Co to jest kredyt komercyjny?

17.02.2021

Komercyjne kredyty hipoteczne, czasami określane jako komercyjne kredyty hipoteczne, są przeznaczone głównie dla właścicieli firm, którzy chcą kupić nieruchomość lub grunt w celach komercyjnych.

Jest to proces znany dla wielu firm, które pomyślnie się rozwinęły i które zakładają nowe miejsce pracy lub chcą rozszerzyć swoją istniejącą własność biznesową. Często może to być właściwy sposób postępowania dla właścicieli firm, którzy chcą uniknąć wzrostu czynszów lub opłat za utrzymanie i zarządzanie.

Główna różnica między hipoteką komercyjną a mieszkaniową polega na tym, że wartość gruntu lub nieruchomości jest zwykle znacznie większa. Ponadto, ze względu na samą różnorodność gruntów i lokali, komercyjne kredyty hipoteczne nie są produktami z góry ustalonymi w taki sam sposób, jak kredyty mieszkaniowe, chociaż trzymają się ogólnoeuropejskiej dyrektywy w sprawie kredytów hipotecznych, która obejmuje hipoteki.

Ponieważ komercyjny kredyt hipoteczny to każda pożyczka zabezpieczona na nieruchomości, która nie jest Twoim miejscem zamieszkania, kredyty hipoteczne kup na wynajem są również specjalnym rodzajem kredytu komercyjnego. Jeśli planujesz kupić nieruchomość do wynajęcia w celu uzyskania dodatkowego dochodu, potrzebujesz kredytu hipotecznego komercyjnego.

Jak mogę uzyskać kredyt komercyjny?

W zależności od pożyczkodawcy dostępnych jest wiele różnych opcji. Znalezienie komercyjnego kredytu hipotecznego może zająć trochę czasu i szczegółowe badania, ale powinieneś znaleźć pożyczkodawcę, który spełnia Twoje konkretne potrzeby. Na tym etapie może pomóc pośrednik hipoteczny.

Przed rozpoczęciem wyszukiwania pamiętaj, że będziesz potrzebować określonych dokumentów, aby pomyślnie złożyć wniosek. Sprawdź, czy masz:

 • Najnowsze zapisy bankowe, wyciągi dotyczące zobowiązań i aktywów
 • Dane dotyczące wydajności (zarówno bieżące, jak i prognozowane)Szczegóły twoich partnerów i dyrektorówDeklaracje podatkowe (przez okres co najmniej trzech lat)Jakie są warunki kredytu hipotecznego komercyjnego?

  Warunki mogą się różnić. Niektóre plany spłaty mają trzyletni okres, podczas gdy inne mogą przewidywać okres 25 lat; średnia wynosi około 15 lat.

  Warunki są często podyktowane wielkością i wartością nieruchomości lub dostępnym depozytem, ​​a wielu pożyczkodawców oferuje komercyjne kredyty hipoteczne o zmiennej stopie procentowej.

  Musisz uważać na złożone klauzule lub dyrektywy, w których istnieje większe ryzyko dla pożyczkobiorcy – jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub nie masz pewności co do treści umowy, Twój pośrednik hipoteczny będzie w stanie pomóc.

  Ile kosztuje kaucja za kredyt komercyjny?

  Depozyty mogą się różnić, ale komercyjne depozyty hipoteczne stanowią zwykle około 30% wartości nieruchomości.

  Rodzaj prowadzonej działalności może również wpływać na wysokość depozytu. Niektórzy pożyczkodawcy mogą poprosić o więcej pieniędzy, jeśli uznają Twoją firmę za bardziej „ryzykowną – na przykład, jeśli jest to restauracja lub bar.

  Co to jest kredyt częściowo komercyjny?

  Kredyt hipoteczny częściowo komercyjny to kredyt hipoteczny na nieruchomość, która jest w połowie biznesowa, a w połowie mieszkalna, na przykład mieszkanie nad sklepem lub pubem lub częściowo przekształcone biura i mieszkania. Tego typu nieruchomości często wykraczają poza standardowe warunki kredytodawców hipotecznych na cele mieszkaniowe lub komercyjne, dlatego potrzebują unikalnego produktu hipotecznego.

  Stawki są różne, ale pożyczkodawcy preferują kandydatów, którzy mają doświadczenie w prowadzeniu lub wynajmowaniu nieruchomości komercyjnych. Osoby, które kupiły więcej niż jedną nieruchomość na co najmniej dwa lata, również zwykle otrzymują dobre oferty.

  Często zadawane pytania dotyczące kredytów hipotecznych:

  Ubiegając się o kredyt komercyjny należy wziąć pod uwagę koszt:

  • Koszty prawne, w tym ankiety i ubezpieczenie
  • Opłaty za udzielenie pożyczkiOpłaty za wycenęInformacje te mają charakter orientacyjny – pośrednik hipoteczny może udzielić bardziej szczegółowych porad przed zaciągnięciem kredytu komercyjnego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy