3 powody, dla których banki mogą zamrozić Twoje konto

17.02.2021

Otrzymanie powiadomienia, że ​​Twoje konto bankowe zostało zamrożone, może być bardzo niepokojące i frustrujące – nie wspominając o zawstydzeniu. Jeszcze gorzej, gdy dowiesz się o tym po próbie użycia karty debetowej w sklepie spożywczym lub podczas próby zdobycia gotówki na wieczorne wyjście ze znajomymi. Konta bankowe są zamrożone z wielu różnych powodów, a każdy z nich wymaga określonych działań, aby je odblokować. Oto trzy główne powody, dla których konto bankowe może zostać zamrożone.

Kluczowe wnioski
 • Nadal możesz otrzymywać wpłaty na zamrożone konta bankowe, ale wypłaty i przelewy są niedozwolone.
 • Banki mogą zamrażać konta bankowe, jeśli podejrzewają nielegalną działalność, taką jak pranie pieniędzy, finansowanie terroryzmu lub wypisywanie czeków.Wierzyciele mogą wystąpić przeciwko Tobie o orzeczenie, co może doprowadzić bank do zamrożenia Twojego konta.Rząd może zażądać zamrożenia konta w przypadku niezapłaconych podatków lub kredytów studenckich.Skontaktuj się ze swoim bankiem lub prawnikiem, jak cofnąć zamrożenie.Co to jest zamrożone konto?

  Wiadomość, że Twoje konto czekowe jest zamrożone, może być niemiłą niespodzianką. Gdy bank zamrozi Twoje konto, może to oznaczać, że coś jest nie tak z Twoim kontem lub że ktoś ma wyrok przeciwko Tobie w sprawie niespłaconego długu. Zamrożenie konta zasadniczo oznacza, że ​​bank zawiesza Cię w przeprowadzaniu określonych transakcji. Nadal możesz uzyskać dostęp do swojego konta, ale istnieją ograniczenia co do tego, co możesz zrobić.

  Nadal możesz monitorować swoje konto i otrzymywać depozyty, w tym wypłatę. Ale zamrożenie zatrzymuje wszelkie wypłaty lub przelewy. Więc wszystko, co zostanie zdeponowane na koncie w tym czasie, pozostaje na miejscu. Obejmuje to wszelkie preautoryzowane płatności, które mogły zostać zaplanowane za pośrednictwem konta czekowego. Więc jeśli masz spłatę czynszu lub kredytu hipotecznego, spłatę kredytu samochodowego lub miesięczną opłatę za członkostwo w siłowni, istnieje duża szansa, że ​​nie przejdą.

  Preautoryzowane płatności zaplanowane z Twojego konta zostaną odrzucone po zamrożeniu konta.

  Podejrzana lub nielegalna działalność

  Banki mają prawo i swobodę blokowania kont, jeśli podejrzewają, że posiadacze kont prowadzą nielegalne działania. Przepisy bankowe zaostrzyły się po wydarzeniach, takich jak ataki terrorystyczne z 11 września, w celu rozprawienia się z przedsiębiorstwami przestępczymi, które wykorzystują instytucje finansowe do prowadzenia działalności.

  Banki rutynowo monitorują konta pod kątem podejrzanych działań, takich jak pranie brudnych pieniędzy, gdzie duże sumy pieniędzy wygenerowanych w wyniku działalności przestępczej są deponowane na kontach bankowych i przemieszczane, aby sprawiać wrażenie, jakby pochodziły z legalnego źródła. Podejrzenie finansowania terroryzmu to także kolejny powód, dla którego banki często zamrażają konta.

  Twój bank może również zamrozić Twoje konto, jeśli wypiszesz i zrealizujesz czeki. Możesz spróbować zrealizować wypisany czek, nawet jeśli nie masz wystarczającej ilości pieniędzy na koncie. W końcu rozliczenie czeku może zająć kilka dni, prawda? Ale bank tak nie uważa. Świadome wypisywanie czeków na koncie, na którym nie ma wystarczającej ilości pieniędzy – i robienie tego regularnie – jest w rzeczywistości uważane za oszustwo.

  W większości przypadków duże i nietypowe depozyty mogą oznaczać Twoje konto, nawet jeśli są legalne. Więc jeśli wygrasz duże pieniądze w kasynie, prawdopodobnie powiadomisz bank, gdy będziesz próbował wpłacić gratkę.

  Niespłacone długi przez wierzycieli

  Jeśli masz niespłacone długi, Twoi wierzyciele mogą poprosić bank o zamrożenie Twojego konta w celu wywiązania się z Twoich zobowiązań. Jednak przed podjęciem tej czynności muszą najpierw uzyskać zgodę sądów. Robią to, wydając przeciwko tobie wyrok. To jest następnie wysyłane do banku i przechowywane w aktach.

  W przypadku posiadaczy kont, którzy mają rachunki pożyczkowe w tej samej instytucji, co ich konto bankowe, pożyczkodawca może uzyskać dostęp do Twojego konta (rachunków) w celu spłaty niespłaconych pożyczek bez składania pozwu lub wyroku. Podpisując pożyczkę, dajesz bankowi pełny dostęp do swojego konta – nawet w przypadku niewywiązania się z płatności.

  Niespłacone długi wobec rządu

  Osoby, które są winne pożyczki studenckie lub podatki rządowi, mogą również zostać zamrożone. Internal Revenue Service (IRS) może naliczyć opłatę podatkową za wszelkie niezapłacone podatki. Nie można go znieść, dopóki dług nie zostanie spłacony w całości. Wcześniejsze  

  Rząd może zrobić kilka różnych rzeczy w przypadku niespłaconych pożyczek studenckich, w tym zająć zwrot podatku lub zająć część wypłaty każdego miesiąca. Gdy Twoja pożyczka nie jest spłacana, pożyczkodawca federalny może prawdopodobnie zająć pensje i podatki bez dochodzenia orzeczenia sądowego.

  Jeśli Twoje konto bankowe zostanie zamrożone z powodu windykacji lub podejrzanej działalności, nie należy czyścić konta bankowego z funduszy. W zależności od stanu, w którym mieszkasz, istnieją ograniczenia dotyczące tego, jaki rodzaj dochodu można pobrać z konta. Na przykład w niektórych stanach wierzycielom jest nielegalne wycofywanie świadczeń z Ubezpieczeń Społecznych, alimentów na dzieci, odszkodowań dla pracowników i innych. Musisz jednak złożyć wniosek o zwolnienie w ciągu 10 dni od zamrożenia konta.

  Co oznacza dla Ciebie zamrożenie konta

  Jak wspomniano powyżej, zamrożone konto oznacza, że ​​nie będziesz mieć dostępu do żadnych swoich pieniędzy, dopóki sytuacja nie zostanie rozwiązana. Oznacza to, że nie możesz wypłacić żadnych pieniędzy, a zaplanowane płatności nie zostaną zrealizowane. A ponieważ te płatności zostaną odrzucone, prawdopodobnie poniesiesz opłatę za niewystarczające fundusze (NSF). Jeśli masz pieniądze na koncie, spowoduje to wyczerpanie salda. Jeśli nie, osiągniesz ujemne saldo, co spowoduje debet w rachunku bieżącym. W takim przypadku będziesz musiał zapłacić dodatkowe opłaty i odsetki, aby pokryć tymczasowy niedobór.

  Gdy wierzyciel wystąpi przeciwko tobie, możesz spodziewać się trafienia w Twoim raporcie kredytowym. W większości przypadków orzeczenie pozostanie w Twojej dokumentacji kredytowej przez siedem lat w przypadku niespłaconych długów.

  Jeśli bank podejrzewa, że ​​korzystałeś z konta nielegalnie z jakiegokolwiek powodu, może całkowicie zamknąć Twoje konto. Oznacza to, że zostaniesz bez pieniędzy i gdziekolwiek będziesz mógł wpłacać swoje wypłaty. Istnieje duża szansa, że ​​w przyszłości nie będziesz w stanie robić żadnych interesów z tym bankiem i będziesz musiał znaleźć inny bank. Ale to tylko jeden wynik. Jeśli bank zgłosi aktywność na Twoim koncie władzom, możesz zostać ukarany grzywną i / lub ściganiem.

  Co powinieneś zrobić

  Powinieneś otrzymać powiadomienie, zanim Twoje konto zostanie zamrożone – od podmiotu wnioskującego o zamrożenie lub od banku. W większości przypadków otrzymasz powiadomienie od obu. Tak czy inaczej, pamiętaj, aby natychmiast skontaktować się z bankiem, jeśli Twoje konto zostało zamrożone, aby sprawdzić, jakie kroki należy podjąć i upewnić się, że nie ma pomyłki. Pamiętaj, że jeśli zignorujesz zamrożone konto bankowe, możesz pogorszyć problem, powodując spadek zdolności kredytowej i wzrost opłat bankowych.

  Jeśli Twoje konto zostało zablokowane z powodu legalnej działalności, udaj się do banku z dowodem. Jeśli możesz wykazać, że nie ma powodu do zamrożenia, bank prawdopodobnie zwolni zawieszenie i ponownie przyzna Ci pełny dostęp do konta.

  Gdy Twoje konto zostanie zamrożone z powodu niespłaconych długów, ważne jest, aby natychmiast uzyskać informacje od pełnomocnika wierzyciela z banku. Musisz mieć lepsze wyobrażenie o tym, co dzieje się z Twoim kontem i wypracować sposób płatności.

  Rozważ skorzystanie z pomocy prawnej. Prawnicy zajmujący się upadłością konsumencką nie zmuszają cię do ogłoszenia upadłości – raczej pomagają ci zrozumieć działania prawne, które mogą podjąć wierzyciele, a także jakie masz prawa w takich sytuacjach. W przypadku długów wobec rządu niewiele możesz zrobić, aby uzyskać dostęp do swojego konta. Pamiętaj, że te długi nie znikną, nawet jeśli zbankrutujesz.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy