Auto Loan Calculator

Auto Loan Calculator
16.10.2020

Odpowiednia pożyczka na samochód może doprowadzić do znalezienia odpowiedniego samochodu. Wiedza o tym, ile możesz zapłacić każdego miesiąca, jest potężnym narzędziem, które musisz mieć pod ręką, zanim wejdziesz do dowolnego dealera. Kalkulator kredytu samochodowego może dostarczyć Ci potrzebnych informacji na temat tego, na co Cię stać, jakie odsetki możesz płacić co miesiąc i jakie odsetki będziesz płacić przez cały okres trwania kredytu samochodowego. To świetny sposób na rozpoczęcie negocjacji zakupu, dzięki wglądowi w swoje finanse i to, czego możesz oczekiwać od sprzedawcy.

Informacje i interaktywne kalkulatory są udostępniane użytkownikowi jako narzędzia samopomocy do samodzielnego użytku i nie mają na celu udzielania porad inwestycyjnych. Nie możemy i nie gwarantujemy ich przydatności lub dokładności w odniesieniu do indywidualnych okoliczności. Wszystkie przykłady są hipotetyczne i służą do celów ilustracyjnych. Zachęcamy do skorzystania ze spersonalizowanej porady wykwalifikowanych specjalistów we wszystkich kwestiach związanych z finansami osobistymi.

Jak korzystać z kalkulatora kredytu samochodowego

Kalkulator kredytu samochodowego może dać dobre wyobrażenie o wysokości miesięcznej raty samochodu, na którą możesz sobie pozwolić, dostarczając przydatnych informacji na temat wszystkich aspektów zakupu samochodu. Kalkulator kredytu samochodowego to tylko szacunek, ale daje podstawę do działania. Możesz pobawić się wprowadzonymi informacjami, aby uzyskać kilka pomysłów na to, jak może wyglądać kwota i okres Twojego kredytu samochodowego.

Taki kalkulator opłat za samochód pomoże Ci określić:

  • Kwota, jaką możesz pożyczyć
  • Kwota, którą chcesz pożyczyć
  • Co oznaczają różne stopy procentowe dla Twoich miesięcznych płatności
  • Co oznaczają różne okresy pożyczki dla Twoich miesięcznych płatności

Załóżmy na przykład, że chcesz kupić nowy samochód za 20 000 USD. Masz już 4000 USD na zaliczkę, więc musisz pożyczyć tylko 16 000 USD. Jeśli obecnie masz samochód, możesz również odjąć wartość wymiany od tego, co chcesz pożyczyć.

Podłącz te 16 000 dolarów do kalkulatora. Możesz bawić się długością okresu kredytowania i stopami procentowymi, aby uzyskać pełny obraz płatności i zakresu odsetek, których możesz się spodziewać u dealera.

Co będziesz potrzebował:

  • Ile musisz pożyczyć. Obliczenie tego z wyprzedzeniem pomoże Ci najefektywniej korzystać z kalkulatora kredytu samochodowego. Jeśli patrzysz na różne samochody, możesz przynieść kilka różnych liczb. To najważniejsza część równania, ponieważ to, ile potrzebujesz pożyczyć, wpływa na inne czynniki kredytu.
  • Jak długo chcesz pożyczki. Każdy dealer zaleci Ci warunki kredytu, ale korzystając z tego kalkulatora kredytu samochodowego, możesz dowiedzieć się, jaka długość kredytu jest najkorzystniejsza dla Twoich finansów. Możesz obliczyć, ile kosztowałaby trzyletnia pożyczka w porównaniu z pięcioletnią pożyczką.
  • Czy pojazd jest nowy czy używany. Ta informacja będzie miała wpływ na całkowity koszt. Nowe samochody mają zazwyczaj wyższe stopy procentowe niż starsze samochody, które straciły już pewną wartość odsprzedaży.
  • Oprocentowanie. Stopy procentowe są zawsze bardzo dużą częścią każdej pożyczki. Wprowadzenie stopy procentowej może pomóc w ustaleniu miesięcznej raty i oszacowaniu łącznej kwoty kredytu samochodowego.

Uzyskanie wstępnej kwalifikacji: czy warto to rozważyć?

Uzyskanie wstępnej kwalifikacji na pożyczkę samochodową to łatwy proces, który może przynieść duże korzyści. Wstępna kwalifikacja do kredytu samochodowego to szansa, aby dowiedzieć się, do jakiego rodzaju pożyczki możesz się kwalifikować u konkretnego pożyczkodawcy. Twój kredyt jest tylko nieznacznie ściągany, więc wstępna kwalifikacja nie wpływa na Twoją zdolność kredytową. Gdy zostaniesz wstępnie zatwierdzony, będziesz mieć w rękach kwotę pożyczki i stopę procentową. Możesz wykorzystać te informacje podczas zakupu samochodu, aby znaleźć najlepszą ofertę dla siebie.

Jeśli masz uczciwy lub zły kredyt, skorzystanie z czeków przed kwalifikacją od pożyczkodawców pomoże Ci również określić, czy udzielą ci w ogóle złej pożyczki samochodowej. Zapobiegnie to niepotrzebnym twardym kontrolom kredytowym podczas procesu składania wniosku o pożyczkodawcę, który ci nie pożyczy.

Jak uzyskać wstępną kwalifikację do kredytu samochodowego

Prekwalifikację na pożyczkę samochodową możesz uzyskać online, telefonicznie lub osobiście. Im lepsza jest Twoja ocena kredytowa, tym lepsze stopy procentowe i warunki otrzymasz, ale posiadanie doskonałego kredytu nie jest wymagane do wstępnej kwalifikacji. Większość banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych oferuje pożyczki samochodowe, możesz też uzyskać wstępną kwalifikację u konkretnego dealera.

Proces wstępnej kwalifikacji jest dość prosty. Pożyczkodawcy wykorzystują podstawowe informacje finansowe o Tobie, aby określić, ile pieniędzy chcą Ci pożyczyć i przy jakiej stopie procentowej.

Będziesz musiał podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, adres, dochody i dostęp do raportu kredytowego. W zależności od pożyczkodawcy może być również konieczne podzielenie się miesięcznymi wydatkami i obecnymi sumami zadłużenia. Pożyczkodawcy przeprowadzą miękką kontrolę Twojego kredytu, aby zobaczyć historię pożyczek i płatności.

Możesz i powinieneś zwrócić się do kilku różnych pożyczkodawców, aby uzyskać wstępną kwalifikację. Robienie zakupów z pożyczkodawcami pozwoli ci porównać oferty, a nawet może dać ci trochę swobody negocjacyjnej z nimi. W ten sposób znajdziesz naprawdę najlepszą pożyczkę na swój samochód.

Przed uzyskaniem wstępnej kwalifikacji sprawdź samodzielnie swój raport kredytowy. Szukaj wszelkich obraźliwych znaków, które mogą obniżać Twoją zdolność kredytową, takich jak opóźnienia w płatnościach lub zaległości w płatnościach. Jeśli w Twoim zgłoszeniu są jakieś błędy, zakwestionuj je i poproś o ich usunięcie. Można to zrobić online i powinno zająć tylko kilka dni. Usunięcie obraźliwych znaków pomoże poprawić Twoją zdolność kredytową, co z kolei pomoże Ci uzyskać lepszą kwotę pożyczki i oprocentowanie od dowolnego pożyczkodawcy.

Ostatnie słowo

Korzystanie z kalkulatora kredytu samochodowego jest ważnym krokiem w procesie zakupu samochodu, ponieważ zrozumienie wysokości miesięcznych rat pomoże Ci określić budżet. Należy pamiętać, że kalkulatory kredytów samochodowych są szacunkowe, a dokładne liczby będą się różnić w zależności od ostatecznej kwoty zakupu, oceny kredytowej, stopy procentowej i długości okresu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy