Aby to osiągnąć, potrzebujesz oszczędności i planu.

Firmy obsługujące karty kredytowe nie będą już mieć nad Tobą kontroli, gdy poznasz sekret bogactwa i zastosujesz go w swoim życiu finansowym.

„Karty kredytowe sprawiają, że myślimy, że mamy więcej pieniędzy niż mamy.


„Nie masz pieniędzy, więc korzystasz z kredytu, a następnie

spłacasz kredyt i nie masz pieniędzy, ponieważ płacisz kredyt.Bill Keenan, podcast Average Joe Money Show

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy