Co to jest zwolnienie z podatku za gospodarstwo domowe?

Category: Ulgi Podatkowej
17.02.2021

Zwolnienie z podatku z tytułu gospodarstwa domowego dotyczy podatku od nieruchomości. Zwykle jest to kwota w dolarach lub procent wartości nieruchomości, który jest wykluczony przy obliczaniu podatku od nieruchomości. Kwota lub wartość procentowa zależy od państwa, a także od tego, kto kwalifikuje się do zwolnienia. W niektórych stanach każdy właściciel domu otrzymuje zwolnienie z podatku, podczas gdy w innych stanach uprawnienia zależą od poziomu dochodów, wartości nieruchomości, wieku lub od tego, czy jesteś niepełnosprawny lub weteran. Jedna rzecz, która jest prawdą w każdym stanie, w którym obowiązuje zwolnienie z podatku za gospodarstwo domowe, to fakt, że dom musi być głównym miejscem zamieszkania. Większość stanów oferuje zwolnienie z podatku od gospodarstw domowych.

Podatki to jeden z wielu czynników, o których należy pamiętać, gdy zostajesz właścicielem domu do wynajęcia. Rozważ współpracę z doradcą finansowym, który może pomóc w zarządzaniu finansowymi aspektami posiadania domu.

Jak działają podatki od nieruchomości

Jeśli nie znasz podatków od nieruchomości, oto krótkie przypomnienie. Wartość twojego domu zostanie oszacowana, a następnie stawka podatku od nieruchomości zostanie zastosowana do tej oszacowanej wartości. Możesz odwołać się od wartości, jeśli uważasz, że jest zbyt wysoka, ale generalnie rachunki za podatek od nieruchomości są takie, jakie są.

Stawki podatku od nieruchomości zmieniają się w zależności od decyzji i potrzeb organów podatkowych w Twojej okolicy. Jeśli miasto uzna, że ​​potrzebuje więcej środków, mogą wzrosnąć stawki podatku od nieruchomości. Czasami mieszkańcy mogą głosować na te zmiany stawek, aw innych przypadkach decyzja jest podejmowana przy udziale opinii publicznej, ale nie wymaga zgody publicznej.

Jak działają zwolnienia podatkowe Homestead

Zwolnienia z podatku od gospodarstw domowych chronią określoną kwotę w dolarach lub procent wartości domu od podatku od nieruchomości. Nazywa się je zwolnieniami „z gospodarstwami domowymi, ponieważ mają one zastosowanie do podstawowych mieszkań, a nie do wynajmowanych nieruchomości lub nieruchomości inwestycyjnych. Aby skorzystać z ulgi podatkowej, musisz mieszkać w domu.

Niektóre stany zwalniają określony procent wartości domu z podatku od nieruchomości, podczas gdy inne stany zwalniają określoną kwotę w dolarach. Jeśli twój stan stosuje metodę procentową, zwolnienie będzie bardziej wartościowe dla właścicieli domów z bardziej wartościowymi domami. Jeśli twój stan wykorzystuje stałą kwotę w dolarach do zwolnienia, zwolnienie będzie bardziej wartościowe dla właścicieli domów z tańszymi domami.

Gotowy na przykład? Dla uproszczenia powiedzmy, że szacunkowa wartość Twojego domu wynosi 200 000 USD, a stawka podatku od nieruchomości wynosi 1%. Twój rachunek za podatek od nieruchomości wyniósłby 2000 USD. Ale jeśli kwalifikujesz się do zwolnienia z podatku od gospodarstwa domowego w wysokości 50 000 USD, wartość Twojego domu podlegająca opodatkowaniu spadnie do 150 000 USD, co oznacza, że ​​Twój podatek spadnie do 1500 USD.

Kto kwalifikuje się do zwolnienia z podatku Homestead?

W niektórych stanach otrzymasz zwolnienie z gospodarstwa domowego (lub większe), jeśli masz niskie dochody, jesteś seniorem, jesteś niepełnosprawny lub jesteś weteranem. W większości przypadków tych zwolnień nie można łączyć, jeśli należysz do więcej niż jednej kategorii. Niektóre stany określają również górną granicę wartości domów, które mogą kwalifikować się do zwolnienia.

Rządy stanowe nie mogą bezpośrednio wpływać na stawki podatku od nieruchomości, ponieważ stawki są ustalane na poziomie lokalnym. Zatem ogólnostanowe zwolnienia z podatku od gospodarstw domowych są sposobem dla rządów stanowych na pośrednie obniżenie podatków od nieruchomości. Robią to, aby zachęcić do posiadania domów, uszczęśliwić mieszkańców i dać zniżkę od podatku od nieruchomości osobom potrzebującym ulgi podatkowej.

Które stany mają zwolnienie z podatku Homestead?

Donoszono, że 46 stanów ma zwolnienia z gospodarstw domowych, chociaż mogą nie być zwolnieniami z podatku za gospodarstwo rolne. Stany, w których obowiązują ogólne przepisy dotyczące gospodarstw domowych (np. W celu ochrony pozostałych przy życiu małżonków przed wierzycielami) mogą zostać uwzględnione w tej liczbie. Każdy stan z wyjątkiem Delaware oferuje pewien rodzaj ulgi w podatku od nieruchomości dla weteranów lub weteranów niepełnosprawnych.

Podsumowanie

Jeśli się kwalifikujesz, zwolnienie z podatku z tytułu gospodarstwa domowego może być bardzo potrzebnym dobrodziejstwem dla twojego budżetu. Pamiętaj, aby przestrzegać przepisów stanowych i lokalnych dotyczących ubiegania się o zwolnienie z podatku. Jeśli wymagany jest wniosek, złóż wniosek o zwolnienie z gospodarstwa domowego w odpowiednim czasie. W niektórych hrabstwach oszuści zażądali nieuczciwie zapłaty za złożenie tych wniosków, więc bądź świadomy. W przypadku wniosków i spraw związanych ze zwolnieniem z podatku od gospodarstwa domowego należy kierować się bezpośrednio do lokalnego lub hrabstwa rzeczoznawcy podatkowego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy