Dlaczego Bitcoin się zawiesza?

Category: Które Mają
17.02.2021

Dlaczego Bitcoin spada?

Wahania wartości Bitcoina są większe niż w Planecie małp , ale nie można zaprzeczyć, że kryptowaluta jest maszyną do bogactwa. Zmienił zwykłych ludzi w milionerów, a milionerów w miliarderów. Jak możesz nie być na tym uparty?

To jest moja reakcja. Ale jako odpowiedzialni inwestorzy musimy zadawać odpowiedzialne pytania, takie jak: Dlaczego Bitcoin spada?

Jeśli odpowiemy, że da nam to jasność co do wartości godziwej Bitcoina, to jest to warte ćwiczenia umysłowego. Poza tym dobrą praktyką jest częste przeglądanie swoich wcześniejszych przekonań.

Do tej pory Bitcoin zbierał siły, działając pod radarem. Rządy albo odrzuciły Bitcoin jako przemijającą modę, albo nie rozumiały zagrożenia, jakie stanowił on dla ich istniejących ram. Ale te dni są policzone.

Na całym świecie omawiane są nowe zasady, co powoduje dużą niepewność co do ceny Bitcoina. Reguły przyjazne dla Bitcoina powodują wzrost cen; mniej przyjazne zasady mają odwrotny skutek. Nie musisz być naukowcem od rakiet, żeby to zrozumieć.

Najgorsze jest to, że Bitcoin czasami porusza się na samą sugestię nowych przepisów. Jest to aktywo o dużej zmienności, co z kolei budzi wątpliwości co do jego ambicji zostania walutą. Waluty mają zachowywać wartość z dnia na dzień.

Użytkownicy nie mają pewności co do stabilności Bitcoina i dlatego jego cena spada.

Reguły, raporty i inne czynniki wpływają na prognozę ceny bitcoinów

Przyjrzyjmy się niektórym wiadomościom, które mają wpływ na Bitcoin.

Po pierwsze, Departament Usług Finansowych stanu Nowy Jork (NYDFS) stawia pod lupę start-upy z cyfrową walutą. Oto fragment jego zgłoszenia:

„DFS rozpoczął badania tych firm zajmujących się wirtualną walutą, które, podobnie jak inne regulowane podmioty świadczące usługi finansowe, podlegają okresowym badaniom przeprowadzanym przez DFS.

To łagodne stwierdzenie, pozbawione jadu, ale inwestorzy denerwują się na myśl o wzmożonej kontroli. Większość zdaje sobie sprawę z kilku zgniłych jabłek w kryptokrainie. Nie chcą, aby cała społeczność była skażona przez skojarzenia, stąd zniesienie cen bitcoinów.

Z innych wiadomości Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) zaczyna poważnie traktować Bitcoin. W tym tygodniu opublikowano notatkę do dyskusji pracowników, która wzbudziła obawy dotyczące ambicji walutowych Bitcoina.

„Wprowadzenie i potencjalna proliferacja prywatnych walut wirtualnych może, z jednej strony, grozić erozją popytu na pieniądz banku centralnego i mechanizmu transmisji polityki pieniężnej. (Źródło: „IMF Explores ICOs and Central Bank Coins in New Blockchain Note, CoinDesk , 20 czerwca 2017 r.)

Moim zdaniem (i najwyraźniej także MFW) to miękkie podbrzusze Bitcoina. Mianowicie, że chce stać się pierwszą globalną walutą. Wielokrotnie mówiłem, że ta ambicja stawia Bitcoin na linii ognia organów regulacyjnych.

Jeśli kiedykolwiek czytałeś zalecenia MFW, będziesz dokładnie wiedział, o czym mówię. Po rozwikłaniu tego i owego MFW w końcu wraca do swojej standardowej recepty: Wydrukuj pieniądze i zadzwoń do mnie rano.

Oczywiście niepokoiłaby się pojawiająca się technologia, która zagraża zdolności kraju do wydrukowania drogi wyjścia z kryzysu gospodarczego.

Podjęto również pewne kroki w celu uregulowania płatności transgranicznych. Kongres przedstawił w maju ustawę zatytułowaną „Zwalczanie prania pieniędzy, finansowania terroryzmu i fałszerstw z 2017 r., Która zmusiłaby ludzi do zgłaszania wszelkich kryptowalut napływających do kraju. (Źródło: „Forfeit Your Bitcoin? Congressional Bill Draws Fire Over Border Check Rules, CoinDesk , 19 czerwca 2017 r.)

Ustawa raczej nie przejdzie, ale po raz kolejny sama sugestia może wystraszyć inwestorów.

Wniosek: przestań panikować

Podczas gdy pojawienie się nowych zasad dotyczących Bitcoin może teoretycznie zaszkodzić cenie BTC, inwestorzy powinni poczekać, aż opadnie kurz. Możliwe, że niepewność jest większym problemem niż którykolwiek z tych nowych przepisów. Jedno badanie faktycznie przedstawia ten przypadek.

Badanie pochodzi od Cathy Mulligan z Centrum Badań i Inżynierii Kryptowalut w Imperial College w Londynie. (Źródło: „Lack of Regulation Is Hurting Bitcoin in Many Regions: Study, The Cointelegraph , 20 kwietnia 2017 r.)

Twierdzi, że niepraktyczne, niespójne i niewystarczające przepisy są przyczyną problemów Bitcoina.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy