Blog Pete the Planner ®

Category: Będziesz Chciał
17.02.2021
Nigdy więcej nie martw się o pieniądze. Pokażę ci, jak to zrobić w moim cotygodniowym biuletynie.
Jakiej stopy zwrotu powinieneś oczekiwać na swoich inwestycjach?*** Zaktualizowano do31 grudnia 2018 r

Na początku mojej kariery indoktrynowano mnie bardzo mocnym powiedzeniem „giełda osiągnęła w swojej historii średnio 12%. To zdanie utkwiło mi w głowie, a nawet dotarło do moich ust na bardzo wczesnym etapie kariery. Ale czy to prawda? A jeśli to prawda, czy oznacza to, że ludzie mogą oczekiwać, że na swoich inwestycjach zarabiają 12% rocznie? Odpowiedź brzmi, że 12% to absurdalna liczba. Ale jeśli 12% nie jest rozsądną stopą zwrotu z zainwestowanych pieniędzy, to jaka jest? Myślę, że przekonasz się, że najnowsza historia (ostatnie 25 lat) dowiodła, że ​​to znacznie mniej niż myślisz.

*** Nie zniechęcaj się wszystkimi wykresami i liczbami w tym poście. Jest to bardzo łatwa do zrozumienia koncepcja i bardzo ważne jest, abyś ją zrozumiał. Jeśli czegoś nie rozumiesz, co tu widzisz, zostaw komentarz w sekcji komentarzy, a ja odpowiem na Twoje pytania.

Po pierwsze, myślę, że potrzebujemy pewnej perspektywy. Jest kilka rzeczy, które musisz zrozumieć, zanim mój ostateczny punkt nabierze sensu.

 1. 1. Musisz wiedzieć, jak / dlaczego inwestycja faktycznie zyskuje na wartości.Kiedy widzisz, że stan Twojego rachunku inwestycyjnego wzrósł w jakimkolwiek okresie, oznacza to, że wydarzyła się jedna z trzech rzeczy. Te trzy rzeczy to: dochód z inwestycji został zapłacony w postaci odsetek od obligacji lub dywidendy z akcji, wystąpił zrealizowany zysk (czyli inwestycje zostały sprzedane po ich zwiększeniu wartości) lub wystąpił niezrealizowany zysk (inwestycje, którymi jesteś wartość nadal utrzymywana wzrosła. W większości przypadków wartość Twojego rachunku inwestycyjnego rośnie, ponieważ wartość inwestycji na koncie (akcje, fundusze powiernicze, obligacje itp.) wzrosła. Oznacza to, że popyt na te konkretne papiery wzrastał w ciągu ramy czasowe. Jeśli wartość Twojego konta straciła na wartości, najprawdopodobniej wynika to z tego, że uznano, że popyt na poszczególne papiery jest mniejszy (na podstawie postrzeganej wartości). W rzeczywistościjedynym powodem, dla którego twoje inwestycje są w ogóle warte, jest to, że ktoś inny chce je od ciebie kupić.
 2. Twoim celem jest dotrzymanie kroku „rynkowi.Oznacza to, że Twój długoterminowy rachunek inwestycyjny powinien nadążać za tym, co robią standardowe indeksy giełdowe pod względem wyników. A tak przy okazji, kiedy ludzie mówią o rynku, zwykle mają na myśliS&P 500lubDow Jones Industrial Average .Indeks to wybór akcji, które są używane do oceny kondycji i wyników całego rynku akcji. Na przykład S&P 500 ma w sobie 500 różnych akcji. Jeśli rynek osiąga średnio 4% w ciągu trudnych 5 lat, Twój rachunek inwestycyjny powinien radzić sobie przynajmniej tak dobrze. Jeśli rynek wzrośnie o 24% w niesamowitym okresie trzech lat, Twoje długoterminowe inwestycje powinny nadążać za tym, zakładając, że masz przynajmniej umiarkowaną tolerancję na ryzyko. Istnieje kilka powodów, ale jednym z głównych jest koszt. Być może słyszałeś w przeszłości, że faktycznie możesz inwestować w indeksy. Oznacza to, że możesz kupić coś, co nazywa się funduszem indeksowym, który odtwarza portfel akcji rzeczywistego indeksu. Te fundusze są zwykle tanie jak barszcz. Oznacza to, że nie ma wielu opłat za zarządzanie. Im więcej płacisz w opłatach za zarządzanie,mniejszy zwrot z inwestycji możesz zatrzymać. Czy widzisz, dokąd z tym idę? Jeśli Twoje konto inwestycyjne nie nadąża za indeksem, a indeks generalnie ma niższe opłaty za zarządzanie, powinieneś po prostu posiadać fundusze indeksowe. Jeśli rozważasz zatrudnienie specjalisty do zarządzania swoimi pieniędzmi lub nawet jeśli rozważasz tylko standardowy fundusz inwestycyjny, upewnij się, że istnieje spójna, długoterminowa historia bicia rynku, opłaty netto. Kluczem do tego wszystkiego jest pokonanie rynku bez podejmowania niepotrzebnego ryzyka lub opłat.lub nawet jeśli rozważasz tylko standardowy fundusz inwestycyjny, upewnij się, że istnieje spójna długoterminowa historia bicia rynku, opłaty netto. Kluczem do tego wszystkiego jest pokonanie rynku bez podejmowania niepotrzebnego ryzyka lub opłat.lub nawet jeśli rozważasz tylko standardowy fundusz inwestycyjny, upewnij się, że istnieje spójna, długoterminowa historia bicia rynku, opłaty netto. Kluczem do tego wszystkiego jest pokonanie rynku bez podejmowania niepotrzebnego ryzyka lub opłat.Gospodarka i świat finansów uległy zmianie

  Żyjemy w nowoczesnej gospodarce. Nasza historyczna ekonomia jest obecnie prawie nie do poznania w dzisiejszym świecie. Technologia przyniosła wydajność, a efektywność przekształciła naszą starą gospodarkę w to, czym jest dzisiaj. Nasze rynki finansowe są całkowicie nie do poznania. Prawie wszystkie transakcje inwestycyjne są dokonywane przez superkomputery w ciągu nanosekund. Spekulanci i jednodniowi przedsiębiorcy zalali rynki i wypaczyli wyceny akcji. Apple to firma warta 1 bilion dolarów. Bez względu na równowartość 1 biliona dolarów w latach trzydziestych w latach trzydziestych, Apple nie byłby tego wart w 1930 roku. Apple, a jego wycena jest produktem naszej nowoczesnej (niekoniecznie lepszej) gospodarki.

  Oznacza to, że nie powinniśmy polegać na danych historycznych przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Najczęściej słyszysz w branży: „wyniki osiągnięte w przeszłości nie wskazują na przyszłe wyniki. To prawda. A jeśli to prawda, to wcześniejsze wyniki z 1930 roku z pewnością nie powinny wpłynąć na Twoje decyzje inwestycyjne 80 lat później.

  Spójrzmy na niektóre dane. Poniżej zobaczysz wszystkie historyczne zwroty S&P 500 od 1926 do 2019. Zobaczysz, że historyczna średnia S&P 500 nie wynosiła 12% od 1929 roku.

  Co pokazują wykresy? Kilka rzeczy, ale jedną z najważniejszych rzeczy, które zobaczysz, jest to, że do 2019 r.S&P 500 miał średni roczny zwrot na poziomie 9,70%, a średnia 20-letnia to 5,98%. To wspaniale. Ale nie sądzę, że jest to realistyczne i przydatne w prognozowaniu długoterminowego. Na przykład w 2014 r. 20-letnia średnia zwracała 9,76% rocznie. Czy średnia z 20 lat z 2019 r. Jest bardziej aktualna niż średnia z 2014 r.? Którego należy użyć do planowania? Mimo że 20 lat to znaczący okres, nadal duży wpływ na to mają duże zyski i straty.

  To są prawdziwe liczby. Wyciągaj dowolne wnioski. Mnie? Wybieram i trzymam się 8%. Niezależnie od tego, czy prognozuję wartość mojego portfela, czy kogoś innego, wykorzystam 8%.

  W rzeczywistości, jeślitychcesz być bezpieczny, należy iść dalej i działać na założeniu, że S & P 500 średnio 8%. Wszystkie twoje długoterminowe decyzje dotyczące planowania powinny być oparte na tym i na niczym wyższym. Niestety, wiele prognoz inwestycyjnych, ubezpieczeniowych i emerytalnych, które są wykorzystywane do sprzedaży produktów i koncepcji, opiera się na kilku średnich wyższych niż 8%. To wstyd. Zwłaszcza, gdy konsument nie ma pojęcia, jakie są rzeczywiste średnie.

  W tym tygodniu poświęciłem trochę czasu, aby zapytać kolegów z branży o opinie na ten temat. Niektóre nadal pokazują 12%, inne 10%, a wiele z nich pokazuje gdzieś w przedziale 8%.

  „Jeśli ktoś polega na 12-procentowym dochodzie, aby przejść na emeryturę lub opłacić college dla swojego dziecka, a ten zwrot się nie urzeczywistnia, znajduje się w świecie zranienia z bardzo ograniczonymi i nieatrakcyjnymi opcjami. 7% (zakładana stopa zwrotu) pozwala mi skupić się na tym, co klient może kontrolować: na stopie oszczędności – zauważył jeden z doradców finansowych oferujący wyłącznie opłaty.

  Ten facet ma rację. Kluczem do tego całego równania jest ostrożne szacowanie zwrotu, a zamiast tego skoncentrowanie się na tym, co faktycznie możesz kontrolować, czyli stopie oszczędności. Więc w skrócie, moim zdaniem byłbyś szczęśliwy, gdybyś miał średnio około 7-8% stopy zwrotu w perspektywie długoterminowej. Będą okresy, w których uzyskasz 20% stopę zwrotu. To są wspaniałe czasy. Ale będą też chwile, w których uzyskasz stopę zwrotu -15%. Średnia z 5 lat dla indeksu S&P 500 w latach 1995-1999 wyniosła 28,56%. To jest po prostu cholernie śmieszne. Szczerze. Ludzie TRIPAJĄ swoje pieniądze w ciągu zaledwie pięciu lat. Ale w tym miejscu rynek może być kapryśną bestią. Ta „trzykrotna inwestycja początkowa z 1995 r. Została zmniejszona o -9%, -11% i -22% w kolejnych trzech latach (2000, 2001, 2002). 10 000 $ zamienione na 35 111,31 $,a następnie została obniżona do 21 904,12 USD.Na marginesie: był to również początek handlu jednodniowego.

  Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał przejść na emeryturę lub sfinansować studia dla swoich dzieci, będziesz musiał zainwestować w coś swoje pieniądze. Czy to musi być giełda? Nie, niekoniecznie. Ale jeśli korzystasz z giełdy, postępuj ostrożnie z rozsądnymi oczekiwaniami.

  *** Zaktualizowano do31 grudnia 2019 r

  Peter Dunn aka Pete the Planner® to wielokrotnie nagradzany umysł finansowy i były komik. Jest felietonistą USA TODAY, autorem dziesięciu książek oraz prowadzącym popularną audycję radiową i podcastThe Pete the Planner Show. Pete jest uważany za jednego z czołowych ekspertów w dziedzinie finansowego dobrego samopoczucia na świecie, ale równie często jest skłonny mówić ci o łowieniu okoni.

  51 przemyśleń na temat „Jakiej stopy zwrotu należy oczekiwać na swoich inwestycjach?

  Pete, to jeden z najlepszych artykułów, jakie kiedykolwiek napisano o inwestowaniu. Nacisk położono również odpowiednio na opłaty i podatki… ponieważ te przeciwności spowodują jeszcze większe obniżenie stawek powyżej (jak wskazałeś). Świetny, świetny, świetny post!

  Bardzo dobry artykuł o inwestowaniu w akcje. Dane w tabeli z pewnością pokazują, że czas zawsze był kluczowym czynnikiem generowania akceptowalnych zwrotów z inwestycji w akcje. Przyjrzyjmy się rozbieżności średnich rocznych zwrotów za 2011 rok w okresie 5 lat (-,25%) i 10 lat (2,92%) w porównaniu do 20 lat (7,81%).

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy