2 główne powody, dla których ryzyko Bitcoina spada do 8500 USD

Category: Bitcoin Jest
17.02.2021

Pływanie stąd może stać się bardziej wyboiste, ponieważ kryptowaluta będzie nadal handlować ściśle w zakresie 300 USD.

Pływanie stąd może stać się bardziej wyboiste, ponieważ kryptowaluta będzie nadal handlować ściśle w zakresie 300 USD.

 • Przedłużający się okres niskiej zmienności ustawia Bitcoin w kierunku dużego ruchu cenowego.
 • Krótkoterminowe nastawienie kryptowaluty pozostaje neutralne, ponieważ handluje się w zakresie 300 USD.Niemniej jednak trzy oddzielne wskaźniki techniczne narażają Bitcoin na ryzyko spadku do poziomu 8500 USD.Zapnijcie pasy, handlowcy Bitcoin!

  Pływanie stąd może stać się bardziej wyboiste, ponieważ kryptowaluta będzie nadal handlować ściśle w zakresie 300 USD. BTCUSD wielokrotnie nie zdołał utrzymać wzrostu powyżej krótkoterminowego poziomu oporu na poziomie 9300 USD. W międzyczasie równie uparty poziom wsparcia na poziomie 9 000 USD powstrzymał parę przed rozszerzeniem jej niedźwiedzi nastawienia.

  Płaska i nudna akcja cenowa odzwierciedla zmienność Bitcoina. Dane dostarczone przez Skew.com pokazują, że kryptowaluta była najmniej zmienna od ponad dwóch lat, a jej miesięczna zmienność zrealizowana spadła do 28,3 procent.

  Utrzymujący się okres typowej niskiej zmienności skłania aktywa do wybicia. Bitcoin jest na podobnej ścieżce. Trudno jednak przewidzieć kierunek jego kolejnej znaczącej akcji cenowej.

  Jednocześnie dwa wskaźniki techniczne z wiarygodną historią przewidywania trendów rynkowych przewidują spadki BTCUSD w nadchodzących sesjach.

  # 1 50-tygodniowa średnia krocząca Bitcoina

  Oddalenie typowego wykresu Bitcoin z dziennego na tygodniowy pokazuje, że kryptowaluta znajduje się w trendzie spadkowym od szczytu z grudnia 2017 r.

  Długoterminowe prognozy rynkowe pokazują szereg wskaźników technicznych, które dokładnie przewidywały kierunek kolejnych ruchów cen Bitcoina. Jedna z nich była i pozostaje 50-tygodniową średnią kroczącą, co pokazuje niebieska fala na poniższym wykresie.

  BTCUSD zawsze rósł, o ile utrzymywał się powyżej 50-WMA. Jednocześnie przebicie poniżej tego skłoniło traderów do zmiany nastawienia byczego na niedźwiedzi. Na przykład w 2018 r. Bitcoin osiągnął dno blisko 3120 USD sześć miesięcy po przebiciu się poniżej 50-WMA.

  Z drugiej strony gwałtowny ruch wycofania kryptowaluty w pierwszej połowie 2019 r. Spowodował, że przeskoczyła niebieską falę. To wyraźnie odegrało kluczową rolę w zwiększeniu ceny do 14000 USD w czerwcu 2019 r.

  Ten sam fraktal powtórzył się później w 2020 roku, dzięki czemu Bitcoin może teraz ponownie przetestować tę samą niebieską falę jako wsparcie. Jeśli kryptowaluta spadnie poniżej 9000 USD, może skończyć się spadkiem w kierunku 50-WMA.

  Fala zbliża się do poziomu 8500 USD.

  # 2 MACD Niedźwiedzi Krzyż

  Powiększenie wykresu cen Bitcoin z powrotem do dziennych ram czasowych pokazuje początek niedźwiedziego nastawienia, przynajmniej według podręcznika, którego handlowcy używają do przewidywania krótkoterminowych trendów.

  Nazwany jako MACD, wskaźnik dynamiki podążania za trendem pokazuje związek między dwiema średnimi ruchomymi. Jeśli krótkoterminowe MA spadnie poniżej długiego, MACD zwraca wartość ujemną – niedźwiedzie nastawienie. Jego przeciwieństwo zwraca wartość dodatnią, co sugeruje bycze nastawienie.

  Wynik odczytów MACD pokazuje, że przechodzi on poniżej linii sygnału (9-dniowa średnia krocząca), podczas gdy trend znajduje się poniżej linii bazowej (określonej przez zero). Wskazuje to na wzrost presji sprzedażowej na rynku BTC.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy