Co można (a czego nie można) kupić za kredyt mieszkaniowy VA?

Category: Oceny Kredytowej
17.02.2021

Posiadanie domu jest częścią amerykańskiego snu i nie inaczej jest w przypadku członków sił zbrojnych USA. Pożyczki mieszkaniowe Departamentu Spraw Weteranów Stanów Zjednoczonych (VA) pomogły spełnić to marzenie prawie 22 milionom weteranów i członków służby od 1944 roku.

Po zatwierdzeniu przez VA pożyczki te są udzielane przez prywatnych pożyczkodawców (banki i firmy hipoteczne) i zazwyczaj nie wymagają wpłaty zaliczki ani ubezpieczenia hipoteki, ponieważ VA gwarantuje część pożyczki przed stratą, umożliwiając pożyczkodawcy zapewnienie korzystniejszych warunków .

Chociaż VA nie wymaga minimalnej oceny kredytowej, większość pożyczkodawców stosuje tak niskie wartości odniesienia, jak 620, dzięki czemu pożyczki są łatwiejsze do uzyskania dla członków serwisu. Ponadto nabywcy sprzętu wojskowego nie muszą kupować domu po raz pierwszy i mogą ponownie wykorzystać tę korzyść.

Mając to na uwadze, pożyczki mieszkaniowe VA mają pomóc weteranom i członkom służby w uzyskaniu stałego mieszkania. Istnieją zatem warunki dotyczące rodzajów nieruchomości, które kupujący mogą kupić – nie kupisz gospodarstwa rolnego ani domu wakacyjnego we Włoszech z pożyczką VA Home Loan.

Przyjrzyjmy się bliżej temu, co można, a czego nie można kupić z pożyczką VA Home Loan.

Weterani mogą kupić dom za 0 $ w dół

Pożyczka mieszkaniowa VA oferuje 0 $ w dół bez PMI. Dowiedz się, czy kwalifikujesz się do tej potężnej korzyści z zakupu domu. Zakwalifikuj się już dziś!

Pożyczki mieszkaniowe VA można wykorzystać do zakupu:

 • Istniejący dom, kondominium lub kamienica w projekcie zatwierdzonym przez VA. W przypadku mieszkań lub domów w mieście cały kompleks musi zostać zatwierdzony przez VA, zanim kupujący będzie mógł otrzymać pożyczkę na jedną jednostkę. Zobacz listę zatwierdzonych kompleksów VA tutaj.
 • Nieruchomość wielorodzinna (maksymalnie czteroplexowa), pod warunkiem, że kupujący zajmuje jeden z lokali. Jeśli kupuje więcej niż jeden weteran, do czterech można dodać jedną dodatkową jednostkę. Dodatkowo, jeśli dochód z wynajmu nieruchomości decyduje o tym, czy weteran może kwalifikować się do pożyczki, wówczas weteran musi wykazać, że ma doświadczenie potrzebne do odniesienia sukcesu jako właściciel i ma wystarczające rezerwy gotówkowe, aby dokonać płatności za nieruchomość za sześć miesięcy bez dochodu z wynajmu.Wyprodukowany (mobilny) dom lub dom modułowy. Znalezienie pożyczkodawcy do finansowania tego typu domów może być trudne, ponieważ są one uważane za amortyzujące nieruchomości, chociaż domy modułowe są bardziej skłonne do docenienia – dzięki czemu znalezienie pożyczkodawcy jest nieco łatwiejsze. Ponadto domy produkowane i modułowe muszą spełniać określone warunki, na przykład być przytwierdzone do stałego fundamentu.Nowa konstrukcja. Jednak konstruktorzy, plany i place budowy muszą być zatwierdzone przez VA, wymagać kilku inspekcji, a konstruktorzy muszą zapewnić co najmniej roczną gwarancję. Ponadto wielu pożyczkodawców waha się, czy zaakceptować zerowe finansowanie nowych konstrukcji. Alternatywnie, weterani mogą uzyskać pożyczkę mieszkaniową inną niż VA i refinansować ją pożyczką mieszkaniową VA po zakończeniu budowy.Jednoczesny zakup i ulepszenie domu dzięki ulepszeniom energooszczędnym Ulepszenia mogą obejmować między innymi termiczne okna i drzwi; izolacja ścian, sufitów, strychów, podłóg i podgrzewaczy wody; słoneczne systemy ogrzewania i chłodzenia; modyfikacje pieca (nie nowy piec); pompy ciepła; i paroizolacje.

  Pożyczek mieszkaniowych VA nie można wykorzystać do zakupu:

  • Nieruchomość w obcym kraju. Domy zakupione za pomocą pożyczki VA Home Loan muszą znajdować się w Stanach Zjednoczonych, na ich terytoriach lub w posiadłości (Portoryko, Guam, Wyspy Dziewicze, Samoa Amerykańskie i Mariany Północne).
  • Mieszkanie w posiadaniu spółdzielni (spółdzielni). Finansowanie tego typu nieruchomości współwłasności wygasło w 2011 r.Farma. Kupując farmę, na nieruchomości, którą będzie zajmował weteran, musi być miejsce zamieszkania.Wolna ziemia. Konieczne są natychmiastowe plany budowy domu na tej nieruchomości, ale nowe budowle wiążą się z własnym zestawem biurokracji w zakresie finansowania pożyczki mieszkaniowej VA (patrz sekcja powyżej).Nieruchomość inwestycyjna lub drugi dom. Pamiętaj, że pożyczki mieszkaniowe VA mają pomóc weteranom i wojsku w znalezieniu stałego mieszkania – drugie domy i nieruchomości inwestycyjne są uważane za nadwyżki.Pożyczka na biznes.

   Opcje refinansowania pożyczki mieszkaniowej VA:

   • Weterani, którzy mają już pożyczkę mieszkaniową VA, mogą zmniejszyć swoje miesięczne raty lub skrócić warunki istniejącej pożyczki za pośrednictwem programu znanego jako pożyczka finansowa z obniżeniem stóp procentowych. VA nie wymaga sprawdzania zdolności kredytowej ani oceny refinansowania, ale niektórzy pożyczkodawcy to robią.
   • VA pozwala weteranom, którzy mają kapitał własny w swoim domu, na uzyskanie zwrotu gotówki podczas refinansowania. Jednak niektórzy pożyczkodawcy mogą nie zezwolić na refinansowanie w formie wypłaty gotówki lub pozwolić właścicielowi domu na refinansowanie do 100 procent wartości domu, aby spłacić starszy kredyt hipoteczny.Jeśli członek usług kupił dom za pomocą konwencjonalnej pożyczki, jest uprawniony do refinansowania kredytu hipotecznego na pożyczkę VA Home Loan.

    Jeśli jesteś gotowy na zakup domu za pomocą pożyczki VA Home Loan, przed rozpoczęciem poszukiwania domu sprawdź u pożyczkodawcy, jakie opcje są dla Ciebie dostępne, ponieważ ta oferta nie jest wyczerpująca. Proces pożyczki mieszkaniowej VA rozpoczyna się od wypełnienia zaświadczenia o kwalifikowalności za pośrednictwem VA – zacznij i dowiedz się więcej tutaj.

    Kristen Baker-Geczy jest specjalistą ds. Komunikacji, żoną w czynnej służbie wojskowej i byłym koordynatorem marketingu MWR. Został również wysłany do Azji Południowo-Zachodniej jako wykonawca sił powietrznych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy