# 8 powodów, dla których Bitcoin jest lepszy niż konwencjonalna waluta

17.02.2021

Bezpłatna zapowiedź książki Money-Smart Solopreneur

Czytasz Entrepreneur India, międzynarodową franczyzę Entrepreneur Media.

Najnowszym modnym słowem w świecie cyfrowej waluty jest Bitcoin.

Bitcoin to nic innego jak wirtualna waluta lub środek do przeprowadzania transakcji cyfrowych, tak jak każda inna waluta cyfrowa. Więc co sprawia, że ​​jest lepsza od naszej konwencjonalnej waluty?

Ostatnio wzrosło globalne zainteresowanie bitcoinami. Dlatego niezwykle ważne jest, aby zrozumieć podstawy tej i wszystkich innych form wirtualnych walut. Bitcoin i jego alternatywy opierają się na algorytmach kryptograficznych, które są szyfrowane. To sprawia, że ​​waluta jest zdecentralizowana, dając własność użytkownikowi, którą można kupić za pośrednictwem giełdy online lub bankomatu Bitcoin. Cechą charakterystyczną bitcoinów jest to, że mogą one ograniczyć ryzyko oszustwa i kradzieży tożsamości, dlatego są uważane za bezpieczny sposób przechowywania pieniędzy. Bitcoiny umożliwiają kupowanie towarów i usług online, a także przekazywanie pieniędzy.

Poniżej znajduje się kilka zalet korzystania z bitcoinów, które sprawiają, że jest lepszy od jakiejkolwiek konwencjonalnej waluty:

  • Bitcoin jest cyfrowy i zdecentralizowany – dzięki Bitcoin ludzie mają swobodę wymiany wartości bez pośredników, co przekłada się na większą kontrolę funduszy i niższe opłaty. Jest szybszy, tańszy, bezpieczniejszy i niezmienny. Gotówka jest kontrolowana przez banki, podczas gdy bitcoin ma właścicieli.
  • Łatwość zakupów online : Jak już wiemy, Bitcoin może nam pomóc w zakupach online. To jak e-portfel, w którym można stworzyć technologię blockchain do przechowywania, śledzenia i wydawania cyfrowych pieniędzy. Mniej zmienny niż gotówka : Bitcoin ma globalną akceptację i jest mniej zmienny niż gotówka / waluta lokalna. Dzięki tej funkcji przeprowadzanie transakcji ponad granicami i online staje się łatwiejsze. Brak prawdziwego sposobu na śledzenie konwencjonalnej waluty – Podstawowa technologia kryjąca się za bitcoinem, czyli blockchain, jest tym, co go tworzy lub niszczy. Tysiące komputerów w sieci rozproszonej wykorzystuje techniki kryptograficzne do tworzenia trwałego, publicznego zapisu każdej pojedynczej transakcji Bitcoin, jaka kiedykolwiek miała miejsce. Ten rekord będzie bardzo cenny do różnych celów poza śledzeniem płatności. Chociaż nie ma prawdziwego sposobu śledzenia gotówki. Świetne narzędzie do inwestycji – Bitcoin może być używany na całym świecie bez przechodzenia przez proces konwersji. Uważa się, że jest na równi ze złotem i łączy w sobie najlepsze cechy gotówki i złota, zapewniając jednocześnie otwarty rynek i brak ograniczeń nakładanych przez banki lub rządy. Bitcoin jest peer-to-peer i otwarty, ale bezpieczny i prawie bezproblemowy – Bitcoin umożliwia wymianę wartości przez Internet bez pośrednika i daje swoim użytkownikom dostęp do ich salda za pomocą hasła zwanego kluczem prywatnym. Jest więc prywatny, bezpieczny i jednocześnie otwarty. Duplikacja niemożliwa – w przeciwieństwie do gotówki nie ma sposobu na skopiowanie bitcoina. Świetny sposób na prowadzenie ewidencji do celów podatkowych : po przeniesieniu, własność bitcoinów również zostaje przeniesiona. Oznacza to, że dwie osoby nie mogą dokonywać transakcji na tej samej wartości, a to pomoże zachować zdrową i prostszą dokumentację, szczególnie do celów podatkowych. Międzynarodowa waluta cyfrowa – Bitcoin i kryptowaluta nie mają granic. Brak wartości wymiany i brak interwencji osób trzecich. Bitcoin umożliwia bezproblemowe transakcje między krajami z księgą prowadzoną na zapleczu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy