8 najlepszych funduszy awangardy, które warto kupić teraz w 2020 roku

Category: Jaki Sposób
17.02.2021

Jesteśmy wielkimi fanami Vanguard, ale trzeba przyznać, że inwestowanie w fundusze Vanguard jest nieco bardziej skomplikowane niż korzystanie z Robo Advisor. W tym artykule opisujemy, co uważamy za najlepsze fundusze Vanguard, jednocześnie równoważąc wydajność i koszty.

Zanim zaczniemy, ważne jest, aby wspomnieć, dlaczego tak bardzo koncentrujemy się tutaj na opłatach. Ze względu na wykładniczy charakter opłaty w wysokości zaledwie 1% mogą spowodować utratę do 25% Twoich zarobków. To dość przerażające i często to przede wszystkim skłania inwestorów do Vanguard.

Gorąco polecam również sprawdzenie opłat na swoich kontach za pomocą bezpłatnego analizatora opłat Personal Capital. Przeprowadza symulacje i wskazuje wszystkie nadmiernie wymagające opłaty środki na Twoich kontach – emerytury lub inne.

Jeśli szukasz głębszego zagłębienia się w naszą logikę, a także jakiegoś kolorowego komentarza, sprawdź odcinek podcastu, który zrobiliśmy na ten temat:

Różnica między funduszem indeksowym (ETF) a funduszem powierniczym

Najpierw omówmy szybko, czym są fundusze indeksowe (ETF) i fundusze inwestycyjne . Kogo lepiej zapytać niż samą Vanguardę?

ETF to zbiór (lub „koszyk) dziesiątek, setek, a czasem tysięcy akcji lub obligacji w jednym funduszu. Jeśli kiedykolwiek byłeś właścicielem funduszu wspólnego inwestowania – szczególnie funduszu indeksowego – to posiadanie ETF będzie wydawać się znajome, ponieważ ma tę samą wbudowaną dywersyfikację i niskie koszty.

Mutual Fund jest bardzo podobny do ETF z jedną zasadniczą różnicę:

Możesz ustawić automatyczne inwestycje i wypłaty do i z funduszy inwestycyjnych w oparciu o swoje preferencje.

Innymi słowy, jeśli chcesz zautomatyzować swoje inwestowanie , korzystasz z funduszu powierniczego . Jeśli chcesz tańszych opłat w czasie i nie masz nic przeciwko wpłacaniu składek co miesiąc , wybierz ETF . Używam ETF-ów, ponieważ nie mam nic przeciwko dokonywaniu inwestycji ręcznie, a opłaty są najgorsze.

Często jesteśmy pytani, ile musisz zainwestować w Vanguard. Jeśli inwestujesz w fundusz ETF Vanguard, będzie Cię to kosztować jedną akcję (fundusze ETF Vanguard zwykle kosztują od 50 do kilkuset dolarów. Jeśli inwestujesz w fundusz Vanguard Mutual Fund, minimalna początkowa inwestycja wynosi 1000 USD i 3000 USD.

1. Total Stock Market (ETF) – VTI

VTI | Vanguard | MorningStar | Opłata: 0,03% | Średnia z 5 lat: 13.84%

Ten ETF jest flagowym funduszem Vanguard i naszym zdaniem najlepszym. Ten ETF jest klasą jednostek uczestnictwa funduszu Vanguard Total Stock Market Index. Jest to mieszanka dużych, średnich i małych spółek w USA i śledzi wyniki indeksu CRSP US Total Market Index.

To najniższy wskaźnik wydatków , jaki kiedykolwiek widzieliśmy w funduszu. Dzieje się tak, ponieważ fundusz śledzi kilka mniejszych indeksów, co pozwala na jego wwiększości zautomatyzowanie .

Często, gdy ludzie wspominają, że zainwestowali w Vanguard, mają na myśli ten fundusz. Ponieważ ponad 92% zarządzających funduszami nie może nawet tego przebić, byłbym bardzo sceptyczny, gdyby ktoś zasugerował, że mogą osiągać lepsze wyniki w zakresie opłat dodatkowych niż ten fundusz. Zgadza się z tym nawet Warren Buffet. Oczywiście rozsądnie byłoby zainwestować w coś więcej niż tylko VTI. To imponujące, ale to nie wszystko .

Minimalna inwestycja to cena jednej akcji.

Fundusz ten jest kluczowym elementem portfela na każdą pogodę Raya Dalio.

Jedynym celem tego portfela jest zarabianie pieniędzy w każdych warunkach rynkowych, niezależnie od stóp procentowych, deflacji, nowej pandemii zagrażającej naszym wybrzeżom lub tego, kim jest POTUS. Czyni to, koncentrując się na cyklach wzrostu i inflacji.

Skorzystaj z naszych najlepszych strategii, narzędzi i pomocy, które są wysyłane bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej.2. Rynek obligacji ogółem (ETF) – BND

BND | Vanguard | MorningStar | Opłata: 0,035% | Średnia z 5 lat: 4.41%

Każdy dobrze zbilansowany portfel zawiera obligacje. Są znacznie mniej seksowne niż akcje, ale są też znacznie mniej ryzykowne. Kiedy jesteś młody, 10% twojego portfela powinno znajdować się w czymś podobnym do BND, a wraz z wiekiem znacznie zwiększysz ten procent.

Ten śledzi wyniki indeksu Bloomberg Barclays US Aggregate Bond Index.

Obligacje amerykańskie, które należą do tego funduszu, mają rating inwestycyjny i należy dążyć do utrzymania tego funduszu w średnim i długim okresie w oparciu o jego zawartość.

Przygotowując się do korekt rynkowych lub, jak widzimy, okazji inwestycyjnych, mamy tendencję do posiadania większej liczby obligacji. Ponieważ fundusze obligacji długoterminowych wzrosły

20% ceny w 2008 r. Uważamy, że jest to korzystne dla wszystkich.

Ponieważ obligacje zwykle radzą sobie lepiej, gdy rynek akcji radzi sobie słabo, chcemy, aby nasze fundusze okazjonalne były ich pełne.

Zalecamy przechowywanie funduszu możliwości na rachunku gotówkowym z najlepszymi w klasie stopami procentowymi.

Ten fundusz jest również podstawowym elementem portfela The Coffeehouse:

Ten portfel bierze swoją nazwę od pomysłu, że jest to tak prosta strategia inwestycyjna, że ​​można ją stworzyć siedząc w kawiarni. Koncentruje się na dywersyfikacji i prostocie – jest też wyjątkowo konserwatywny.

3. Total International Stock Index Fund – VXUS

VXUS | Vanguard | MorningStar | Opłata: 0,08% | Średnia z 5 lat: 5.95%

Podobnie jak w przypadku naszego wyboru nr 1, VTI, tylko ten fundusz koncentruje się wyłącznie na spółkach spoza USA . Fundusz obejmuje zarówno rynki rozwinięte, jak i wschodzące.

Jest dość zmienny, więc utrzymujemy go jako niewielką część naszego portfela, aby zrównoważyć naszą silną ekspozycję na Stany Zjednoczone.

Ten fundusz jest ogromny i ma kapitalizację rynkową przekraczającą 198 miliardów. Chociaż znajduje się w Portfolio kawiarni, jest lepiej znany ze swojego miejsca w Portfolio Bluszczu.

Ten portfel próbuje zdywersyfikować Twoje pieniądze, dzieląc je na akcje, obligacje, towary i nieruchomości w sposób, który odzwierciedla fundusze dożywotnie Ivy League. Nie próbuje odzwierciedlać każdego ruchu, jaki wykonuje fundusz dożywotni.

4. Fundusz ETF o małej kapitalizacji – VB

VB | Vanguard | MorningStar | Opłata: 0,05% | Średnia z 5 lat: 12.54%

Spółka o małej kapitalizacji to na ogół spółka o kapitalizacji rynkowej między 300 mln USD a 2 mld USD. Ten fundusz ETF jest spółką grupującą, która ma zwykle wyższy wzrost niż rynek, ale jest o wiele bardziej ryzykowna, ponieważ zawarte w nim spółki nie są tak sprawdzone, jak te znalezione w indeksach o dużej kapitalizacji, takich jak VV.

Znowu, ten jest najbardziej ryzykowny ze wszystkich. Z Twoich inwestycji w Vanguard nie zalecamy, aby ta była większa niż 10% całkowitej zainwestowanej kwoty .

VB jest najbardziej znany z włączenia do Portfolio Larry’ego.

Celem tego portfela jest zarówno wysoka wydajność, jak i niska zmienność. Osiąga swoje wyniki, przechylając Twój portfel na akcje o podwyższonym ryzyku, które są zaniżone. Jego niska zmienność wynika z posiadania jedynie 30% akcji, podczas gdy 70% przypada na obligacje.

5. Fundusz indeksowy REIT – VNQ

VNQ | Vanguard | MorningStar | Opłata: 0,12% | Średnia z 5 lat: 6.52%

Kupowanie i posiadanie nieruchomości na wynajem może wymagać dużo pracy; ten REIT stara się to rozwiązać. Zamiast tego zainwestuj w REIT i uzyskaj zysk z wynajmu oraz płynność . Ten fundusz indeksowy to nie tylko REIT, ale fundusz wielu REITów , więc jesteś mocno zdywersyfikowany w grze na wynajem.

Uwaga: nie znajdziesz tutaj dużego zysku, co jest trochę uciążliwe, biorąc pod uwagę, że nieruchomości to stabilna gra dochodowa. Jako zamiennik części dochodu z Twojego portfela polecamy Fundrise.

Zdywersyfikuj się w nieruchomości przynoszące dochód bez dramatyzowania rzeczywistych najemców. Obecnie ich zwrot jest ponad dwukrotnie wyższy niż w przypadku funduszu Vanguard REIT Index Fund.

W porównaniu do VGSLX, Fundrise trzyma się transakcji średniej wielkości, które są pomijane przez duże fundusze, co w rezultacie zapewnia znacznie wyższy zwrot. Możesz również zdecydować się na skoncentrowanie się na funduszach ukierunkowanych na dochód lub wzrost.

6. Social Index Fund Admiral Shares – VFTAX

VFTSX | Vanguard | MorningStar | Opłata: 0,14% | Średnia z 5 lat: 16.67%

Ten fundusz ETF jest filtrem inwestowania odpowiedzialnego społecznie stosowanym do VTI. Są to firmy, które są zrównoważone środowiskowo lub koncentrują się na wpływie społecznym, w tym na zasilaniu swoich firm energią odnawialną i równymi wynagrodzeniami dla płci. Duże firmy, które stosują się do tych strategii, to Apple, Microsoft, Google i Tesla. Wszystkie świetne firmy.

Obniżenie kosztów energii i przyciągnięcie najlepszych talentów to świetne rozwiązanie dla biznesu, więc nie jest zaskoczeniem, że fundusz ten przewyższa VTI.

Nie ma lepszego miejsca do wykorzystania niż w przypadku wersji SRI portfela Golden Butterfly.

Ten portfel jest społecznie odpowiedzialną wersją portfela stałego z jedną dodatkową klasą aktywów. Ma to na celu uwzględnienie niektórych cech kilku innych godnych uwagi leniwych portfeli.

Uwaga: Zauważysz jednak, że w portfolio używamy JUST by Goldman Sachs. To dlatego, że jest to ETF, więc możemy go kupić na otwartym rynku, VFTAX, musisz kupić bezpośrednio od Vanguard.

7. Udziały dla inwestorów funduszu docelowej emerytury 2050 – VFIFX

VFIFX | Vanguard | MorningStar | Opłata: 0,15% | Średnia z 5 lat: 10.42%

Ten fundusz jest funduszem cyklu życia , więc zaczyna się od większości pieniędzy zainwestowanych w akcje i powoli zmienia alokację aktywów na obligacje. Chodzi o to, że podejmujesz ryzyko teraz, gdy jesteś młody, i stopniowo zmniejszasz je po osiągnięciu wieku emerytalnego, aby duże wahania rynkowe nie spowodowały utraty pieniędzy z emerytury.

Chociaż ten fundusz nie jest najlepszy pod względem opłat, pokrywa on bardzo potrzebną lukę w portfelach większości ludzi. Jak wiecie, jesteśmy wielkimi fanami kupowania i trzymania, a ten fundusz doskonale się tam wpisuje.

Liczba w nazwie funduszu, na przykład „2050, odpowiada „typowej dacie przejścia na emeryturę – zazwyczaj jest to 59 1/2. Często zdarza się, że wybieramy fundusze z datami znacznie przekraczającymi typowy wiek emerytalny, więc wcześnie uzyskujemy coś bardziej ukierunkowanego na wzrost, dlatego jest to najlepszy wybór dla większości ludzi.

8. Growth Index Fund Admiral Shares – VIGAX

VIGAX | Vanguard | MorningStar | Opłata: 0,05% | Średnia z 5 lat: 19.74%

Dzięki temu funduszowi wzrostu Vanguard wybiera szybko rozwijające się firmy , które wyrzucą go z parku za Ciebie. To trochę bardziej ryzykowne, ale zyski są znaczne.

Mimo że koncentrujemy się na spółkach szybko rozwijających się, fundusz stosuje podejście kup i trzymaj, w ramach którego po znalezieniu stabilnej firmy inwestują w nie przez jakiś czas. Inwestycje długoterminowe zwykle przynoszą lepsze wyniki.

Śledzenie i monitorowanie funduszy Vanguard

Zarządzaj gotówką i optymalizuj swoje inwestycje w jednym miejscu. Dzięki kapitałowi osobistemu możesz przeanalizować swoje 401k, aby lepiej zdywersyfikować swoje zasoby i zmniejszyć opłaty. Nie miałem pojęcia, że ​​co roku płacę ponad 1% swoich aktywów w prowizjach, ale z ich pomocą udało mi się obniżyć je poniżej 0,3%.

Po połączeniu wszystkich kont możesz również wykorzystać ich Planera emerytalnego, aby dokładnie określić, jak będzie wyglądać Twoja emerytura. Korzystając z symulacji Monte Carlo, określają, jakie jest prawdopodobieństwo, że osiągniesz poziom dochodów na emeryturze, na jaki liczysz.

Korzystam z Personal Capital od 2013 roku i do tej pory nie zawiodłem się. Nie znalazłem lepszego darmowego narzędzia online do budowania bogactwa i zarządzania nim.

Fundusze Vanguard Select

Vanguard stworzył krótką listę swoich funduszy o nazwie Vanguard Select Funds. Ciekawostką na liście jest to, w jaki sposób określają, jakie fundusze na nią trafiają:

Dział przeglądu portfela Vanguard na bieżąco ocenia skład naszych tanich funduszy w celu określenia wybranych funduszy. Ten wewnętrzny zespół profesjonalistów inwestycyjnych ocenia fundusze przy użyciu własnego procesu i kryteriów selekcji. – Fundusze Vanguard Select

Zasadniczo są wybierane ręcznie za pomocą voodoo. Powiem, że wiele ich najdroższych funduszy (na których mogą zarobić najwięcej pieniędzy) znajduje się na tej liście, jak Windsor II, którego opłata wynosi 0,34%.

Warto wspomnieć, że większość funduszy na naszej liście znajduje się na ich liście, z wyjątkiem tego, że wykluczyliśmy fundusze o wysokich kosztach. Istnieje miliard badań, które pokazują, że nie ma korelacji między wysokimi kosztami a wysokim zwrotem. Dlatego skupiamy się na „strzelaniu do średniej w serialu, z łatwością najlepszym zwrotem z każdej zainwestowanej złotówki, biorąc pod uwagę ryzyko.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy