Co to jest opłata bankowa?

Category: Jeśli Jesteś
17.02.2021

Co to jest opłata bankowa?

Więc jesteś winien podatek i nie jesteś w stanie zapłacić należnej kwoty. Co może zrobić IRS, aby pobrać od Ciebie ten podatek? Jednym ze sposobów ściągnięcia przez IRS jest pobranie pieniędzy z Twojego konta bankowego. Nazywa się to opłatą.

OcenaZanim IRS będzie mógł nałożyć opłatę na Twoje konta bankowe, musi najpierw wysłać oficjalne pismo IRS zwane rachunkiem podatkowym. Ten rachunek podatkowy nazywa się rozliczeniem. Na przykład, jeśli jesteś obecnie w trakcie audytu, a audytor nadal określa należną kwotę, IRS nie oszacował w tym momencie podatku od Ciebie. Lub jeśli złożyłeś zeznanie podatkowe z należną kwotą i nie mogłeś wysłać czeku, IRS ostatecznie wyśle ​​Ci rachunek na kwotę zwrotu wraz z odsetkami i karami. To jest ocena.

Ostatnie zawiadomienie o opłatachGdy nie zapłacisz należnej kwoty, IRS prześle Ci ostateczne zawiadomienie o zamiarze do Levy oraz zawiadomienie o Twoim prawie do przesłuchania. Nazywa się to „zawiadomieniem o potrąceniu. Rozpoczyna to odliczanie zegara, dając ci ostatnie 30 dni na zapłacenie IRS lub dokonanie alternatywnych ustaleń dotyczących płatności. Jeśli żadna z opcji nie nastąpi w tym okresie, IRS pobierze opłaty z twoich rachunków bankowych. Najczęściej takie zawiadomienie jest wysyłane listem poleconym lub poleconym, za potwierdzeniem odbioru. To jest rodzaj poczty, którą musisz udać się na pocztę, aby odebrać. Pamiętaj, że tylko dlatego, że nie jedziesz i nie odbierasz na poczcie, czas nie ustaje. IRS musi tylko wykazać, że wysłał Ci to powiadomienie, a nie, że faktycznie je otrzymałeś. IRS może również przekazać to ostateczne powiadomienie osobiście lub zostawić je w domu lub firmie. Jednak,to jest bardzo rzadkie.

Opłata bankowaJeśli nie podejmiesz żadnych działań w ciągu 30-dniowego okresu wypowiedzenia, IRS skontaktuje się z bankiem, aby poinformować go, że rości sobie prawa do pieniędzy znajdujących się na Twoim koncie (rachunkach), przekazując bankowi zawiadomienie o potrąceniu. Dotyczy to wszystkich kont w tym banku (z wyjątkiem kont emerytalnych), a nie tylko jednego konta. Bank musi zatrzymać Twoje pieniądze przez 21 dni przed ich przekazaniem do IRS. To daje Ci kilka kolejnych tygodni na udanie się do IRS z pełną płatnością lub dokonanie innych ustaleń. Jednak w ciągu tego 21-dniowego okresu nie masz dostępu do tych pieniędzy, a wszelkie czeki lub obciążenia dokonane na koncie zostaną odrzucone.

Co zrobić w przypadku opłaty bankowejZapobieganie opłatomW trakcie 30-dniowego okresu wypowiedzenia należy niezwłocznie skontaktować się z IRS w celu ustalenia sposobu płatności, rozpoczęcia Oferty Kompromisowej lub zawarcia umowy ratalnej. W ramach tego typu ustaleń IRS zwykle zwalnia opłatę i przystępuje do zawarcia umowy płatniczej. Ewentualnie, jeśli uważasz, że IRS popełnił błąd i nie jesteś winien podatków, musisz poprosić o przesłuchanie do IRS w celu ustalenia, czy przestrzegają zasad dotyczących poboru podatków. Przesłuchanie to nie powinno być wykorzystywane do powstrzymywania IRS przed pobieraniem opłat z twoich kont.

Radzenie sobie z opłatamiCo się stanie, jeśli zostanie wprowadzona opłata? Jeśli nadal nie skontaktowałeś się z IRS, powinieneś to zrobić natychmiast lub zatrudnić doradcę podatkowego który zrobi to za Ciebie. Nie będziesz w stanie pobrać żadnych pieniędzy ze swoich kont. Należy teżniewpłacać żadnych innych pieniędzy na koncie aż po fundusze są uwalniane do IRS. Jeśli masz trudności, które można udowodnić, istnieje możliwość, że IRS usunie opłatę i zwróci Ci pieniądze, pod warunkiem, że zawrzesz jakąś formę płatności. W niektórych przypadkach, w zależności od faktów i okoliczności, IRS przynajmniej rozważy uwolnienie części środków. Można to zrobić, dzwoniąc pod numer podany na górze otrzymanego powiadomienia.

Opłaty bankowe IRS są jednorazowe. Oznacza to, że za każdym razem, gdy IRS chce dostać się na Twoje konta, musi dokonać kolejnej opłaty. Nie oznacza to jednak, że muszą wysyłać Ci kolejne 30-dniowe powiadomienie o uiszczeniu opłaty. IRS może obciążyć Twoją własnością kogoś innego. Na przykład, jeśli masz należności biznesowe, płace, zwrot podatku stanowego itp., IRS ma również metody ściągania należności od tych osób.

Ignorowanie IRS może mieć znaczący negatywny wpływ na Twoje finanse osobiste, z których trudno się wydostać. Najlepszym rozwiązaniem jest zawsze pozostanie w kontakcie z IRS, aby poinformować ich, że wiesz, że jest należny podatek i ustalić sposób ich zapłaty.

Darmowy ebook!

Zrozumienie podstaw: problemy podatkowe IRS 10 10

Dowiedz się o typowych problemach podatkowych i możliwościach uzyskania ulgi bez języka prawniczego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy